Nezaměstnanost je nejnižší za šest let. Přibývá volných míst

| rubrika: Aktuálně.cz | 12. 7. 2015 | 1 komentář
Podíl nezaměstnaných klesl na 6,2 procenta, před rokem to bylo 7,4 procenta.

Nezaměstnanost v Česku je nejnižší od dubna roku 2009. Ke konci letošního června evidoval Úřad práce ČR celkem 451 395 uchazečů o zaměstnání. To je o 14 294 méně než v květnu a o 85 784 méně než v červnu 2014.

Podíl nezaměstnaných osob tak klesl na 6,2 procenta, v květnu to bylo 6,4 procenta, v červnu před rokem 7,4 procenta.

Nadále pokračuje také růst počtu volných pracovních míst. Zaměstnavatelé jich nabízeli prostřednictvím úřadů práce celkem 96 983 – nejvíce od prosince 2008.

„Situaci na pracovním trhu ovlivňuje především zotavující se ekonomika a pozvolný hospodářský růst. V rámci monitorovacích návštěv nám zaměstnavatelé hlásí nárůst zakázek ve výrobě, službách a hlavně ve stavebnictví. V plném proudu jsou také sezónní práce,“ říká zastupující generální ředitelka Úřadu práce ČR Kateřina Sadílková.

Zdroj_ Úřad práce ČR

„Nezaměstnanost letos už v dalších měsících příliš nepoklesne,“ myslí si Petr Dufek, analytik ČSOB. „Na podzim na trh práce navíc dorazí absolventi a hned potom začnou pozvolna končit i sezónní práce. V každém případě však vývoj na trhu práce bude po zohlednění tohoto tradičního vývoje velmi pozitivní a míra nezaměstnanosti na konci letošního roku zdaleka nedosáhne sedmi procent,“ dodává Dufek.

„Vzhledem k současné dobré kondici české ekonomiky a viditelně se zlepšujícím podmínkách na českém trhu práce by se brzy mělo dostavit i oživení mezd. Ty totiž prozatím lehce pokulhávají za zlepšující se situací na trhu práce,“ říká Daniela Milučká, analytička Raiffeisenbank. Mzdy v letošním prvním čtvrtletí vzrostly o 2,1 procenta po odečtení inflace.

Celý článek si přečtete na Aktuálně.cz

 

Nabídky zaměstnání

Úřady práce – nabídka pracovních míst na Peníze.cz

Hledáte práci? Připravili jsme pro vás komplexní a pravidelně aktualizovanou nabídku pracovních pozic, nabízených českými úřady práce. Nechcete se za prací stěhovat? Nevadí! Práci můžete hledat také pouze ve svém okolí. Stačí vybrat okres, nebo dokonce obec, kde žijete. Naše nabídka volných pracovních míst se postará o zbytek.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.