Moneta zdraží vklad hotovosti a papírové výpisy

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 14. 6. 2022 | 5 komentářů
„Vzhledem k aktuální celosvětové situaci dochází k navýšení nákladů na materiály a služby jak na našich pobočkách, tak i u našich dodavatelů,“ vysvětluje banka.
Moneta zdraží vklad hotovosti a papírové výpisy

Zdroj: Shutterstock

Poplatek za nadlimitní vklad hotovosti

Moneta Money Bank od začátku září zavádí poplatek za nadlimitní vklady hotovosti u pokladny na pobočce. Připlatí si klienti, kteří si takto uloží víc než dva miliony korun za kalendářní měsíc.

Výše měsíčního poplatku je 0,2 % z vkládané sumy nad uvedený limit. Vklady do dvou milionů zůstávají i nadále zdarma. Do limitu se sčítají vklady hotovosti v korunách i v cizí měně, a to na všechny účty klienta (pokud jich má víc).

Vkladomaty – tedy bankomaty umožňující příjem hotovosti – dál zůstávají bez poplatku, zdůrazňuje Moneta. Tyto vklady se zároveň nezapočítávají do dvoumilionového limitu.

Zatím jedinou bankou, která drobným klientům účtuje poplatek za nadlimitní vklady, je Creditas: vklad hotovosti nad 500 tisíc korun (nebo ekvivalentu v cizí měně) přijde na 0,05 % z vkládané částky, nad tři miliony je poplatek 0,1 %.

Ostatní banky – pokud mají pokladnu – nabízejí vklad hotovosti na vlastní účet v korunách zdarma, a to bez omezení výše a počtu vkladů. Výjimkou je Raiffeisenbank, jejíž klienti mají standardně pouze jeden vklad hotovosti v kalendářním měsíci bez poplatku, za druhý a každý další platí 29 korun.

Když hotovost přes pokladnu vkládá „třetí osoba“, tedy jiná než majitel nebo disponent k účtu, čeká ji poplatek všude s výjimkou Expobank. ČSOB si účtuje 175 Kč, UniCredit Bank 150 Kč, Komerční banka 125 Kč, Raiffeisenbank 120 Kč, Česká spořitelna 100 Kč, Fio 90 Kč a Trinity 40 Kč.

Kromě toho banky vybírají poplatek při vkladu většího množství mincí, především neroztříděných – a to i u majitele účtu.

Poplatek za výpis poštou

Druhou změnou v ceníku Monety je zdražení papírových výpisů k účtu nebo kreditní kartě. Kdo je chce dostávat poštou (ne elektronicky), zaplatí od září dvojnásobek: 100 korun měsíčně místo dosavadních padesáti.

„Výpisy zasílané e-mailem nebo do Internet Banky jsou nadále zcela zdarma. Pokud ještě elektronické zasílání výpisu nevyužíváte, způsob zasílání jednoduše změníte ve své Internet Bance, na zákaznické lince nebo na kterékoliv naší pobočce,“ připomíná Moneta klientům.

Poplatek za papírové výpisy průběžně zvyšují všechny banky, u Monety však bude jedním ze dvou nejvyšších. Sto korun teď účtuje jenom UniCredit Bank (u nových typů kont už zasílání výpisu poštou ani nenabízí, u některých nadstandardních produktů je výpis v ceně).

Česká spořitelna od 23. července zdražuje měsíční výpis poštou na 50 Kč, dosavadní cenu 30 Kč zachová pro klienty od 70 let věku. Komerční banka vybírá za výpis poštou 60 Kč, mBank a Expobank 50 Kč., ČSOB 45 Kč, Raiffeisenbank 40 Kč, Trinity 39 Kč, Fio, Air Bank a Creditas shodně 25 Kč.

Tom zůstává zdarma

Moneta vysvětluje zdražení obou služeb „aktuální celosvětovou situací, která navýšila náklady na materiály a služby jak na pobočkách, tak u dodavatelů“.

Běžný účet Tom plus zůstává dál bez poplatků za vedení i za všechny základní služby, zdarma jsou například i všechny výběry z cizích bankomatů v Česku i zahraničí.

Zdroj: Shutterstock

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook: neuniknou vám důležité aktuality ani praktické tipy! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 5 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

15. 6. 2022 | Petr Kučera | 10 komentářů

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

Moneta přichází s novým Rodinným účtem. Vedle moderní aplikace chce zaujmout hlavně nadprůměrným úrokem na spořicím účtu: 5 % ročně do limitu 50 tisíc korun.

ČSOB zpřísní ověření bez Smart klíče. Za aplikaci dá odměnu

15. 6. 2022 | Petr Kučera | 16 komentářů

ČSOB zpřísní ověření bez Smart klíče. Za aplikaci dá odměnu

Klienty ČSOB, kteří ještě nepoužívají ověřovací aplikaci Smart klíč, čeká od 20. června při práci s internetovým bankovnictvím častější zadávání přihlašovacího hesla.

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

14. 6. 2022 | Petr Kučera | 15 komentářů

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

Dobrá zpráva před dovolenou v cizině: Česká spořitelna se přidává k menším bankám a ukazuje, že platební kartu lze před nechtěnou službou chránit líp.

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

14. 6. 2022 | Olga Skalková | 2 komentáře

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

Spojená síť přinese výhody hlavně těm klientům, kteří zatím neměli výběry z konkurenčních bankomatů zdarma. Ve druhé fázi budou dostupnější i vkladomaty.

mBank ukáže klientům, kdo si uložil jejich kartu

13. 6. 2022 | Petr Kučera | 4 komentáře

mBank ukáže klientům, kdo si uložil jejich kartu

Klienti mBank mohou snadno zjistit, které nákupy zaplatili kartou uloženou u obchodníka. V mobilní aplikaci i internetovém bankovnictví nově najdou filtr „Karta uložená u obchodníka“.... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.