Poradna - Nepřevzetí vytvořeného a zaplaceného e-s

Dobrý den, Jsem student a spolu s několika známými vytváříme na zakázku webové stránky a tím získáváme nějaké zdroje k vylepšení finanční situace. Pán si u nás ústně objednal „Vytvoření e-schopu“. Návrh ceny objednatel odsouhlasil a sdělil nám své představy o výsledku díla. Podle nich jsme vytvořili grafický návrh s kterým jsme pána seznámili, on grafický návrh odsouhlasil v e-mailu a zaplatil zálohu. Odsouhlasený návrh jsme následovně realizovali, funkční e-shop byl nejprve k nahlédnutí u nás na subdoméně, kde si pan objednatel mohla vše vyzkoušet a zkontrolovat, což také pravděpodobně učinil, protože celou sjednanou částku následně doplatil. Vše probíhalo v pořádku, až do chvíle, kdy mi po telefonu odsouhlasil přenesení e-shopu na jeho webhosting. E-shop jsme přenesli a měli obchod za uzavřený. Po spuštění e-shopu na ostrou doménu klient nalezl drobnou chybu, která by se dala po domluvě odstranit. Místo toho si e-shop smazal. Teď chce vrátit peníze a jinak hrozí soudem. Tvrdí, že e-shop nikdy nepřevzal (nemáme předávací protokol) a prý jsme vytvořili nefunkční stránky a v naší firmu ztratil důvěru a odstupuje od smlouvy. Objednatele jsem ještě zkoušel kontaktovat, aby mi sepsala co se mu na stránkách nelíbí. Na to pouze odpověděl, že stránky nepřevzal a nechce převzít a chce vrátit peníze. Následně jsem si všiml, že z grafiky už začal používat námi vytvořené logo za které mi chce z ceny odečíst zanedbatelnou část. Buďte tak laskaví a sdělte mi prosím jak mám dále postupovat a jaké mám šance v případě soudní ho jednání. Dokončený e-shop mám zazálohovaný a nemám problém s tím ho předat znovu, jenže pán o to nemá zájem. Předem děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: herodes89, 30. 10. 2016 17:37

Dobrý den,
děkujeme, že jste využil služeb naší poradny a k Vašemu dotazu nám dovolte sdělit následující:

V odpovědi na Váš dotaz vycházíme z Vašich tvrzení - byla tedy uzavřena smlouva o dílo, dílo bylo zhotoveno, objednatelem odzkoušeno a zaplaceno. Pokud jde o převzetí, za toto lze považovat převedení e-shopu na webhosting dle požadavku objednatele. Pokud objednatel zjistil po předání díla vady, má samozřejmě právo uplatňovat vůči zhotoviteli určitá práva. Pokud se jednalo o nepodstatnou vadu, jak vyplývá z Vašeho příspěvku, pak mohl objednatel požadovat odstranění vady nebo slevu z kupní ceny. Rozhodně však neměl právo bez dalšího od smlouvy odstoupit. Odstoupení od smlouvy by pro takový důvod muselo být výslovně sjednáno předem ve smlouvě. Na Vašem místě lze doporučit setrvat na Vašem názoru, že jste řádně zhotovili a odevzdali objednané dílo. Objednatel měl povinnost zjištěné vady uplatnit řádným způsobem, avšak rozhodně mu nevzniklo právo od smlouvy odstoupit. Na Vašem místě doporučuji objednateli sdělit, že s jeho postupem nesouhlasíte a trváte na řádném uplatnění případných vad s tím, že vady odstraníte. Pro veškerý Váš postup je samozřejmě stěžejní mít k dispozici případné důkazy, které byste mohli případně uplatnit u soudu.

Pro hlubší právní analýzu, kterou lze poskytnout pouze na základě úplné znalosti daného případu a faktického stavu věcí, a popřípadě vyhotovení relevantní dokumentace, či kompletní zastoupení, nás neváhejte kontaktovat na níže uvedené emailové adrese. Rádi Vám s Vaším problémem pomůžeme.

Lefensor, s.r.o.
Your reliable partner
E-mail: info@lefensor.eu
Web: www.lefensor.eu

Lefensor, s.r.o., 01. 11. 2016 11:20

Výpis článků s klíčovým slovem obchodní právo

Svět bez daní III: pojišťovna místo policie a velký výběr soudů

6. 6. 2008 | Jan Stuchlík | 10 komentářů

Svět bez daní III: pojišťovna místo policie a velký výběr soudů

I když se zdá, že bezpečnost a spravedlnost může zajišťovat pouze stát, existuje řada příkladů, že to jde i bez něj. Někteří ekonomové navíc hovoří i o alternativách, jak nahradit policii systémem, kdy na bezpečnost ve vlastním zájmu dohlížejí pojišťovny.

Partner sekce

Lefensor, s.r.o.

Lefensor, s.r.o.

Společnost Lefensor, s.r.o., úspěšně působí na trhu již od roku 1997. V současné době se orientuje zejména na právní a poradenskou podporu poskytovanou malým až středním podnikům, živnostníkům a nepodnikatelským subjektům – osobám, sdružením, atp. Naším cílem je poskytnout kompletní a komplexní právní zázemí všem našim klientům, a to v lepší kvalitě a rychleji než konkurence, za stejných jistot a nejnižší cenu na trhu. Díky vlastním, kvalitním lidským zdrojům a řadě spolupracujících subjektů jsme schopni zajistit všechny námi nabízené služby za zlomek jejich tržní ceny. Naším mottem není jednorázová spolupráce za vysokou cenu, ale dlouhodobé budování vzájemné důvěry založené na kvalitních službách.

Za tuto kategorii odpovídá:

Lefensor, s.r.o.

http://www.lefensor.eu/

Partnerem poradny od: 8. 10. 2014

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  15 937 900 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Aktuální články

Je čas zaplatit daň z nemovitostí. Jak na to

Je čas zaplatit daň z nemovitostí. Jak na to

Daň z nemovitých věcí platí ten, kdo byl zapsaný v katastru jako majitel k 1. lednu. Případný...více

Poštovní spořitelna se přebarví. Skřítka nahradí chameleon

Poštovní spořitelna se přebarví. Skřítka nahradí chameleon

ČSOB završí propojování dříve samostatných značek, které začala před třemi lety.

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

Češi si na investice nevěří, ukazuje průzkum

Čtyři z deseti Čechů se vidí jako nezkušení investoři, další tři z deseti jako zcela nezkušení.více

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů
Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.