Která banka je nejvstřícnější? Projděte si výsledky soutěže

| rubrika: Aktuality | 22. 6. 2020 18:00 | 4 komentáře

Zdroj: Shutterstock

Nejvstřícnější bankou za rok 2019 se stala Air Bank. Vyplývá to z výsledků projektu Vstřícná banka, který pořádá web BankovníPoplatky.com.

Také další tři místa patří mladším bankám na trhu – Fio, Equa a mBank. Nejlepší zástupce tradičních větších bank – Komerční banka – skončil na pátém místě.

Anketa hodnotí tři základní oblasti: bankovní poplatky (nízké poplatky, průhledné ceny), produkty a služby (kvalitní služby, škála produktů) a image banky (působení navenek, komunikace s klienty). O pořadí rozhodují odborná porota, web BankovníPoplatky a široká veřejnost.

Vstřícná banka 2019

BankaCeloroční průměr
Air Bank80,2
Fio banka80,1
Equa bank76,1
mBank74
Komerční banka70,5
Banka Creditas68,4
Sberbank67,6
Moneta Money Bank67,5
ČSOB64
Raiffeisenbank62,7
Hello Bank62,7
UniCredit Bank60,3
Česká spořitelna59,8
Expobank54
Zdroj: Vstřícná banka

Air Bank obhájila vítězství z předchozích dvou ročníků, kromě toho vyhrála i v roce 2016 a čtyřikrát skončila druhá. V soutěži dominuje společně s Fio bankou, která ji vyhrála šestkrát a třikrát skončila druhá. Jenom první ročník v roce 2010 měl jiného vítěze – tehdejší GE Money Bank.

Air Bank mimo jiné loni jako první – společně s Českou spořitelnou – spustila okamžité platby. Byla také v první vlně bank, které klientům nabídly Apple Pay. Loni výrazně rozšířila multibanking s možností ovládat účty i u dalších bank. A mimo jiné má stále jednostránkový sazebník poplatků.


Čtěte víc:

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.