Banka vrátí 3 % z každé platby kartou. Odmění za doporučení

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 29. 7. 2020 | 3 komentáře
Banka vrátí 3 % z každé platby kartou. Odmění za doporučení

Zdroj: Shutterstock

UniCredit Bank přichází s velkorysou odměnou pro své klienty, pokud jí získají nové uživatele běžného účtu U konto. Za doporučení nabízí až tři procenta z každé platby kartou po dobu jednoho roku. 

Počítají se transakce v prodejnách i na internetu, a to prakticky kdekoliv – nejenom u partnerů slevového programu U-šetřete. Výjimkou jsou převody peněz na jiný platební nástroj (elektronické peněženky a podobně), platby sázkovým kancelářím, nákup spojený s výběrem hotovosti (cashback) nebo vrácení zakoupeného zboží.

Na nejvyšší odměnu – zmíněná tři procenta – dosáhne jenom ten, kdo bance získá aspoň pět nových klientů. Při založení tří nebo čtyř nových kont činí odměna dvě procenta, při získání jednoho nebo dvou nováčků pouze jedno procento.

I jedno procento z každé platby kartou po dobu jednoho roku je přitom vyšší odměna, než banky na tuzemském trhu běžně nabízejí. Doporučení nového klienta nejčastěji oceňují pevnou částkou v řádu stovek korun.

U UniCredit lze dosáhnout i na tisíce. Celková výše odměny není omezena při splnění jednoduché podmínky: aspoň jednou měsíčně provést jakoukoliv platbu v aplikaci Smart Banking. Kdo žádnou platbu v aplikaci neprovede, může získat zpět maximálně 200 korun měsíčně, tedy 2400 korun za rok. Podmínka se týká dosavadního (doporučujícího) klienta, ne nového.

Tipy pro lovce odměn

Zdroj: Shutterstock

Přinášíme vám denně aktualizovaný přehled slev, bonusů a časově omezených akčních nabídek u běžných a spořicích účtů, zajištění na stáří, kreditních karet, překlenovacích úvěrů, stavebního spoření, hypoték a úvěrů. Stačí si vybrat. 

Akce, slevy, bonusy!

U nováčka stačí, když si založí účet a jednorázově ho „spáruje“ s účtem dosavadního klienta. Podrobnosti k propojení popisuje banka na svém webu, probíhá přes aplikaci U-šetřete a Smart Banking. Když nováček zruší konto dřív než za rok, přijde dosavadní klient o odměny za zbytek období (dříve připsané vracet nemusí).

Pozor ale na poplatky za vedení účtu. Aby bylo U konto v daném měsíci zdarma, musí na něj přijít vždycky aspoň 12 tisíc korun měsíčně. Při nesplnění se platí paušál 199 korun.

Odměnu lze získat za klienta od 15 let věku, tedy i při založení účtu pro mladé (ten je vždycky bez paušálu). Dětský účet se nepočítá. Zároveň musí jít o člověka, který v uplynulých 36 měsících neměl v UniCredit Bank žádný platební účet. Nový klient může být doporučen pouze jedním stávajícím klientem – když jich bude víc, získá odměnu ten, kdo se jako první propojí.

Akce se nemůžou zúčastnit zaměstnanci UniCredit Bank, detailní podmínky jinak neobsahují další podstatná omezení. Kampaň trvá jenom do letošního 15. září, pokud ji banka neprodlouží. Samotné čerpání odměn pak může trvat až do 15. října 2021.

Podobnou odměnu už v červnu spustila UniCredit Bank pro nové klienty – včetně těch, kteří přijdou sami bez doporučení. Po dobu jednoho roku získají 1 % z plateb kartou, v součtu mohou dostat zpět maximálně 2500 korun.

Současně trvá předchozí akce, v níž UniCredit nabízí nováčkům dvanáct vstupenek do sítě multikin Cinestar. Oba bonusy však nelze získat současně – zájemce se tak musí rozhodnout buď pro vstupenky, nebo 1% cashback.

Zdroj: Shutterstock

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a neuniknou vám další důležité aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Fio vylepšuje aplikaci, umí i skenování složenek

3. 8. 2022 | Petr Kučera | 19 komentářů

Fio vylepšuje aplikaci, umí i skenování složenek

Nová aktualizace mobilní aplikace Smartbanking od Fio banky nabízí i skenování složenek a načítání čísla účtu fotoaparátem telefonu.

V cizině teď můžete ušetřit desetinu. Banky mají akci

3. 8. 2022 | Petr Kučera | 2 komentáře

V cizině teď můžete ušetřit desetinu. Banky mají akci

mBank a ČSOB vrátí klientům až desetinu částky, kterou v zahraničí zaplatí kartou. U obou akcí je potřeba splnit podmínky.

Konec potvrzovacích SMS? Podmínky zpřísnily i dvě největší banky

3. 8. 2022 | Olga Skalková | 96 komentářů

Konec potvrzovacích SMS? Podmínky zpřísnily i dvě největší banky

Klienti, kteří zůstávají u starého způsobu, se musí smířit s komplikovanějším ověřením nebo dokonce se speciálním poplatkem. ČSOB teď naznačuje, že kdo už má bankovní aplikaci, časem... celý článek

Spořitelna dá 15% slevu na nákupy ve dvou řetězcích

2. 8. 2022 | Petr Kučera | 25 komentářů

Spořitelna dá 15% slevu na nákupy ve dvou řetězcích

Lidé, kteří platí kartou od České spořitelny, mohou během srpna ušetřit až 500 korun při nákupech v řetězcích Albert a Globus.

Plány Air Bank: Víc bankomatů, účty pro OSVČ, spoření pro děti a další novinky

1. 8. 2022 | Olga Skalková | 9 komentářů

Plány Air Bank: Víc bankomatů, účty pro OSVČ, spoření pro děti a další novinky

Skupina PPF, majitel Air Bank, v květnu nečekaně odstoupila od dohody s Monetou o fúzi obou bank. Co to znamená z pohledu chystaných novinek pro klienty? O dalších plánech jsme mluvili... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.