Banka Creditas má 100 tisíc klientů. Spouští prémiové bankovnictví

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 3. 3. 2020 | 2 komentáře

Po víc než třech letech od vstupu na bankovní trh překonala Banka Creditas hranici 100 tisíc klientů. Současně oznámila, že nejbohatším z nich začíná nabízet služby prémiového bankovnictví.

Creditas funguje jako banka od začátku roku 2017, ovládá ji podnikatel Pavel Hubáček. Navázala na činnost stejnojmenné záložny, která vznikla v roce 1996 původně pod názvem 1. Třebíčská záložna.

Creditas má 35 poboček, loni rozšířila služby o hypotéky, dětské účty a investiční produkty. Od letošního března přichází s prémiovým bankovnictvím.

„Chceme nejmovitějším klientům poskytnout speciální služby na té nejvyšší úrovni a postarat se o všechny jejich potřeby,“ říká Věra Pavlišová, ředitelka retailového bankovnictví Banky Creditas. Služby osobního bankéře budou mít klienti k dispozici jak na pobočce, tak kdekoliv mimo banku, vše podle preferencí klienta. Banka věří, že díky tomu získá také zcela nové klienty.

„Prémiové bankovnictví je určeno klientům s investicemi a volnými úsporami u Banky Creditas v částce nad tři miliony korun nebo získaným hypotečním úvěrem v hodnotě nad osm milionů korun a pravidelným příjmem na účet 75 tisíc měsíčně,“ upřesňuje Pavlišová.

V porovnání s konkurencí jde o přísné podmínky. Například u ČSOB lze na Premium konto lze dosáhnout už od měsíčního příjmu 50 tisíc korun, podobně jako u UniCredit Bank nebo Prémiového účtu Raiffeisenbank (pro ještě bohatší klienty pak má Exluzivní účet). Česká spořitelna nabízí prémiové služby od příjmu 70 tisíc, Komerční banka od 100 tisíc. 

Prémioví klienti Creditas mohou k účtu získat debetní kartu Mastercard Real Gold z pravého zlata nebo Mastercard World Elite Silver, které přinášejí prémiové služby. Mezi hlavní výhody patří vstup do letištních salonků nebo služba concierge, jež zahrnuje individuální servis a pomoc se vším od nákupu letenek či květin, přes doporučení dobré restaurace až po organizaci zábavních akcí. Samozřejmostí jsou cestovní pojištění a pojištění zneužití karty s vysokými limity.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+13
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

A tohle už jste četli?

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

2. 2. 2023 | Olga Skalková

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

David Novotný má na starost chod celé bankomatové sítě České spořitelny, kterou tvoří více než 1740 strojů. Se svými týmy se stará jak o jejich funkčnost a dostupnost, tak o modernizaci... celý článek

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

1. 2. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

Komerční banka a Moneta Money Bank navzájem sdílejí svou síť od loňského června, teď se přidávají Air Bank a UniCredit Bank. Spojení zatím funguje jen pro výběry hotovosti, ne pro vklady.... celý článek

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

1. 2. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

Česká Trinity Bank zaznamenala v roce 2022 nejlepší hospodářský výsledek ve své historii. Oznámila, že zisk před zdaněním dosáhne jedné miliardy korun před zdaněním, což je meziroční... celý článek

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

27. 1. 2023 | Olga Skalková, Petr Kučera | 7 komentářů

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

V Česku by letos měla začít fungovat nová banka. Stojí za ní finanční skupina Partners. O tom, čím chce zaujmout klienty a jaké služby nabídne, jsme si povídali s Markem Ditzem, který... celý článek

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

25. 1. 2023 | Petr Kučera

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

Tuzemská Raiffeisenbank přestane od 15. února provádět odchozí platby do Ruska a Běloruska. Po Monetě je druhou českou bankou, která se k takovému plošnému omezení rozhodla.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.