Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Služby US brokerů

| 22. 7. 2003

Kromě ceny se při výběru amerického brokera klient rozhoduje podle doprovodných služeb a produktů.

V prvním díle jsem se pokusil určit mezi vybranými americkými brokery, který je nejlevnější pro případ, že se rozhodneme investovat "pouze" tři tisíce dolarů, tzn. že jediné hodnoticí kritérium byla cena za zprostředkování realizovaného obchodu. V tomto díle bych se pokusil o další srovnání, budu se především zajímat o rozšířené produkty a služby.

Pojištění a licence

Všichni uvedení brokeři jsou členové NASD a SIPC. V případě NASD to znamená, že jsou licencovaní obchodníci, kteří podléhají dozoru americké komise pro cenné papíry. SIPC je společnost pro ochranu investorů. Je to nezisková organizace, sloužící k ochraně klientů licencovaných amerických obchodníků, kteří jsou členy této organizace.

Každý klientský účet je pojištěn do maximální výše 500 tisíc USD. Pojištěny jsou akcie, dluhopisy, depozitní certifikáty (od roku 1933 byly z pojištěného majetku vyňaty komoditní opční a futures kontrakty). Pojištění se týká ztráty majetku klienta pro případ, že dojde k finančnímu selhání obchodníka. Učet není samozřejmě pojištěn proti ztrátám klientů vyplývajících z vývoje trhů. Jednotlivý obchodníci se pak dále, nad rámec toho pojištění, připojišťují u komerčních pojišťoven. Porovnáme-li údaje uvedené v tabulce, zjistíme, že na nejnižší částku je účet pojištěn u společnosti Interactive Brokers. Není rozhodující, do jaké výše je účet pojištěn (minimum je 500 tisíc USD – což je určitě dostatek), ale zda broker poskytující vám služby je členem SIPC a NASD, což splňují všichni kandidáti.

Produkty a služby

Vzhledem k momentálnímu rozvoji obchodních systémů můžeme dnes už mezi nutnou základní nabídku zprostředkování obchodních služeb počítat přístup k ECN trhům. (elektronické obchodní systémy, které účastníkům těchto systému umožňují obchodování mimo běžné obchodní hodiny, tzv. pre-market a after-market). Také možnost přijímání reálné kotace na úrovni LEVEL II, která detailně zobrazuje nabídku a poptávku dle jednotlivých brokerů a trhů, je dnes už samozřejmostí.

Obě uvedené služby všichni vybraní US brokeři nabízejí, stejně tak i přístup na OTC trh (neregulovaný mimoburzovní trh, na kterém se obchodují některé akcie neveřejně obchodovatelných společností). Mezi rozšířenou nabídku zprostředkování obchodů můžeme počítat možnost obchodování s opcemi, podílovými (mutual) fondy a dluhopisy na jednom zákaznickém účtu. Tuto komplexní nabídku neposkytuje pouze firma DATEK, a to v případě dluhopisů, a firma IB, která ještě navíc nenabízí obchodování s fondy.

Co se týká samotné obsluhy účtu, možnost spravovat svůj účet pomocí mobilního telefonu či pomocí nějakého PDA, tzv. počítače do kapsy, je jistě možnost nadstandardní a velice komfortní. V našem případě ji nenabízí pouze IB a DATEK.

Závěr

Každý, kdo se rozhoduje si otevřít svůj účet u nějakého amerického obchodníka, si vybírá podle toho, co je pro něj důležité. Např. zda mu obchodník dá možnost obchodovat s futures kontrakty na indexy (lze pouze u IB) nebo mu vydá klasickou mezinárodní platební kartu, která je krytá majetkem na jeho účtu (lze pouze u Charles Schwab).

Přehled nabízených služeb
Kontaktní
údaje
ECN OTC LEVEL II Opce Mutual
 fondy
Dluhopisy
Ameritrade
1-800-669-3900
www.ameritrade.com
A A A A A A
Charles Schwab
1-800-225-8570
www.schwab.com
A A A A A A
Datek Online
1-800-823-2835
www.datek.com
A A A A A N
E-Trade Securities
1-800-786-2571
www.etrade.com
A A A A A A
Interactive Brokers
1-877-442-2757
www. interactivebrokers. com
A A A A N N

Kontaktní
údaje
Přístup pomocí 
mobilního telefonu
Klientský
servis
nepřetržitě
podpora PDA Počet obchodů
za den
Pojištění celkem
Ameritrade
1-800-669-3900
www.ameritrade.com
A A A 86 tisíc $25 mil USD
Charles Schwab
1-800-225-8570
www.schwab.com
A A A 147 tisíc $25 mil USD
Datek Online
1-800-823-2835
www.datek.com
N A N 75 tisíc $10,5 mil USD
E-Trade Securities
1-800-786-2571
www.etrade.com
A A A 110 tisíc $50 mil USD
Interactive Brokers
1-877-442-2757
www. interactivebrokers. com
N N N 200 tisíc $10 mil USD

Pramen: www stránky jednotlivých US brokerů
údaje jsou platné v době zveřejnění, narazíteli-li na chybu či změnu pište nám na: problem@penize.cz

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+6
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK