Max banka chystá velkou odstávku. Zaplaťte včas, radí

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 26. 6. 2023
Max banka chystá velkou odstávku. Zaplaťte včas, radí

Zdroj: Shutterstock

Nezvykle dlouhou odstávku hlásí na konec tohoto týdne Max banka – bývalá Expobank CZ. Omezení začnou už v pátek 30. června, skončí až v neděli 2. července.

Odchozí i příchozí platby, které má banka zpracovat ještě v tomto týdnu, je potřeba zadat do pátečních 12.30. Převody mezi vlastními účty v rámci Max banky lze zadat až do 18 hodin.

„Rádi bychom vás požádali, abyste své červnové vklady na účet a maximum možných transakcí provedli do 29. června,“ napsala banka klientům.

Odstávka internetového bankovnictví a mobilní aplikace začne v pátek v 18 hodin a skončí v neděli ve 22 hodin. Klienti by si tedy měli včas změnit limity pro víkendové platby, pokud například chystají větší nákupy.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Jediná pobočka v Praze na Pankráci bude v pátek otevřena jen do 12 hodin – včetně pokladny.

Odstávka se nedotkne plateb kartou v obchodech ani na internetu, bez omezení bude možné také vybírat ze všech bankomatů v Česku i v zahraničí.

Důvodem omezení je nasazení nového interního bankovního systému. „Tato změna se nedotkne podoby internetového bankovnictví, jen jeho dostupnosti během aktualizace bankovního systému,“ upřesnila Max banka na sociálních sítích.

Jde o aktualizaci interního bankovního systému, přes který jsou například prováděny platby. „Aktualizace nám umožní další rozvoj produktů a služeb v budoucnu. Některé nové funkce bychom rádi nabídli ještě do konce roku,“ říká mluvčí Anna Bakošová bez dalších podrobností.

Vlastníkem Max banky je od loňského podzimu česká skupina Creditas. Cílem je sloučení obou bankovních značek v rámci Banky Creditas orientačně v letech 2024 nebo 2025.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

29. 11. 2023 | Olga Skalková

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

Evropská unie chce zrychlit převody eur – nejdříve v eurozóně, pak i v dalších členských státech. Schválení nového nařízení se přiblížilo.

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

27. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

Insolvenční správkyně Sberbank CZ může vyplatit věřitelům zkrachovalé banky zhruba 57 miliard korun formou částečného rozvrhu. Schválil to insolvenční soud v pondělí 13. listopadu,... celý článek

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

14. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

Novinku spouští šest bank, další se přidají v příštím roce. Při jedné platbě lze poslat maximálně pět tisíc korun.

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

13. 11. 2023 | Petr Kučera

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

Ověřit totožnost přes bankovní identitu směrem ke státu a úřadům už mohou i klienti mBank. Přidala se tak k devíti bankám, které službu „digitální občanky“ nabídly už dříve.

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

6. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

Můžete v roce 2023 snadno najít platbu z roku 2020? Délka takzvané transakční historie se u bank výrazně liší. Dobrou zprávou je, že v posledních letech se prodlužuje.