Komerčka zdraží služby, které nešetří přírodu. I některé další

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 4. 2. 2022 | 18 komentářů
Dubnová změna sazebníku nepotěší hlavně klienty, kteří chodí na pobočku. Radost ale může udělat dětem.
Komerčka zdraží služby, které nešetří přírodu. I některé další

Zdroj: KB

Klienty Komerční banky čekají od dubna vyšší poplatky za platební příkazy na pobočce. Připlatí si také za výběr, vklad či výměnu hotovosti u přepážky. Banka zdraží i informační SMS nebo bezpečnostní schránky. Naopak odchozí platba z dětského účtu bude nově zdarma.

Služby na pobočce a práci s hotovostí postupně zdražují i ostatní banky – mají s nimi výrazně vyšší náklady než s elektronickými pokyny. Komerční banka si pro zvýšení poplatků tentokrát připravila ještě jiné vysvětlení. 

„Své služby stále zdokonalujeme a usilujeme o jejich maximální digitalizaci. Tím šetříme Váš čas a peníze, ale také životní prostředí, na kterém nám tolik záleží. Proto u vybraných služeb, jež přírodu nešetří, a u některých dalších dochází ke zvyšování poplatků,“ píše klientům v úvodu oznámení o změnách v sazebníku.

Za papírové příkazy k tuzemské i SEPA platbě zaplatí klienti od dubna 100 korun místo dosavadních 85 korun. Stejná cena na ně čeká i při papírovém zřízení či změně trvalých příkazů, povolení inkasa (včetně SIPO) a automatických převodů.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Tipy pro lovce odměn

Přinášíme vám denně aktualizovaný přehled slev, bonusů a časově omezených akčních nabídek u běžných a spořicích účtů, zajištění na stáří, kreditních karet, překlenovacích úvěrů, stavebního spoření, hypoték a úvěrů. Stačí si vybrat. 

Akce, slevy, bonusy!

Příkazy zadané přes telefonní Expresní linku KB nově vyjdou na 60 korun místo dosavadních 40 korun.

Poplatek za výběr hotovosti na pobočce (ve stejné měně jako účet) od dubna zdraží na 100 Kč z dřívějších 80 Kč. Kdo má zájem o více než 100 kusů mincí, připlatí si 5 % z jejich hodnoty, přinejmenším však 120 Kč (dosud 3 % a minimálně 100 Kč). Stejně tak zdraží i vklad hotovosti s více než 100 kusy mincí.

A připlatí si i zájemce o výměnu roztříděných bankovek či mincí nad 100 kusů jedné nominální hodnoty: nově 7 % místo 5 %, minimální poplatek 200 Kč zůstává.

Dráž vyjde také odeslání vyžádaných informačních SMS (netýká se potvrzování příkazů).

Výrazně stoupne cena za pronájem bezpečnostních schránek – zhruba o třetinu až dvě pětiny.

Příjemnou zprávu má banka k dětskému kontu MůjÚčet Junior. Od dubna zruší poplatek šest korun za každou odchozí platbu, nově budou zdarma. Se zrušením stejného poplatku u konta MůjÚčet pro dospělé zatím dubnová změna ceníku nepočítá.

Zdroj: KB

První část přehledu. Klikněte pro zvětšení.

Zdroj: KB

Druhá část přehledu. Klikněte pro zvětšení.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Investujte do indexu S&P 500!

Investujte do indexu S&P 500!

Zabezpečte svou budoucnost. Investujte do akcií globálních firem jako Apple či Coca-Cola díky fondu EFEKTIKA! S předpokládaným výnosem přes 7 % ročně.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 18 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 2. 2022 7:58, Václav

A už se také těším, jak vlastníci a vysocí manažeři KB, kteří mají roční uhlíkovou stopu větší než jejich klienti za celý život, opouštějí svá předimenzovaná sídla, soukromé jachty a letadla, prodávají svá luxusní vysokoobjemová vozidla a začnou jezdit na kole, nosit konopné oblečení a žrát kořínky s červama. Jinak by se přeci chovala KB zcela pokrytecky a to přeci nechce, žejo? Žejo?!

+81
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (18 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Zájem o platby na číslo mobilu překvapil. Přidalo se půl milionu lidí

6. 12. 2023 | Olga Skalková

Zájem o platby na číslo mobilu překvapil. Přidalo se půl milionu lidí

Místo čísla bankovního účtu příjemce stačí, když odesílatel zná číslo jeho mobilního telefonu. Do nové služby Platba na kontakt se během tří týdnů od startu zaregistrovalo skoro půl... celý článek

Revoluce v placení se blíží, hlásí banka. Zacvakáte bez terminálu

5. 12. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Revoluce v placení se blíží, hlásí banka. Zacvakáte bez terminálu

Nové řešení, které má podstatně rozšířit možnost bezhotovostního placení v Česku, přinese Air Bank pod značkou Cvak. Obchodníkům umožní přijímat platby i bez klasického platebního terminálu. celý článek

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

30. 11. 2023 | Petr Kučera

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Možnost úplně odmítnout klasickou kartu – a spokojit se jen s její virtuální podobou – nabízí už několik bank. Kdy se přidají další? A jaké to má výhody a nevýhody?

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

29. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

Evropská unie chce zrychlit převody eur – nejdříve v eurozóně, pak i v dalších členských státech. Schválení nového nařízení se přiblížilo.

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

27. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

Insolvenční správkyně Sberbank CZ může vyplatit věřitelům zkrachovalé banky zhruba 57 miliard korun formou částečného rozvrhu. Schválil to insolvenční soud v pondělí 13. listopadu,... celý článek

Partners Financial Services