Banka vrátí 3 % z každé platby kartou. Odmění za doporučení

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 29. 7. 2020 | 3 komentáře
Banka vrátí 3 % z každé platby kartou. Odmění za doporučení

Zdroj: Shutterstock

UniCredit Bank přichází s velkorysou odměnou pro své klienty, pokud jí získají nové uživatele běžného účtu U konto. Za doporučení nabízí až tři procenta z každé platby kartou po dobu jednoho roku. 

Počítají se transakce v prodejnách i na internetu, a to prakticky kdekoliv – nejenom u partnerů slevového programu U-šetřete. Výjimkou jsou převody peněz na jiný platební nástroj (elektronické peněženky a podobně), platby sázkovým kancelářím, nákup spojený s výběrem hotovosti (cashback) nebo vrácení zakoupeného zboží.

Na nejvyšší odměnu – zmíněná tři procenta – dosáhne jenom ten, kdo bance získá aspoň pět nových klientů. Při založení tří nebo čtyř nových kont činí odměna dvě procenta, při získání jednoho nebo dvou nováčků pouze jedno procento.

I jedno procento z každé platby kartou po dobu jednoho roku je přitom vyšší odměna, než banky na tuzemském trhu běžně nabízejí. Doporučení nového klienta nejčastěji oceňují pevnou částkou v řádu stovek korun.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

U UniCredit lze dosáhnout i na tisíce. Celková výše odměny není omezena při splnění jednoduché podmínky: aspoň jednou měsíčně provést jakoukoliv platbu v aplikaci Smart Banking. Kdo žádnou platbu v aplikaci neprovede, může získat zpět maximálně 200 korun měsíčně, tedy 2400 korun za rok. Podmínka se týká dosavadního (doporučujícího) klienta, ne nového.

Tipy pro lovce odměn

Zdroj: Shutterstock

Přinášíme vám denně aktualizovaný přehled slev, bonusů a časově omezených akčních nabídek u běžných a spořicích účtů, zajištění na stáří, kreditních karet, překlenovacích úvěrů, stavebního spoření, hypoték a úvěrů. Stačí si vybrat. 

Akce, slevy, bonusy!

U nováčka stačí, když si založí účet a jednorázově ho „spáruje“ s účtem dosavadního klienta. Podrobnosti k propojení popisuje banka na svém webu, probíhá přes aplikaci U-šetřete a Smart Banking. Když nováček zruší konto dřív než za rok, přijde dosavadní klient o odměny za zbytek období (dříve připsané vracet nemusí).

Pozor ale na poplatky za vedení účtu. Aby bylo U konto v daném měsíci zdarma, musí na něj přijít vždycky aspoň 12 tisíc korun měsíčně. Při nesplnění se platí paušál 199 korun.

Odměnu lze získat za klienta od 15 let věku, tedy i při založení účtu pro mladé (ten je vždycky bez paušálu). Dětský účet se nepočítá. Zároveň musí jít o člověka, který v uplynulých 36 měsících neměl v UniCredit Bank žádný platební účet. Nový klient může být doporučen pouze jedním stávajícím klientem – když jich bude víc, získá odměnu ten, kdo se jako první propojí.

Akce se nemůžou zúčastnit zaměstnanci UniCredit Bank, detailní podmínky jinak neobsahují další podstatná omezení. Kampaň trvá jenom do letošního 15. září, pokud ji banka neprodlouží. Samotné čerpání odměn pak může trvat až do 15. října 2021.

Podobnou odměnu už v červnu spustila UniCredit Bank pro nové klienty – včetně těch, kteří přijdou sami bez doporučení. Po dobu jednoho roku získají 1 % z plateb kartou, v součtu mohou dostat zpět maximálně 2500 korun.

Současně trvá předchozí akce, v níž UniCredit nabízí nováčkům dvanáct vstupenek do sítě multikin Cinestar. Oba bonusy však nelze získat současně – zájemce se tak musí rozhodnout buď pro vstupenky, nebo 1% cashback.

Zdroj: Shutterstock

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a neuniknou vám další důležité aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

A tohle už jste četli?

Zájem o platby na číslo mobilu překvapil. Přidalo se půl milionu lidí

6. 12. 2023 | Olga Skalková

Zájem o platby na číslo mobilu překvapil. Přidalo se půl milionu lidí

Místo čísla bankovního účtu příjemce stačí, když odesílatel zná číslo jeho mobilního telefonu. Do nové služby Platba na kontakt se během tří týdnů od startu zaregistrovalo skoro půl... celý článek

Revoluce v placení se blíží, hlásí banka. Zacvakáte bez terminálu

5. 12. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Revoluce v placení se blíží, hlásí banka. Zacvakáte bez terminálu

Nové řešení, které má podstatně rozšířit možnost bezhotovostního placení v Česku, přinese Air Bank pod značkou Cvak. Obchodníkům umožní přijímat platby i bez klasického platebního terminálu. celý článek

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

30. 11. 2023 | Petr Kučera

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Možnost úplně odmítnout klasickou kartu – a spokojit se jen s její virtuální podobou – nabízí už několik bank. Kdy se přidají další? A jaké to má výhody a nevýhody?

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

29. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

Evropská unie chce zrychlit převody eur – nejdříve v eurozóně, pak i v dalších členských státech. Schválení nového nařízení se přiblížilo.

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

27. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

Insolvenční správkyně Sberbank CZ může vyplatit věřitelům zkrachovalé banky zhruba 57 miliard korun formou částečného rozvrhu. Schválil to insolvenční soud v pondělí 13. listopadu,... celý článek

Partners Financial Services