KB zlevní výběry z bankomatů v Evropě, zdraží pobočky

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 23. 10. 2019

Vysoké příplatky za takzvané SEPA převody přestane Komerční banka vybírat od 15. prosince – tedy v poslední možný den, který pro zlevnění stanovilo nařízení Evropské unie. Vyplývá to ze změn sazebníku, o němž informovala klienty.

Odchozí europlatba doteď přijde na 195 korun, příchozí na 145 korun. Nově poplatek klesne na úroveň tuzemských převodů. U konta MůjÚčet tedy z odchozí platby na šest korun, u kont MůjÚčet Plus, MůjÚčet Gold a Top nabídka bude zadarmo v rámci měsíčního paušálu, bez poplatku bude také u studentského účtu. Příchozí platby budou zadarmo.

Evropská unie loni rozhodla, že poplatky za zahraniční platby v eurech v rámci EU nesmí překročit cenu tuzemských transakcí v národní měně. Unijní nařízení začne i v Česku platit od letošního 15. prosince.

Komerční banka potěší klienty i snížením poplatků za výběr z bankomatů v Evropě. Klesnou na stejnou úroveň jako za výběr z bankomatů jiných bank v Česku. S embosovanou kartou ke kontu MůjÚčet nově přijdou na 39 korun místo dosavadních 99 korun, s Plus kartou ke kontu MůjÚčet Plus budou dva zadarmo v rámci měsíčního paušálu. U dražších kont Gold a Top se nic nemění, protože bezplatné výběry nabízejí už doteď, a to po celém světě.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Zdraží platby zadávané na pobočkách, stejně jako administrativa spojená se změnou parametrů karty. „Všechny administrativní úkony a platební transakce, které zadáte na našich pobočkách, budou mít jednotnou cenu. V případě využití samoobslužného boxu zaplatíte 69 Kč, s pomocí našich bankovních poradců vás služba bude stát 99 Kč,“ píše banka. V praxi to většinou přinese zdražení ze současných 49 nebo 79 korun.

Podnikatelé a firmy dostanou možnost „stoplistovat“ kartu v případě jejího zneužití zcela zdarma. „Zároveň zavádíme novou službu pro výběr hotovosti s více jak 50 kusy mincí prostřednictvím uzavřeného obalu jako levnější alternativu pro tento druh výběru na pobočce,“ dodává Komerční banka.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+27
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Zájem o platby na číslo mobilu překvapil. Přidalo se půl milionu lidí

6. 12. 2023 | Olga Skalková

Zájem o platby na číslo mobilu překvapil. Přidalo se půl milionu lidí

Místo čísla bankovního účtu příjemce stačí, když odesílatel zná číslo jeho mobilního telefonu. Do nové služby Platba na kontakt se během tří týdnů od startu zaregistrovalo skoro půl... celý článek

Revoluce v placení se blíží, hlásí banka. Zacvakáte bez terminálu

5. 12. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Revoluce v placení se blíží, hlásí banka. Zacvakáte bez terminálu

Nové řešení, které má podstatně rozšířit možnost bezhotovostního placení v Česku, přinese Air Bank pod značkou Cvak. Obchodníkům umožní přijímat platby i bez klasického platebního terminálu. celý článek

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

30. 11. 2023 | Petr Kučera

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Možnost úplně odmítnout klasickou kartu – a spokojit se jen s její virtuální podobou – nabízí už několik bank. Kdy se přidají další? A jaké to má výhody a nevýhody?

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

29. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Eura pošlete rychleji. Okamžité SEPA platby budou povinné

Evropská unie chce zrychlit převody eur – nejdříve v eurozóně, pak i v dalších členských státech. Schválení nového nařízení se přiblížilo.

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

27. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Věřitelé Sberbank dostanou zatím 95 % vkladů

Insolvenční správkyně Sberbank CZ může vyplatit věřitelům zkrachovalé banky zhruba 57 miliard korun formou částečného rozvrhu. Schválil to insolvenční soud v pondělí 13. listopadu,... celý článek

Partners Financial Services