Platbu kartou od spořitelny můžete reklamovat v mobilu

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 6. 10. 2021 14:15
Platbu kartou od spořitelny můžete reklamovat v mobilu
Ilustrační foto.
Zdroj: Shutterstock

Klienti České spořitelny dostali snadnější možnost, jak reklamovat platbu kartou. Nově to mohou udělat online přímo v mobilní aplikaci George. Dosud mohli platby reklamovat prostřednictvím e-mailu, osobně na pobočce nebo telefonátem na klientské centrum.

Spořitelna je podle dostupných informací jednou z prvních bank v Česku, které takovou možnost ve svém elektronickém bankovnictví nabízejí. Reklamaci plateb přímo v jejich výpise už nabízí například Komerční banka, a to v mobilní aplikaci i internetovém bankovnictví.

Klienti spořitelny nejčastěji reklamují platbu kartou v případě, kdy jim e-shop nedodal zaplacené zboží, nebo ho dodal ve špatné kvalitě. Pokud v takovém případě obchodník odmítne reklamaci řešit, můžete se obrátit na banku, jejíž kartou jste platili. Často klienti reklamují také platby, o nichž se domnívají, že je neprováděli.

Nová možnost reklamace platby kartou. Zdroj: ČS

„Zatímco v případě nedodání zboží je většina reklamací uznána a klientům je platba za zboží vrácena do 48 hodin na základě služby chargeback, v případě reklamace plateb se často jedná o takzvané domácí zneužití karty, kdy například děti nebo partner nakoupí zboží bez vědomí klienta obvykle skrze e-shopy, na nichž má klient automaticky uloženou platební kartu a které nevyžadují dvoufaktorové ověření platby,“ říká Jan Hailich, šéf platebních řešení v České spořitelně.

Od ledna do konce srpna letošního roku evidovala spořitelna reklamace na 57 tisíc kartových transakcí v celkovém objemu 89 milionů korun. „Ze všech podaných stížností se více než polovinu daří úspěšně vyřešit,“ dodává Hailich.

„Pokud by klienti měli jakékoliv podezření, že došlo ke zneužití jejich platební karty a mohla by se na jejich účtu objevit další transakce, kterou nezadali, doporučujeme kartu vždy zablokovat a obrátit se na banku. V mobilním Georgi si mohou klienti ihned nechat vytvořit úplně novou virtuální kartu, se kterou lze ihned začít platit u obchodníků i na internetu,” radí Hailich.


Spořitelna má nové karty. Podívejte se, co vás čeká

Česká spořitelna mění po více než pěti letech vzhled svých platebních karet. Od druhé poloviny listopadu je klientům vydává výhradně v novém designu. Další podrobnosti a fotky najdete v galerii.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Expobank opět vylepší spoření. Láká i na další výhody

18. 10. 2021 | Petr Kučera

Expobank opět vylepší spoření. Láká i na další výhody

Expobank od pondělí 25. října zvýší úrokovou sazbu na Neo účtu na 1,4 % z dosavadních 0,75 % ročně. Na vyšší úrok dosáhnou automaticky dosavadní i noví klienti, a to na celý vklad bez... celý článek

Banky zrychlují i platby v eurech. Okamžitě ale nepřijdou

18. 10. 2021 | Olga Skalková

Banky zrychlují i platby v eurech. Okamžitě ale nepřijdou

Za jak dlouho přijde SEPA platba? Které banky dokážou převést eura ještě ve stejný den a do kdy je potřeba takovou transakci zadat? A kdy začnou fungovat okamžité platby v eurech?

Spořitelna uklidí George. Limity na kartě nastavte včas

15. 10. 2021 | Petr Kučera | 72 komentářů

Spořitelna uklidí George. Limity na kartě nastavte včas

Česká spořitelna upozorňuje klienty, že od pátku 15. října od 23:30 do sobotního odpoledne proběhne plánovaný podzimní úklid systému George. Jedná se o pravidelnou plánovanou odstávku,... celý článek

První banka spouští Sign. Smlouvu podepíšete jednoduše online

12. 10. 2021 | Olga Skalková

První banka spouští Sign. Smlouvu podepíšete jednoduše online

Klienti České spořitelny dostanou jednodušší a levnější alternativu ke klasickému digitálnímu podpisu. Novinka staví na bankovní identitě. Na podzim se přidají i další velké banky.

S Apple Pay už mohou platit i klienti Hello bank

6. 10. 2021 | Petr Kučera

S Apple Pay už mohou platit i klienti Hello bank

Mobilní platby prostřednictvím Apple Pay už umí i Hello bank. Stala se tak třináctou bankou v Česku, která službu podporuje. Aplikaci Google Pay pro systém Android spustila letos v... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.