Moneta vylepšila bankomaty, třetina umí i vklady

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 22. 7. 2021 13:30 aktualizováno 23. 7. 2021 11:28 | 2 komentáře
Moneta vylepšila bankomaty, třetina umí i vklady

Zdroj: Moneta

Moneta Money Bank dnes oznámila, že dokončila modernizaci své bankomatové sítě. Třicet procent z ní tvoří takzvané vkladomaty, které kromě výběru umožňují i vklad hotovosti.

Už loni Moneta investovala do celkem 70 nových přístrojů, dalších 60 nejmodernějších modelů s velkoplošným dotykovým displejem pořídila letos. Celkem teď provozuje 555 bankomatů a 154 poboček.

Vkladomaty se Moneta rozhodla umístit především do lokalit, ve kterých v minulosti uzavřela svou pobočku a zároveň zde eviduje zájem ze strany živnostníků a drobných firem.

„Rozumíme tomu, že mnoho živnostníků a drobných firem je potřebuje pro každodenní vklady svých tržeb, a rozhodli jsme se jim proto vyjít vstříc,“ říká mluvčí banky Zuzana Filipová.

Kdo šetří, má tyhle tři

Běžný účet, spořicí účet, kreditka. Tohle trio může ušetřit určitě pár stovek ročně. Když je správně vyladěné a když víte, kam ve správný čas přesunout kolik peněz. Dobrá zpráva: dneska to jde do značné míry automatizovat. Na začátku je to samozřejmě dost kombinování. Pomůžeme s porovnáním a výběrem.

I nové vkladomaty přijímají jenom bankovky, ne mince. Řada živnostníků si přitom stěžuje právě na to, že po zrušení pokladen na pobočkách bank nemají jak vkládat mince. Podle dostupných informací umějí přijímat mince jenom některé vkladomaty ČSOB.

„Zvažovali jsme „mincomaty“, tedy speciální ATM, v nichž je instalovaný mechanismus a zároveň i trezory na mince, ale jsou natolik poruchové, že jsme je v letos únoru zamítli. Pro velké objemy mincí mají naši klienti k dispozici službu Cash direct, kdy si pro mince dojede speciální firma a tyto mince pro Monetu a její klienty zpracuje,“ říká Filipová. Zmiňovaná služba Cash direct podnikatele vyjde na 750 až 1800 korun za jeden svoz, přesná cena se stanovuje podle počtu svozů v měsíci a výše svážené hotovosti.

„Správnost rozhodnutí modernizovat bankomatovou síť postupným navyšováním vkladových bankomatů potvrzuje i neustále rostoucí objem vkladů: ke konci června letošního roku stoupl jejich měsíční objem meziročně o 140 procent. Jen v posledním červnovém týdnu činil objem vkladů do bankomatů Monety 265 milionů korun,“ dodává mluvčí.

Více než 90 procent celé bankomatové sítě Monety je plně bezbariérových.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

-4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Revolut spouští banku i v Česku, nabízí pojištění vkladů

29. 7. 2021 | Petr Kučera

Revolut spouští banku i v Česku, nabízí pojištění vkladů

Fintechová firma Revolut využije svou evropskou bankovní licenci i v Česku. Tuzemští klienti – podle firmy je jich přes 300 tisíc – mohou přestoupit na Revolut Bank prostřednictvím... celý článek

ČSOB mění ceník a ruší sběrné boxy

27. 7. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

ČSOB mění ceník a ruší sběrné boxy

Druhá největší banka podle počtu klientů chystá od listopadu nový sazebník. Zdraží některé služby na pobočkách, jinak nepřináší zásadní změny. Tu hlavní – vedení účtu zdarma bez podmínek... celý článek

Dynamický zloděj řádí dál. Pozor na karetní trik v cizině

26. 7. 2021 | Petr Kučera | 5 komentářů

Dynamický zloděj řádí dál. Pozor na karetní trik v cizině

Banky varují před nevýhodným kurzem v cizině při využití služby DCC. Většina z nich ale pořád odmítá nabídnout klientům snadnou ochranu. Proč?

Sberbank přidává bankomaty, část poboček už nemá pokladnu

22. 7. 2021 | Petr Kučera | 2 komentáře

Sberbank přidává bankomaty, část poboček už nemá pokladnu

Sberbank rozšiřuje bankomatovou síť o nové přístroje mimo své pobočky. Celkový počet bankomatů zvyšuje z 28 na 43, tedy o víc než polovinu. Později chystá ještě výraznější rozvoj.

Nejlepší mobilní bankovnictví? Tady je porovnání aplikací

12. 7. 2021 | Jan Bachura | 13 komentářů

Nejlepší mobilní bankovnictví? Tady je porovnání aplikací

Analytická společnost Scott & Rose porovnala letos v únoru třináct mobilních aplikací tuzemských bank. Dnes zveřejnila výsledky, které přinášíme i na webu Peníze.cz.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.