Equa zrychlila platby, okamžitě je ale zatím nepošle

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 29. 10. 2019 | 4 komentáře

Převody, které v Equa bank zadáte do poledne, přijdou na účet v jiné tuzemské bance ještě ve stejný den. Equa posunula „uzávěrku“ pro odeslání takových plateb přes internet z dosavadních 10:30 na 12:00.

Zrychlení se týká jenom pracovních dnů. Převody zadané o víkendech, svátcích, odpoledne nebo v noci dál dorazí do jiné banky až následující pracovní den.

Equa se novinkou opakovaně chlubí na sociálních sítích, zatím ale není součástí obchodních podmínek pro platební styk. Oficiálně tedy dál garantuje čas 10:30, přestože v praxi už dodržuje polední termín.

Skutečnou revoluci přinese až systém okamžitých plateb, k němuž se Equa podle dostupných informací připojí nejdřív na začátku příštího roku.

Nemusíte hned měnit banku. Stačí, když si nový účet u konkurence jenom vyzkoušíte. Víme, kde teď odměnu získáte jednoduše a na co si dát pozor.

Jak si přilepšit před Vánoci: Nové bonusy za vyzkoušení účtu

„Na zavedení okamžitých plateb intenzivně pracujeme. Jsme v tomto ohledu mimo jiné závislí i na externích dodavatelích a sladit celý proces naneštěstí trvá déle, než jsme původně předpokládali,“ reaguje banka na dotazy klientů na sociálních sítích.

Okamžité platby už nabízejí Air Bank, Česká spořitelna, Creditas, Komerční banka, PPF Banka a Raiffeisenbank. Zřejmě od začátku prosince se přidá Moneta Money Bank, do konce roku i ČSOB.

Klienti, kteří nemůžou využít okamžitou platbu (hlavně proto, že ji odesílající nebo přijímající banka ještě neumí), dál využívají standardní tuzemské převody. Ty dokážou nejpružněji zpracovat – až do 14. hodiny – Air Bank, ČSOB (Poštovní spořitelna) a Komerční banka. Naopak mBank má uzávěrku – takzvaný cut-off time – už v osm ráno. A ve dvou bankách – UniCredit a Trinity – vám k rychlejšímu online převodu nepomůže ani to, když si přivstanete. Kdo nechce čekat do druhého dne, musí si u nich připlatit za prioritní platbu.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

Oblíbená témata

Equa bank, okamžité platby

A tohle už jste četli?

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

2. 2. 2023 | Olga Skalková

Spořitelna vylepší bankomaty. Myslí i na roztržité klienty

David Novotný má na starost chod celé bankomatové sítě České spořitelny, kterou tvoří více než 1740 strojů. Se svými týmy se stará jak o jejich funkčnost a dostupnost, tak o modernizaci... celý článek

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

1. 2. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

Komerční banka a Moneta Money Bank navzájem sdílejí svou síť od loňského června, teď se přidávají Air Bank a UniCredit Bank. Spojení zatím funguje jen pro výběry hotovosti, ne pro vklady.... celý článek

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

1. 2. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Trinity Bank chystá další pobočky, nový systém i karty

Česká Trinity Bank zaznamenala v roce 2022 nejlepší hospodářský výsledek ve své historii. Oznámila, že zisk před zdaněním dosáhne jedné miliardy korun před zdaněním, což je meziroční... celý článek

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

27. 1. 2023 | Olga Skalková, Petr Kučera | 7 komentářů

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

V Česku by letos měla začít fungovat nová banka. Stojí za ní finanční skupina Partners. O tom, čím chce zaujmout klienty a jaké služby nabídne, jsme si povídali s Markem Ditzem, který... celý článek

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

25. 1. 2023 | Petr Kučera

Druhá banka stopne všechny platby do Ruska a Běloruska

Tuzemská Raiffeisenbank přestane od 15. února provádět odchozí platby do Ruska a Běloruska. Po Monetě je druhou českou bankou, která se k takovému plošnému omezení rozhodla.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.