Máte zneužitý účet. Fio varuje před podvodem

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 19. 1. 2022 | 6 komentářů
Máte zneužitý účet. Fio varuje před podvodem

Zdroj: Shutterstock

Na klienty Fio banky míří další phishingový podvod přes SMS.

„Chtěli bychom vás upozornit na vlnu podvodných SMS zpráv, které avizují možné zneužití vašeho účtu. Fio banka podobné zprávy neposílá, proto vás prosíme, abyste neklikali na odkazy uvedené ve zprávě a SMSku rovnou smazali,“ varuje skutečná Fio banka své klienty.

Podvodná stránka, na kterou vede odkaz z SMS, vypadá jako přihlášení do internetového bankovnictví Fio banky. Že jde o podvod si lze všimnout z webové adresy – falešné internetové bankovnictví je na doméně overovani.com.

„V políčku s internetovou adresou by vždy mělo být napsáno https://ib.fio.cz/ib/login a pod ikonou zámečku byste vždy měli najít certifikát dokládající, že se skutečně nacházíte na stránkách Fio banky,“ upozorňuje skutečná Fio banka.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Přes phishingové útoky se zloději snaží dostat k osobním údajům, informacích o platební kartě a často právě také k přihlašovacím údajům do internetového bankovnictví. V další fázi útoku může následovat i pokus o vyvedení peněz z účtu – třeba přes přesvědčení napadeného, že má v zájmu své bezpečnosti podvodníkům následně poslat i potvrzovací kód z SMS.

Zdroj: Fio banka

Falešná SMS.

Zdroj: Fio banka

Náhled na podvodný web, kam vede odkaz z SMS.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Podpojištění řeší kalkulačka

Podpojištění řeší kalkulačka

Většina Čechů má podpojištěné domy a neví o tom. Nová kalkulačka pomáhá správně a rychle nastavit výši pojistné částky.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+50
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 6 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

20. 1. 2022 6:55, vodovod

Jsem klient Fio banky . V minulosti jsem dostal také nějaký podivný email . Nebylo nic jednoduššího než vytočit číslo Fio banky v telefonu a učinit na ně dotaz, zda zprávu poslali. Samozřejmě neposlali a požádali mne tehdy, abych jim email přeposlala . Pokud by lidé uvažovali - není nic jednoduššího než si zavolat na pobočku banky.

+10
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

20. 1. 2022 11:37, zdeněk majer

FIO BANKU UŽ ANI NÁHODOU.JEDNÍM KLIKEM NA PODVODNÝ MAIL A ÚČET VYBRAKOVANÝ.U BANKY A JEJICH POBOČKÁCH ŽÁDNÉ DOVOLÁNÍ.PŘEŠEL JSEM DO KB,A ABSOLUTNÍ SPOKOJENOST.VŠEM RADÍM,Z FIA PRYČ.

-7
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (6 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Raiffeisenbank prodlužuje soutěž o 10 tisíc korun

28. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ

Raiffeisenbank prodlužuje soutěž o 10 tisíc korun

I v říjnu a listopadu může třicet vylosovaných klientů Raiffeisenbank vyhrát deset tisíc korun. Banka totiž o dva měsíce prodloužila soutěž, jejíž konec původně avizovala na 30. září. celý článek

Trinity Bank koupila bývalou centrálu Komerční banky

28. 9. 2023 | Petr Kučera

Trinity Bank koupila bývalou centrálu Komerční banky

Trinity Bank koupila historickou bankovní budovu v pražské ulici Na Příkopě 33 v těsné blízkosti Prašné brány, České národní banky a Obecního domu. „Jde o největší letošní akvizici... celý článek

ČSOB vylepšila mobilní aplikaci. Prozkoumali jsme novinky

27. 9. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

ČSOB vylepšila mobilní aplikaci. Prozkoumali jsme novinky

Klienti ČSOB mají k dispozici aktualizovanou verzi mobilní aplikace. Podle banky nabízí hlavně přehlednější vzhled, volitelné nastavení, snadnější přístup k virtuální asistence Kate... celý článek

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

26. 9. 2023 | Petr Kučera

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

Hello bank bude poskytovat platební účty a spotřebitelské úvěry už jenom do konce letošního listopadu. Vyplývá to z výpovědí, které od minulého týdne rozesílá klientům.

Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby

25. 9. 2023 | Petr Kučera

Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby

Také klienti Max banky už mají k dispozici mobilní aplikaci, která umožňuje přímé zadávání plateb. Stačí si aktualizovat dosavadní verzi aplikace, novinka je dostupná pro Android i... celý článek

Partners Financial Services