George porovná ceny energií. Spořitelna investovala do startupu

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 21. 8. 2023
George porovná ceny energií. Spořitelna investovala do startupu

Zdroj: Shutterstock

Fond Seed Starter České spořitelny získal desetiprocentní podíl ve startupu encall. Klienti banky díky tomu dostávají jednoduchý srovnávací nástroj, který tento startup vyvinul a přispívá k optimalizaci domácích výdajů za energie.

Srovnávací platforma DEAP (Digital Expenses Advisory Platform) společnosti encall využívá metodiku expertního hodnocení nabídek dodavatelů. Vedle základních parametrů jako jsou cena a délka závazku zohledňuje například i výši sankcí, velikost dodavatele a další kvalitativní ukazatele nabídek.

Srovnání je přímo součástí elektronického bankovnictví George, po vyplnění základních údajů přesměruje uživatele do externího rozhraní platformy DEAP. Česká spořitelna se tak stala prvním korporátním klientem, který platformu implementuje do svých stávajících aplikací.

Platforma DEAP funguje v režimu SaaS (software jako služba), díky čemuž může být jednoduše integrována do prostředí B2B partnerů. V plné verzi služby má celý proces od výběru ideální nabídky až po uzavření smlouvy s novým dodavatelem proběhnout online.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Dosavadní srovnávač dodavatelů energií se má do budoucna rozšířit například o porovnání nabídek pojištění nebo telekomunikačních operátorů.

„Možnost jednoduchého, nezávislého a přitom komplexního srovnání dodavatelů přímo v prostředí bankovní aplikace se může stát důležitým prvkem v péči o finanční zdraví našich klientů,“ říká Tomáš Honěk, šéf strategie České spořitelny.

Jak získat z pojištění majetku víc? Poradíme!

Pro nemovitost i domácnost najdeme nejvýhodnější pojištění majetku.

Prvním zainvestovaným startupem programu Seed Starter byla v roce 2020 investiční crowdfundingová platforma Investown, v roce 2021 přibyl poskytovatel elektronických podpisů dokumentů Signi. Na začátku loňského roku se mezi podpořené technologické firmy zařadily Rekenber, PalmApp a wflow.com. V první polovině letošního roku se do portfolia Seed Starteru přidal startup SmartHead, který působí v oblasti udržitelného podnikání a ESG reportingu.

Do srovnávače finančních a dalších produktů už dříve investovala konkurenční ČSOB. V roce 2016 koupila službu Top-pojištění.cz, v roce 2018 pak koupila službu Ušetřeno.cz. Dál fungují samostatně, nejsou součástí elektronického bankovnictví ČSOB.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+11
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

29. 11. 2023 | Olga Skalková

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

Evropská unie chce zrychlit převody eur – nejdříve v eurozóně, pak i v dalších členských státech. Schválení nového nařízení se přiblížilo.

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

27. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

Insolvenční správkyně Sberbank CZ může vyplatit věřitelům zkrachovalé banky zhruba 57 miliard korun formou částečného rozvrhu. Schválil to insolvenční soud v pondělí 13. listopadu,... celý článek

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

14. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

Novinku spouští šest bank, další se přidají v příštím roce. Při jedné platbě lze poslat maximálně pět tisíc korun.

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

13. 11. 2023 | Petr Kučera

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

Ověřit totožnost přes bankovní identitu směrem ke státu a úřadům už mohou i klienti mBank. Přidala se tak k devíti bankám, které službu „digitální občanky“ nabídly už dříve.

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

6. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

Můžete v roce 2023 snadno najít platbu z roku 2020? Délka takzvané transakční historie se u bank výrazně liší. Dobrou zprávou je, že v posledních letech se prodlužuje.