Sberbank dá novým klientům dárek, má narozeniny

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 11. 11. 2021 | 4 komentáře
Sberbank dá novým klientům dárek, má narozeniny

Zdroj: nikolpetr/Shutterstock

Všichni, kdo si v pátek 12. listopadu založí nový účet u Sberbank, dostanou dárek 180 korun. Banka totiž oslavuje 180 let od svého založení.

Pro získání narozeninového bonusu 180 korun si stačí na některé z poboček sjednat nový osobní nebo firemní Fér účet ve variantě Plus nebo Extra a požádat o vydání debetní platební karty.

Už od loňska mají noví klienti nárok na roční odměnu 1234 korun, pokud budou účet aktivně využívat (podmínkou je, že jim každý měsíc přijde na účet přinejmenším 12 345 korun a současně aspoň pětkrát zaplatí kartou). Tato akce dál pokračuje.

Stávající klienti se mohou v listopadu zapojit do soutěže o mobilní telefony Samsung A52s. „Do soutěže bude zařazen každý klient, který má staženou aplikaci M-Token a aktivně jí používá. A proč Samsung? Protože zároveň chceme propagovat mobilní platby přes Google Pay,“ vysvětluje Jan Hainz, šéf marketingu a komunikace Sberbank.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

V rámci dlouhodobé spolupráce s Českým svazem ochránců přírody letos zasadí zaměstnanci Sberbank 180 ovocných stromů starých odrůd, které pomáhají vracet zpět do krajiny.

Právě 12. listopadu slaví Sberbank 180 let od založení. Svou historii počítá od roku 1841, kdy v Petrohradu vznikla jako spořitelna na základě dekretu cara Mikuláše I. Dnes má ruská skupina celosvětově přes 102 milionů klientů, přes 14 200 poboček a 276 tisíc zaměstnanců. Své dceřiné banky mimo Rusko, Rakousko, Německo a Česko se však nyní rozhodla prodat, odejde tak z Maďarska, Slovinska, Chorvatska, Srbska a Bosny a Hercegoviny. V Česku působí od roku 1993; aktivnější začala být od roku 2012, kdy převzala tuzemskou Volksbank. 

Sberbank zároveň – podobně jako někteří konkurenti – zvyšuje úročení vkladů. Reaguje tak na růst sazeb ČNB. Od 15. listopadu dosáhnou klienti s běžným účtem na 1,8 % pro vklady do jednoho milionu, případně na 1 % pro vyšší částky. Roční termínovaný vklad má nově úrok 2 %, dvouletý 2,1 % a tříletý 2,2 % ročně.

Kdo současně investuje aspoň 300 tisíc do podílových fondů, získá na spořicím účtu 2,75 % pro vklady do 500 tisíc, nad tento limit jen 0,01 %.

Recenzi účtů a bonusové kampaně jsme přinesli při jejím loňském startu:


Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+11
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

A tohle už jste četli?

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

27. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

Insolvenční správkyně Sberbank CZ může vyplatit věřitelům zkrachovalé banky zhruba 57 miliard korun formou částečného rozvrhu. Schválil to insolvenční soud v pondělí 13. listopadu,... celý článek

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

14. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

Novinku spouští šest bank, další se přidají v příštím roce. Při jedné platbě lze poslat maximálně pět tisíc korun.

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

13. 11. 2023 | Petr Kučera

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

Ověřit totožnost přes bankovní identitu směrem ke státu a úřadům už mohou i klienti mBank. Přidala se tak k devíti bankám, které službu „digitální občanky“ nabídly už dříve.

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

6. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

Můžete v roce 2023 snadno najít platbu z roku 2020? Délka takzvané transakční historie se u bank výrazně liší. Dobrou zprávou je, že v posledních letech se prodlužuje.

Převod eur bez příplatku? Pozor, banky mají výjimky. I u SEPA

3. 11. 2023 | Olga Skalková

Převod eur bez příplatku? Pozor, banky mají výjimky. I u SEPA

Vysoké poplatky za převody eur v rámci EU musely před čtyřmi lety skončit. Unijní nařízení srovnalo jejich cenu s domácími platbami. U dvou bank ale může klienty zaskočit, že zvýhodněné... celý článek

Partners Financial Services