KB zlevní výběry z bankomatů v Evropě, zdraží pobočky

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 23. 10. 2019

Vysoké příplatky za takzvané SEPA převody přestane Komerční banka vybírat od 15. prosince – tedy v poslední možný den, který pro zlevnění stanovilo nařízení Evropské unie. Vyplývá to ze změn sazebníku, o němž informovala klienty.

Odchozí europlatba doteď přijde na 195 korun, příchozí na 145 korun. Nově poplatek klesne na úroveň tuzemských převodů. U konta MůjÚčet tedy z odchozí platby na šest korun, u kont MůjÚčet Plus, MůjÚčet Gold a Top nabídka bude zadarmo v rámci měsíčního paušálu, bez poplatku bude také u studentského účtu. Příchozí platby budou zadarmo.

Evropská unie loni rozhodla, že poplatky za zahraniční platby v eurech v rámci EU nesmí překročit cenu tuzemských transakcí v národní měně. Unijní nařízení začne i v Česku platit od letošního 15. prosince.

Komerční banka potěší klienty i snížením poplatků za výběr z bankomatů v Evropě. Klesnou na stejnou úroveň jako za výběr z bankomatů jiných bank v Česku. S embosovanou kartou ke kontu MůjÚčet nově přijdou na 39 korun místo dosavadních 99 korun, s Plus kartou ke kontu MůjÚčet Plus budou dva zadarmo v rámci měsíčního paušálu. U dražších kont Gold a Top se nic nemění, protože bezplatné výběry nabízejí už doteď, a to po celém světě.

Zdraží platby zadávané na pobočkách, stejně jako administrativa spojená se změnou parametrů karty. „Všechny administrativní úkony a platební transakce, které zadáte na našich pobočkách, budou mít jednotnou cenu. V případě využití samoobslužného boxu zaplatíte 69 Kč, s pomocí našich bankovních poradců vás služba bude stát 99 Kč,“ píše banka. V praxi to většinou přinese zdražení ze současných 49 nebo 79 korun.

Podnikatelé a firmy dostanou možnost „stoplistovat“ kartu v případě jejího zneužití zcela zdarma. „Zároveň zavádíme novou službu pro výběr hotovosti s více jak 50 kusy mincí prostřednictvím uzavřeného obalu jako levnější alternativu pro tento druh výběru na pobočce,“ dodává Komerční banka.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+25
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry

27. 6. 2022 | Olga Skalková | 34 komentářů

Na bankomat vůbec nesáhnete. Spořitelna spouští nové výběry

Česká spořitelna jako první v Česku nabízí QR výběry z bankomatů. Kdo má v chytrém telefonu aplikaci George, nemusí už vůbec vytahovat kartu ani nic zadávat na obrazovce bankomatu.... celý článek

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

15. 6. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Nový rodinný účet nabídne i nejvyšší úrok na spoření

Moneta přichází s novým Rodinným účtem. Vedle moderní aplikace chce zaujmout hlavně nadprůměrným úrokem na spořicím účtu: 5 % ročně do limitu 50 tisíc korun.

ČSOB zpřísní ověření bez Smart klíče. Za aplikaci dá odměnu

15. 6. 2022 | Petr Kučera | 16 komentářů

ČSOB zpřísní ověření bez Smart klíče. Za aplikaci dá odměnu

Klienty ČSOB, kteří ještě nepoužívají ověřovací aplikaci Smart klíč, čeká od 20. června při práci s internetovým bankovnictvím častější zadávání přihlašovacího hesla.

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

14. 6. 2022 | Petr Kučera | 15 komentářů

Nevýhodný kurz DCC už umí blokovat i největší banka

Dobrá zpráva před dovolenou v cizině: Česká spořitelna se přidává k menším bankám a ukazuje, že platební kartu lze před nechtěnou službou chránit líp.

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

14. 6. 2022 | Olga Skalková | 2 komentáře

Ke sdílení bankomatů se chtějí přidat další dvě banky

Spojená síť přinese výhody hlavně těm klientům, kteří zatím neměli výběry z konkurenčních bankomatů zdarma. Ve druhé fázi budou dostupnější i vkladomaty.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.