mBank ukáže klientům, kdo si uložil jejich kartu

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 13. 6. 2022 | 4 komentáře
mBank ukáže klientům, kdo si uložil jejich kartu
Ilustrační foto.
Zdroj: mBank

Klienti mBank mohou snadno zjistit, které nákupy zaplatili kartou uloženou u obchodníka. V mobilní aplikaci i internetovém bankovnictví nově najdou filtr „Karta uložená u obchodníka“. Podle dostupných informací je v Česku první bankou, která takovou funkci nabízí.

„Díky novému filtru klienti získají přehled o všech transakcích u obchodníků, které proběhly v režimu s uloženými údaji jejich platební karty. Můžou se tak například přihlásit do svého profilu v daném e-shopu a kartu z něj odebrat,“ vysvětluje Michal Staněk, produktový manažer platebních karet mBank.

V mobilní aplikaci i internetovém bankovnictví se klient dostane k filtru tak, že si v sekci platby otevře historii transakcí a klikne na záložkou Typ. mBank také umožňuje klientům, aby si vyfiltrovali například úhrady předplatného.

Pokud klient nakupuje u obchodníka pravidelně a důvěřuje mu, uložení karty klientovi platby zjednodušuje. Nemusí totiž při každém dalším nákupu opisovat její detaily. Stačí, když si vybere kartu, kterou už má na daném webu uloženou.

„V některých e-shopech se však může při platbě snadno stát, že člověk přehlédne, že k uložení údajů karty došlo. Naším cílem je poskytnout klientům takové nástroje, které jim umožní bezpečně a zároveň pohodlně používat platební kartu v online prostředí a aktivně ji spravovat a kontrolovat. Jedním z nich je i tento nový filtr,“ dodává Staněk.

mBank už před dvěma lety umožnila – jako první v Česku – klientům, aby si u karty zablokovali nevýhodný kurz s konverzí měny DCC (Dynamic Currency Conversion) u obchodníků i bankomatů v cizině. Nabízí i blokaci případných poplatků za výběr ze zahraničního bankomatu, blokaci magnetického proužku či bezkontaktních plateb. Zájemci si mohou dočasně zablokovat i použití karty v zahraničí.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+40
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

15. 6. 2022 | Petr Kučera | 10 komentářů

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

Moneta přichází s novým Rodinným účtem. Vedle moderní aplikace chce zaujmout hlavně nadprůměrným úrokem na spořicím účtu: 5 % ročně do limitu 50 tisíc korun.

ČSOB zpřísní ověření bez Smart klíče. Za aplikaci dá odměnu

15. 6. 2022 | Petr Kučera | 16 komentářů

ČSOB zpřísní ověření bez Smart klíče. Za aplikaci dá odměnu

Klienty ČSOB, kteří ještě nepoužívají ověřovací aplikaci Smart klíč, čeká od 20. června při práci s internetovým bankovnictvím častější zadávání přihlašovacího hesla.

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

14. 6. 2022 | Petr Kučera | 15 komentářů

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

Dobrá zpráva před dovolenou v cizině: Česká spořitelna se přidává k menším bankám a ukazuje, že platební kartu lze před nechtěnou službou chránit líp.

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

14. 6. 2022 | Olga Skalková | 2 komentáře

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

Spojená síť přinese výhody hlavně těm klientům, kteří zatím neměli výběry z konkurenčních bankomatů zdarma. Ve druhé fázi budou dostupnější i vkladomaty.

Moneta zdraží vklad hotovosti a papírové výpisy

14. 6. 2022 | Petr Kučera | 5 komentářů

Moneta zdraží vklad hotovosti a papírové výpisy

„Vzhledem k aktuální celosvětové situaci dochází k navýšení nákladů na materiály a služby jak na našich pobočkách, tak i u našich dodavatelů,“ vysvětluje banka.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.