Poradna - SVJ soud

Dobrý den, V našem SVJ se stalo toto – výbor svolal 6/2018 shromáždění, na kterém mělo být rozhodováno o rozpočtu 2018, závěrce 2018 a rekonstrukcích 2018, aniž by výbor předložil členům k těmto bodům jakékoliv podklady. Podklady nebyly k dispozici ani na shromáždění a nebyly ani přílohou zápisu z tohoto shromáždění. Ve stanovách máme uvedeno, že pokud podklady nejsou součástí pozvánky, musí být v pozvánce uvedeno, kde se člen může s podklady seznámit, to ovšem v pozvánce uvedeno nebylo. Tyto námitky jsem řekl již na shromáždění a byly uvedeny i v zápise, protože nelze o takto důležitých bodech jednat bez podkladů. Protože výbor odmítal se mnou situaci řešit, podal jsem žalobu 9/2018 na krajském soudu na určení neplatnosti usnesení shromáždění z důvodu, že nebyly dodrženy podmínky pro řádné svolání podle stanov (nedoložení podkladů k důležitým záležitostem). V žalobě jsem uvedl, že se žalobou domáhám určení neplatnosti z důvodu, aby výbor umožnil nové hlasování na základě podkladů k projednávaným záležitostem. Ještě než se konalo první jednání u soudu výbor svolal shromáždění na 2/2019, kde se opětovně hlasovalo o rozpočtu 2018, závěrce 2018 a rekonstrukcích 2018, tak jak jsme požadovali v žalobě a v pozvánce již bylo uvedeno, kde se můžeme seznámit s podklady. Proto jsme podali u soudu zpětvzetí žaloby z důvodu, že žalovaný ještě před nařízením jednání uskutečnil shromáždění, kde bylo opětovně hlasováno o napadených usneseních, což jsme doložili pozvánkou na shromáždění 2/2019 a žádali jsme úhradu nákladů řízení. Od soudu přišlo usnesení, že řízení bylo zastaveno, ale místo toho, aby byla přiznána náhrada nákladů nám, byla náhrada nákladů přiznána žalovanému SVJ s odůvodněním, že za situace, kdy žalovaný (SVJ) svolalo shromáždění na 2/2019 nelze učinit závěr, že by žalovaný uspokojil nárok žalobce. S tímto odůvodněním samozřejmě nesouhlasíme a podali jsme odvolání k vrchnímu soudu, protože za situace, kdy žalovaný svolal shromáždění, kde se opětovně hlasovalo o napadených usneseních na základě podkladů, tak jak jsme požadovali v žalobě, přece musí soud učinit závěr, že žalovaný uspokojil naše požadavky ještě před konáním prvního jednání u soudu? Kdyby žalovaný náš nárok neuznával, proč by svolával shromáždění na 2/2019, kde by opětovně hlasoval o napadených usneseních? Co si myslíte o odůvodnění krajského soudu a jaké máme šance u soudu odvolacího? Jsou naše argumenty správné? Děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: vildo, 28. 05. 2019 06:10

Dobrý den,

děkujeme, že jste využil služeb naší poradny a k Vašemu dotazu nám dovolte sdělit následující:

Abychom byli schopni na Váš dotaz přesněji odpovědět, museli bychom nahlédnout jak do rozhodnutí prvoinstančního soudu, tak i do Vámi popsané dokumentace SVJ. Z popsané situace se můžeme domnívat, že prvoinstanční soud správně řízení zastavil, jelikož odpadl důvod pro podání žaloby. Dále se můžeme domnívat, že se zdá být Vaše argumentace správná, ale s odvoláním na výše uvedené ve věte první bychom neradi předjímali rozhodnutí odvolacího soudu.

Pro hlubší právní analýzu, kterou lze poskytnout pouze na základě úplné znalosti daného případu a faktického stavu věcí, a popřípadě vyhotovení relevantní dokumentace, či kompletní zastoupení, nás neváhejte kontaktovat na níže uvedené emailové adrese. Rádi Vám s Vaším problémem pomůžeme.

Lefensor, s.r.o.
Your reliable partner
E-mail: info@lefensor.eu
Web: www.lefensor.eu

Lefensor, s.r.o., 11. 06. 2019 10:44

Nenalezeny žádné články

Partner sekce

Lefensor, s.r.o.

Lefensor, s.r.o.

Společnost Lefensor, s.r.o., úspěšně působí na trhu již od roku 1997. V současné době se orientuje zejména na právní a poradenskou podporu poskytovanou malým až středním podnikům, živnostníkům a nepodnikatelským subjektům – osobám, sdružením, atp. Naším cílem je poskytnout kompletní a komplexní právní zázemí všem našim klientům, a to v lepší kvalitě a rychleji než konkurence, za stejných jistot a nejnižší cenu na trhu. Díky vlastním, kvalitním lidským zdrojům a řadě spolupracujících subjektů jsme schopni zajistit všechny námi nabízené služby za zlomek jejich tržní ceny. Naším mottem není jednorázová spolupráce za vysokou cenu, ale dlouhodobé budování vzájemné důvěry založené na kvalitních službách.

Za tuto kategorii odpovídá:

Lefensor, s.r.o.

http://www.lefensor.eu/

Partnerem poradny od: 8. 10. 2014

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  16 117 415 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Aktuální články

Propad trhu kryptoměn: Čas na paniku, nebo příležitost?

Propad trhu kryptoměn: Čas na paniku, nebo příležitost?

Poprvé od února 2021 hodnota spotového trhu s kryptoměnami klesla pod jeden bilion dolarů....více

Tihle muži se podepsali na vašich penězích. Od Tošovského po Michla

Tihle muži se podepsali na vašich penězích. Od Tošovského po Michla

Posledního června si Jiří Rusnok sbalí diplomatku a v červenci už do práce nepřijde. V...více

ČEZ ve výprodeji. Investory děsí nová daň, akcie spadly

ČEZ ve výprodeji. Investory děsí nová daň, akcie spadly

Akcie ČEZ na pražské burze dnes ztratila více jak desetinu z ceny. Investoři dnešním výprodejem...více

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů
Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.