Komerčka zdraží služby, které nešetří přírodu. I některé další

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 4. 2. 2022 | 18 komentářů
Dubnová změna sazebníku nepotěší hlavně klienty, kteří chodí na pobočku. Radost ale může udělat dětem.
Komerčka zdraží služby, které nešetří přírodu. I některé další

Zdroj: KB

Klienty Komerční banky čekají od dubna vyšší poplatky za platební příkazy na pobočce. Připlatí si také za výběr, vklad či výměnu hotovosti u přepážky. Banka zdraží i informační SMS nebo bezpečnostní schránky. Naopak odchozí platba z dětského účtu bude nově zdarma.

Služby na pobočce a práci s hotovostí postupně zdražují i ostatní banky – mají s nimi výrazně vyšší náklady než s elektronickými pokyny. Komerční banka si pro zvýšení poplatků tentokrát připravila ještě jiné vysvětlení. 

„Své služby stále zdokonalujeme a usilujeme o jejich maximální digitalizaci. Tím šetříme Váš čas a peníze, ale také životní prostředí, na kterém nám tolik záleží. Proto u vybraných služeb, jež přírodu nešetří, a u některých dalších dochází ke zvyšování poplatků,“ píše klientům v úvodu oznámení o změnách v sazebníku.

Za papírové příkazy k tuzemské i SEPA platbě zaplatí klienti od dubna 100 korun místo dosavadních 85 korun. Stejná cena na ně čeká i při papírovém zřízení či změně trvalých příkazů, povolení inkasa (včetně SIPO) a automatických převodů.

Tipy pro lovce odměn

Přinášíme vám denně aktualizovaný přehled slev, bonusů a časově omezených akčních nabídek u běžných a spořicích účtů, zajištění na stáří, kreditních karet, překlenovacích úvěrů, stavebního spoření, hypoték a úvěrů. Stačí si vybrat. 

Akce, slevy, bonusy!

Příkazy zadané přes telefonní Expresní linku KB nově vyjdou na 60 korun místo dosavadních 40 korun.

Poplatek za výběr hotovosti na pobočce (ve stejné měně jako účet) od dubna zdraží na 100 Kč z dřívějších 80 Kč. Kdo má zájem o více než 100 kusů mincí, připlatí si 5 % z jejich hodnoty, přinejmenším však 120 Kč (dosud 3 % a minimálně 100 Kč). Stejně tak zdraží i vklad hotovosti s více než 100 kusy mincí.

A připlatí si i zájemce o výměnu roztříděných bankovek či mincí nad 100 kusů jedné nominální hodnoty: nově 7 % místo 5 %, minimální poplatek 200 Kč zůstává.

Dráž vyjde také odeslání vyžádaných informačních SMS (netýká se potvrzování příkazů).

Výrazně stoupne cena za pronájem bezpečnostních schránek – zhruba o třetinu až dvě pětiny.

Příjemnou zprávu má banka k dětskému kontu MůjÚčet Junior. Od dubna zruší poplatek šest korun za každou odchozí platbu, nově budou zdarma. Se zrušením stejného poplatku u konta MůjÚčet pro dospělé zatím dubnová změna ceníku nepočítá.

Zdroj: KB

První část přehledu. Klikněte pro zvětšení.

Zdroj: KB

Druhá část přehledu. Klikněte pro zvětšení.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-11
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 18 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 2. 2022 7:58, Václav

A už se také těším, jak vlastníci a vysocí manažeři KB, kteří mají roční uhlíkovou stopu větší než jejich klienti za celý život, opouštějí svá předimenzovaná sídla, soukromé jachty a letadla, prodávají svá luxusní vysokoobjemová vozidla a začnou jezdit na kole, nosit konopné oblečení a žrát kořínky s červama. Jinak by se přeci chovala KB zcela pokrytecky a to přeci nechce, žejo? Žejo?!

+80
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (18 komentářů) příspěvků.
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Příjem v eurech už nemá zkomplikovat hypotéku v Česku

24. 5. 2022 | Olga Skalková | 1 komentář

Příjem v eurech už nemá zkomplikovat hypotéku v Česku

Banka Creditas, známá především díky lepším úrokům na spoření oproti většině konkurentů, hledá další možnosti, jak růst. Prostor mimo jiné vidí v produktech, které by mohli využít takzvaní... celý článek

Banky ruší další pobočky. Optimalizace mění i pracovní dobu

16. 5. 2022 | Olga Skalková | 10 komentářů

Banky ruší další pobočky. Optimalizace mění i pracovní dobu

Od roku 2013 ubyla v Česku víc než čtvrtina bankovních poboček. A čeká se další pokles – přinejmenším kvůli spojení dosavadních konkurentů.

Musíte na pobočku. Banky dál komplikují rušení účtu

4. 5. 2022 | Olga Skalková | 34 komentářů

Musíte na pobočku. Banky dál komplikují rušení účtu

Skoro každá chce být digitálním lídrem. Když ale přijde na rušení účtu, najednou je elektronické bankovnictví k ničemu. Nezměnily to ani dva roky s covidem.

Víc než jednu banku využívá necelá polovina Čechů

2. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ | 11 komentářů

Víc než jednu banku využívá necelá polovina Čechů

Většina obyvatel Česka (54 %) využívá jen jednu banku. Dvě nebo více bank využívá 44 % lidí, zatímco před pěti lety to bylo téměř 60 %. Ukázal to průzkum agentury Simply5 pro Air Bank... celý článek

Sberbank už nemá licenci. Čeká se na likvidátora

2. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ

Sberbank už nemá licenci. Čeká se na likvidátora

Česká národní banka odebrala Sberbank CZ bankovní licenci. Rozhodnutí nabylo právní moci 30. dubna a je k dispozici na webu ČNB.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.