Platby zrychluje i mBank. Okamžitě je ale nepošle

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 9. 6. 2020 | 8 komentářů
Platby zrychluje i mBank. Okamžitě je ale nepošle

Zdroj: Shutterstock

Klienti mBank už nemusí čekat většinou až do následujícího pracovního dne, než jejich platba přijde na účet do jiné tuzemské banky. Nově jim stačí zadat převod do 13. hodiny a mají jistotu, že příjemci dojde ještě ve stejný den.

Zrychlením plateb dohání mBank aspoň částečně konkurenci. Doteď patřila k nejpomalejším na trhu. Kdo chtěl odeslat peníze do jiné banky tak, aby přišly ještě ve stejný den, musel to stihnout do osmé hodiny ranní. U později zadaných příkazů měl smůlu.

Jenom tři banky byly – a dál zůstávají – méně pružné. Oberbank má uzávěrku dokonce už v 16:30 hodin předchozího dne, UniCredit ve 20 hodin, Trinity bank ve 21 hodin. Ani brzo ráno zadaná platba tedy nepřijde ještě ve stejný den, kdy ji zadáte. 

Zmíněná čtveřice bank ještě neumí ani okamžité platby, díky nimž lze převést peníze v řádu sekund kdykoliv během dne, tedy i v noci, o víkendech nebo svátcích.

mBank nenabízí ani expresní či urgentní převody, takže její klienti neměli po osmé ráno prakticky žádnou možnost, jak dostat peníze do jiné banky ještě ve stejný den. (Klienti UniCredit si mohou za expresní převod připlatit 115 korun, pokud ho stihnou zadat do půl druhé. Trinity odešle platby zadané dopoledne za příplatek 99 korun, Oberbank chce 150 korun.)

Okamžité platby od loňského února postupně nabídlo už deset bank, nejnověji se k nim přidala Equa. mBank je plánuje spustit během nejbližších týdnů, její mluvčí Štěpán Dlouhý letos v dubnu mluvil o „začátku léta“. Podle ceníku, který začne platit 24. července, plánuje mBank za odeslání okamžité platby vybírat příplatek jednu korunu, zatímco standardní platby jsou u ní zdarma.

Okamžité a standardní platby (zadané elektronicky do jiné tuzemské banky)

BankaUmí okamžité platby?

Do kdy zadat standardní platbu,

aby přišla ještě ve stejný den?

Air Bankano14:00
Creditasano13:00
Česká spořitelnaano12:00
ČSOBano14:00
Equa bankano (jen v aplikaci)oficiálně 10:30, v praxi až 12:00
Expobankne12:00
Fio bankaano12:00
Hello bankne15:00
Komerční bankaano14:00
mBankne13:00
Monetaanooficiálně 12:00, v praxi až 14:00
Oberbankneneumí (16:30 předchozího dne)
Raiffeisenbankano11:30
Sberbankne12:00
Trinity bankneneumí (21:00 předchozího dne)
UniCredit Bankneneumí (20:00 předchozího dne)
Zdroj: oficiální informace z bank
Zdroj: Shutterstock

Ať vám nic neuteče 

Přidejte si Peníze.cz na Facebook nebo Twitter a neuniknou vám další důležité aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Podpojištění řeší kalkulačka

Podpojištění řeší kalkulačka

Většina Čechů má podpojištěné domy a neví o tom. Nová kalkulačka pomáhá správně a rychle nastavit výši pojistné částky.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+16
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 8 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

10. 6. 2020 5:27, Goman

Mbank, puvodne jedna z mladsich bank, ktera mela dobre nakroceno, ale tezce zamrzla a umrela...

+5
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

10. 6. 2020 5:21, Tomáš

Ať trvá převod třeba měsíc, ale zrušte mi na účtu inflaci!

-4
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (8 komentářů) příspěvků.

A tohle už jste četli?

Raiffeisenbank prodlužuje soutěž o 10 tisíc korun

28. 9. 2023 | redakce Peníze.CZ

Raiffeisenbank prodlužuje soutěž o 10 tisíc korun

I v říjnu a listopadu může třicet vylosovaných klientů Raiffeisenbank vyhrát deset tisíc korun. Banka totiž o dva měsíce prodloužila soutěž, jejíž konec původně avizovala na 30. září. celý článek

Trinity Bank koupila bývalou centrálu Komerční banky

28. 9. 2023 | Petr Kučera

Trinity Bank koupila bývalou centrálu Komerční banky

Trinity Bank koupila historickou bankovní budovu v pražské ulici Na Příkopě 33 v těsné blízkosti Prašné brány, České národní banky a Obecního domu. „Jde o největší letošní akvizici... celý článek

ČSOB vylepšila mobilní aplikaci. Prozkoumali jsme novinky

27. 9. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

ČSOB vylepšila mobilní aplikaci. Prozkoumali jsme novinky

Klienti ČSOB mají k dispozici aktualizovanou verzi mobilní aplikace. Podle banky nabízí hlavně přehlednější vzhled, volitelné nastavení, snadnější přístup k virtuální asistence Kate... celý článek

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

26. 9. 2023 | Petr Kučera

Hello bank definitivně končí, klientům posílá výpovědi

Hello bank bude poskytovat platební účty a spotřebitelské úvěry už jenom do konce letošního listopadu. Vyplývá to z výpovědí, které od minulého týdne rozesílá klientům.

Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby

25. 9. 2023 | Petr Kučera

Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby

Také klienti Max banky už mají k dispozici mobilní aplikaci, která umožňuje přímé zadávání plateb. Stačí si aktualizovat dosavadní verzi aplikace, novinka je dostupná pro Android i... celý článek

Partners Financial Services