Soudní exekuce

Dobrý den bylo my zabaveno auto který my s pláči bratr přesto že jsem psána v technickém průkazu auto je na úvěr od Forda který Mé tam zapsal i do velkého ale ten si ponechal o sz do zaplacení čili mají zástavní právo jistiny příliš my od soudního exekutora papíry kterém jsem jim předložila bylo my řečeno že jsem prozatím provozovatelem a onirozhodují přesto auto zabavil pro částku 21 000 auto má hodnotu 340 000 mohli mi zabavit cokoliv jiného ale vzali auto včetně splátky na ktery jsem byla dohodnuta ,dohoda byla telefonicky ze v lednu poslu splátku konec ne jsem našla práci ale je na dojíždění kterou nyní nemohu vykonávat ale na miste si tuto splátku vzali a auto také způsobem ze se podávají na tachometr a vyndali klíčky nedali mi ani doklad a s autem odjeli přesto že jim pisi jak se ještě dohodnout ze je to pro ME důležitější kvůli práci mám jezdit busem ale rám to nejde nevím kam odvezli auto nic AZ nyní dnes mi přišlo něco od nich ještě jsem to nevybrala Můj zdravotní stav mi nedovolil proto dojít jsem vX řízena nevím jak dál známa mi zjistila že pan Prosek během tři dnu po odebrání Pise ze auto drazí už 3 března a částka za kterou drazí je 7000 pak mi zaslal ze 18000 další částka po dražbě za parkování a odtah ale nebyl odjeli mym autem už nevím jakk dal Prosím o pomoc kromě cele částky 30 000 nepřistoupí na nic přesto že Ford mi splátky zastaví abych jim to na posílala ale do dražby se to nezvládne a bratr více nemá je z toho nějak východisko moc Prosím da se to ještě zachránit jen nechápu Forda je to jejich auto ještě stálea jak mohou vydražit auto bez velkého techniku Děkuji Janků

Dotaz poslal/a: Monika_Janku, 03. 02. 2018 03:56

Dobrý den,
děkujeme, že jste využil služeb naší poradny a k Vašemu dotazu nám dovolte sdělit následující:

Automobil je možné dražit, pokud je povinný jeho vlastníkem, klidně i bez velkého či malého TP. Pokud je povinný pouze provozovatelem, nikoliv však vlastníkem, k dražbě by dojít nemělo. Bránit se může vlastník zabavené movité věci tzv. návrhem na vyškrtnutí věci ze soupisu a následně excidační žalobou. Soudní exekutor měl, ihned jakmile se o vlastnictví jiné osoby k zabavené věci dozvěděl, tuto osobu o této skutečnosti a jejich právech informovat - podstatné pro počátek běhu lhůty. Pokud je povinný vlastníkem a vozidlo potřebuje k výkonu povolání, není ho možné zabavit. Při zabavování hotovosti nemůže exekutor zabavit částku nižší než 2* životní minimum. Bránit se můžete návrhem na zastavení nebo podnětem na exekutorskou komoru, kde Vám také rádi poradí. U movitých věcí začíná dražba na 1/3 odhadní ceny.

Pro hlubší právní analýzu, kterou lze poskytnout pouze na základě úplné znalosti daného případu a faktického stavu věcí, a popřípadě vyhotovení relevantní dokumentace, či kompletní zastoupení, nás neváhejte kontaktovat na níže uvedené emailové adrese. Rádi Vám s Vaším problémem pomůžeme.

Lefensor, s.r.o.
Your reliable partner
E-mail: info@lefensor.eu
Web: www.lefensor.eu

Lefensor, s.r.o., 12. 02. 2018 13:26

Nenalezeny žádné články

Partner sekce

Lefensor, s.r.o.

Lefensor, s.r.o.

Společnost Lefensor, s.r.o., úspěšně působí na trhu již od roku 1997. V současné době se orientuje zejména na právní a poradenskou podporu poskytovanou malým až středním podnikům, živnostníkům a nepodnikatelským subjektům – osobám, sdružením, atp. Naším cílem je poskytnout kompletní a komplexní právní zázemí všem našim klientům, a to v lepší kvalitě a rychleji než konkurence, za stejných jistot a nejnižší cenu na trhu. Díky vlastním, kvalitním lidským zdrojům a řadě spolupracujících subjektů jsme schopni zajistit všechny námi nabízené služby za zlomek jejich tržní ceny. Naším mottem není jednorázová spolupráce za vysokou cenu, ale dlouhodobé budování vzájemné důvěry založené na kvalitních službách.

Za tuto kategorii odpovídá:

Lefensor, s.r.o.

http://www.lefensor.eu/

Partnerem poradny od: 8. 10. 2014

Aktuální články

Důchodci dostali méně, než měli. Napravit to neumíme, říká úřad

Důchodci dostali méně, než měli. Napravit to neumíme, říká úřad

Desítky tisíc důchodců v exekuci nebo insolvenci opět dostaly méně peněz, než podle zákona...více

Jak ušetřit? I do povinných výdajů můžeme říznout

Jak ušetřit? I do povinných výdajů můžeme říznout

Doba nás nutí šetřit. Jenže z některých výdajů se na první pohled škrtat nedá. Jsou povinné....více

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

Co chystá nová Partners Banka? Sázíme na inovace, říká její šéf

V Česku by letos měla začít fungovat nová banka. Stojí za ní finanční skupina Partners....více

Interaktivní grafiky

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Móda, káva, tetování. Projděte si nové značky, které zamířily do Česka

Móda, káva, tetování. Projděte si nové značky, které zamířily do Česka

Do Česka letos zamířilo dvacet nových značek obchodů a služeb. U některých se budete divit,...více

Tihle muži se podepsali na vašich penězích. Od Tošovského po Michla

Tihle muži se podepsali na vašich penězích. Od Tošovského po Michla

Posledního června si Jiří Rusnok sbalí diplomatku a v červenci už do práce nepřijde. V...více

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Nemáte v peněžence poklad? Tyhle koruny jsou vzácné

Zlatý svatováclavský pětidukát z roku 1937, který se před týdnem vydražil za rekordních...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů
Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.