Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Problematické Tricky Českého Telecomu

| 15. 6. 2002 | 3 komentáře
Problematické Tricky Českého Telecomu
Telecom již čtrnáct dní nabízí zasílání SMS a e-mailů z veřejných telefonních automatů. Od začátku však tuto službu provází problémy. Některé automaty dokonce nové karty Trick odmítaly přijímat.

Začátkem června zprovoznil Český Telecom zasílání SMS a e-mailů z veřejných telefonních automatů. Tyto služby jsou zatím dostupné jen v některých automatech a pouze s novým typem telefonních karet Trick. Karty jsou v distribuci v hodnotách 150, 175, 200, 300 a 320 korun. Bohužel zavádění nových služeb provázejí problémy. Například v návodech ke kartám se vyskytly chyby, problémem byla i distribuce nových telefonních karet Trick, které měly být automaty přijímány od 1. června. Závažnější problém začal Český Telecom řešit v těchto dnech. Část sítě telefonních automatů totiž nepřijímala některé série karet Trick. Podařilo se nám zjistit, že šlo například o karty Trick v hodnotě 175 korun ze série 06/04.02 s platností do 30. dubna 2005. V této sérii bylo vydáno celkem 200 000 karet. Hana Hejsková z tiskového odboru komunikace Českého Telecomu potvrdila, že ve středu byla zjištěna softwarová závada telefonních automatů. Pracovníci z reklamačního oddělení však o těchto problémech nevěděli a vše chtěli řešit standardním reklamačním způsobem. Kartu chtěli převzít na otestování a do třiceti dnů by rozhodli o oprávněnosti reklamace. Po telefonátu na ústředí, kde byli dotázáni na číslo série Trick karty, jim bylo doporučeno vyměnit kartu za Trick z jiné série (04/03.02 s platností do 31. března 2005), která je všemi telefonními automaty přijímána. Telecom se však pustil do rychlé opravy softwaru a závada byla odstraněna. Počínaje pátkem by tedy vše mělo být napraveno a telefonování i zasílání textových zpráv je v pořádku.

Kolik stojí Trickový hovor
Typ hovoru Cena impulsu1 Doba volání za 1 impuls - silný provoz Doba volání za 1 impuls - slabý provoz
Místní

3,60

120 s

490 s

Meziměsto

3,60

40 s

135 s

Mezinárodní

3,60

dle mezinárodního ceníku pro telefonní automaty

Vysvětlivky: 1 platí pro TRICK 150, 200, 300 (TRICK 175 - 3,40 koruny; TRICK 320 - 3,10 koruny)

Co zaplatíte za SMSky
Domácí SMS do 30. 6. 2002 0,90 Kč
Domácí SMS od 1. 7. 2002 1,80 Kč
Mezinárodní SMS od 1. 6. 2002 10,80 Kč
Zasílání SMS a e-mailů by mělo být funkční z modrožlutých telefonních automatů Proxim (mají nalepenou klávesnici s písmeny) a z nových stříbrných automatů Axelit (přijímají i mince, ale pouze s kartami Trick umožňují zasílání zpráv). Nejstarší typ automatů Landis & Gyr (celý modrý s hranatými klávesami) tuto službu vůbec nepodporuje a měl by proto být do poloviny června nahrazen.

Pokud se i nadále vyskytne s vaší kartou Trick nějaký problém, je třeba ji reklamovat. Podle prohlášení Hany Hejskové z tiskového oddělení Českého Telecomu má společnost na vyřízení reklamace třicet dní. Tato lhůta zohledňuje především problematické případy zjišťování vad. V případech bezproblémových, kdy je vada reklamována ihned, slibuje řešení reklamace bez prodlení.

Už jste použili službu Trick? Jste spokojeni s nabízenými službami? Podělte se s námi o své názory.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+3
Ano
Ne

Diskuze

21. 11. 2014 | 17:59 | Jiří Pliskal

Sluzba trick je ten nejdebilnejsi napad O2. Legalizuje anonymni obtezovani prakticky kohokoliv. Naší rodine a mym znamym uz dosly desitky prasaren. Nevite někdo jak se posila stiznost telekomunikačnímu uradu?
dik
více

20. 6. 2002 | 8:06

Praxe z výměn tel. karet se "zlatými" čipy za karty Trick mě ubezpečuje v tom, že zavedení karet Trick je ryze účelové, aby Telecom v masovém měřítku znehodnotil impulsy na již v minulosti prodaných kartách (u roztelefonovaných,...více

16. 6. 2002 | 7:31 | Eric

Hloupý nápad s esemeskami z budek, idiotské provedení a ještě k tomu "softwarové" chyby. Kdy už konečně na telekomu zjistí, že mají jít prodávat cukrkandl na pouť a ne se stále neúspěšně strefovat do významu slova marketing...více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK