Největší obchodní centrum ve Středočeském kraji mění majitele

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 16. 9. 2020 09:35 | 2 komentáře
Největší obchodní centrum ve Středočeském kraji mění majitele

Zdroj: Portiva

Obchodní centrum Central Kladno, které je největší ve Středočeském kraji, má nového majitele. Za skoro dvě miliardy korun ho koupila investiční skupina Portiva ve společném podniku se skupinou Micronix.

Objekt v centru Kladna vlastnila od jeho otevření v roce 2015 developerská skupina Crestyl. Mezi více než sto nájemci jsou třeba Albert, Sportisimo, H&M a Starbucks. Celkem nabízí 27 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy.

„Na rozdíl od velkých obchodních center v Praze ho navíc navštěvují téměř výhradně místní obyvatelé, pro které představuje nejen ideální místo ke každodennímu nakupování, ale i vyhledávanou lokalitu pro trávení volného času,” říká Pavel Svoreň, výkonný ředitel skupiny Portiva

„Chceme posílit roli Centralu jako středobodu každodenního setkávání a v souladu se světovými trendy v retailu rozšířit nabídku volnočasových aktivit. Brzy se tak bude otevírat nová sauna, výhledově se Central Kladno rozroste i o nové kino,” popisuje Svoreň.

Zkuste to taky

Trvalého propadu zájmu o obchodní centra kvůli pandemií koronaviru se nový majitel neobává. Data podle Svoreně ukazují, že se počet návštěvníků centra už vrátil k normálu. Portiva převzala Central včetně nájemních smluv s nadstandardně dlouhou zůstatkovou dobou nájmu.

Portiva už má v portfoliu například nákupní park v Ivančicích u Brna nebo administrativní budovu Astrid Offices v pražských Holešovicích. Vedle komerčních nemovitostí se zaměřuje na obnovitelné zdroje energie, digitální služby v oblasti automotive či investiční fondy. Skupina vznikla v roce 2018 konsolidací aktivit akcionářů, kteří od roku 1995 podnikali pod hlavičkou společnosti Eldaco.

Objem aktiv pod správou skupiny Portiva činil ke konci loňského roku 4,2 miliardy korun, obrat přesáhl tři miliardy, souhrnný zisk EBITDA společností sdružených ve skupině přesáhl 550 milionů korun.

Central Kladno. Foto: Portiva

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Autorsky se zaměřuje na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ještě víc než paragrafy ale miluje média. Byl šéfredaktorem České informační agentury... Další články autora.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.