Banka vrátí 3 % z každé platby kartou. Odmění za doporučení

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 29. 7. 2020 06:00 | 3 komentáře
Banka vrátí 3 % z každé platby kartou. Odmění za doporučení

Zdroj: Shutterstock

UniCredit Bank přichází s velkorysou odměnou pro své klienty, pokud jí získají nové uživatele běžného účtu U konto. Za doporučení nabízí až tři procenta z každé platby kartou po dobu jednoho roku. 

Počítají se transakce v prodejnách i na internetu, a to prakticky kdekoliv – nejenom u partnerů slevového programu U-šetřete. Výjimkou jsou převody peněz na jiný platební nástroj (elektronické peněženky a podobně), platby sázkovým kancelářím, nákup spojený s výběrem hotovosti (cashback) nebo vrácení zakoupeného zboží.

Na nejvyšší odměnu – zmíněná tři procenta – dosáhne jenom ten, kdo bance získá aspoň pět nových klientů. Při založení tří nebo čtyř nových kont činí odměna dvě procenta, při získání jednoho nebo dvou nováčků pouze jedno procento.

I jedno procento z každé platby kartou po dobu jednoho roku je přitom vyšší odměna, než banky na tuzemském trhu běžně nabízejí. Doporučení nového klienta nejčastěji oceňují pevnou částkou v řádu stovek korun.

U UniCredit lze dosáhnout i na tisíce. Celková výše odměny není omezena při splnění jednoduché podmínky: aspoň jednou měsíčně provést jakoukoliv platbu v aplikaci Smart Banking. Kdo žádnou platbu v aplikaci neprovede, může získat zpět maximálně 200 korun měsíčně, tedy 2400 korun za rok. Podmínka se týká dosavadního (doporučujícího) klienta, ne nového.

Tipy pro lovce odměn

Zdroj: Shutterstock

Přinášíme vám denně aktualizovaný přehled slev, bonusů a časově omezených akčních nabídek u běžných a spořicích účtů, zajištění na stáří, kreditních karet, překlenovacích úvěrů, stavebního spoření, hypoték a úvěrů. Stačí si vybrat. 

Akce, slevy, bonusy!

U nováčka stačí, když si založí účet a jednorázově ho „spáruje“ s účtem dosavadního klienta. Podrobnosti k propojení popisuje banka na svém webu, probíhá přes aplikaci U-šetřete a Smart Banking. Když nováček zruší konto dřív než za rok, přijde dosavadní klient o odměny za zbytek období (dříve připsané vracet nemusí).

Pozor ale na poplatky za vedení účtu. Aby bylo U konto v daném měsíci zdarma, musí na něj přijít vždycky aspoň 12 tisíc korun měsíčně. Při nesplnění se platí paušál 199 korun.

Odměnu lze získat za klienta od 15 let věku, tedy i při založení účtu pro mladé (ten je vždycky bez paušálu). Dětský účet se nepočítá. Zároveň musí jít o člověka, který v uplynulých 36 měsících neměl v UniCredit Bank žádný platební účet. Nový klient může být doporučen pouze jedním stávajícím klientem – když jich bude víc, získá odměnu ten, kdo se jako první propojí.

Akce se nemůžou zúčastnit zaměstnanci UniCredit Bank, detailní podmínky jinak neobsahují další podstatná omezení. Kampaň trvá jenom do letošního 15. září, pokud ji banka neprodlouží. Samotné čerpání odměn pak může trvat až do 15. října 2021.

Podobnou odměnu už v červnu spustila UniCredit Bank pro nové klienty – včetně těch, kteří přijdou sami bez doporučení. Po dobu jednoho roku získají 1 % z plateb kartou, v součtu mohou dostat zpět maximálně 2500 korun.

Současně trvá předchozí akce, v níž UniCredit nabízí nováčkům dvanáct vstupenek do sítě multikin Cinestar. Oba bonusy však nelze získat současně – zájemce se tak musí rozhodnout buď pro vstupenky, nebo 1% cashback.

Zdroj: Shutterstock

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a neuniknou vám další důležité aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 3 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Půjčky zlevňují, ale kontokorent a kreditky ne. Proč?

23. 9. 2021 | Olga Skalková | 6 komentářů

Půjčky zlevňují, ale kontokorent a kreditky ne. Proč?

U tří bank sice můžete jít na běžném účtu do minusu bez úroku, strop je ale nízko. Kontokorent jako způsob pokrytí nečekaných výdajů jinak zůstává velmi drahý.

Na úřad online. Snadné ověření přes banku už funguje pěti milionům lidí

23. 9. 2021 | Olga Skalková

Na úřad online. Snadné ověření přes banku už funguje pěti milionům lidí

Aspoň jednou už bankovní identitu jako „digitální občanku“ skutečně využilo skoro půl milionu lidí.

Raiffeisenbank mění tvář. Má nové oblíbené slovo

20. 9. 2021 | Petr Kučera | 23 komentářů

Raiffeisenbank mění tvář. Má nové oblíbené slovo

Raiffeisenbank dnes startuje nový komunikační koncept, jejímž klíčovým motivem je odpověď Samozřejmě. Zároveň opouští dosavadní „černobílou“ komunikaci, nová kampaň bude barevná a zaměřená... celý článek

Dvě banky ruší poplatek za výběry cash advance

17. 9. 2021 | Olga Skalková | 4 komentáře

Dvě banky ruší poplatek za výběry cash advance

Vysvětlíme vám, kdy se tahle služba může hodit, proč o ni Češi nemají zájem a na co si dát pozor.

Smlouvu potvrdíte jako heslo do banky. Startuje Sign

16. 9. 2021 | Olga Skalková | 5 komentářů

Smlouvu potvrdíte jako heslo do banky. Startuje Sign

Lidé dostanou jednodušší a levnější alternativu ke klasickému digitálnímu podpisu – takzvanému kvalifikovanému certifikátu. Novinka staví na bankovní identitě.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.