Fond ZDR koupil další obchodní centra Albert

pk | rubrika: Aktuality | 21. 7. 2020
Fond ZDR koupil další obchodní centra Albert

Zdroj: ZDR Investments

Nemovitostní fond ZDR Investments Public SICAV nakoupil další dvě obchodní centra Albert. Jde o hypermarkety v České Lípě s pronajímatelnou plochou 4857 metrů čtverečních a v Klatovech s pronajímatelnou plochou 4550 metrů čtverečních.

„Nemovitosti pocházejí z portfolia společnosti Albert Česká republika ze skupiny Ahold Delhaize. Průměrná zůstatková délka nájemních smluv těchto objektů je 7,7 let,“ upřesňuje Zdeněk Prázdný, zakladatel a předseda správní rady skupiny fondů ZDR Investments.

„Obě nemovitosti projdou do konce roku celkovou rekonstrukcí a přestavbou do moderních retailových center také pro další významné nájemce jako Pepco, Sportisimo, Sparkys, Hecht nebo Teta drogerie,“ říká.

Hodnota celkového portfolia skupiny fondů ZDR Investments tímto nákupem překročila hranici 2,5 miliard korun. Obsahuje 28 nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou 72 tisíc metrů čtverečních. Další akvizice budou v příštích týdnech následovat, dodává Prázdný.

Do skupiny patří nemovitostní fond ZDR Investments pro kvalifikované investory, od loňského podzimu ho doplnil ZDR Investments Public umožňující investice pro širokou veřejnost.

Za rok 2019 dosáhla výkonnost fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments 8,23 %, za letošní leden až květen 3,5 %. Od uvedení fondu na trh v lednu 2018 uvádí celkový výkon 20,81 %.

Fond ZDR Investments Public dosáhl od uvedení na trh v listopadu 2019 celkového zhodnocení ve výši 6,33 %.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-19
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Zjistěte tržní cenu nemovisti i výši nájmu

online | rychle | zdarma

Odborným garantem této služby je Quantum reality - realitní kancelář Praha

A tohle už jste četli?

Nemovitosti ještě zdražovaly, ale obrat už je tu. Nová čísla

16. 11. 2022 | Jiří Hovorka

Nemovitosti ještě zdražovaly, ale obrat už je tu. Nová čísla

Prudký meziroční růst cen nemovitostí v Česku pokračoval i v letošním třetím čtvrtletí. Tempo zdražování ale kleslo. A u bytů a rodinných domů už je vidět cenová stagnace – důsledek... celý článek

Jan Sadil míří do čela skupiny JRD

15. 11. 2022 | Petr Kučera

Jan Sadil míří do čela skupiny JRD

Novým šéfem (CEO) skupiny JRD Group se od února 2023 stane Jan Sadil, který předtím mnoho let působil ve vedení Hypoteční banky a ČSOB.

Rozdělit se o elektřinu bude snazší. Komunitní výrobu podpoří stát

9. 11. 2022 | Gabriel Pleska | 1 komentář

Rozdělit se o elektřinu bude snazší. Komunitní výrobu podpoří stát

Ministerstvo průmyslu a obchodu poslalo do připomínkového řízení novelu energetického zákona, která má zásadně usnadnit rozvoj komunitní energetiky. Lidé, firmy, obce a další zájemci... celý článek

Zájem o výkup nemovitostí rapidně stoupá. Už nestojíme ve frontě

3. 11. 2022 | Renata Lichtenegerová | 1 komentář

Zájem o výkup nemovitostí rapidně stoupá. Už nestojíme ve frontě

Vysoké úrokové sazby hypoték, drahé energie a rostoucí životní náklady na jedné straně, přestřelené ceny nemovitostí na straně druhé. To vše způsobuje, že poptávka po nemovitostech... celý článek

Nemovitostní fondy hlásí rekordní rok. Známe výsledky za pololetí

19. 9. 2022 | Jan Traxler

Nemovitostní fondy hlásí rekordní rok. Známe výsledky za pololetí

Na vysokou inflaci to sice letos stačit nebude, přesto se můžeme těšit na rekordní výnosy. V prvním pololetí byly silně nadprůměrné, ukazuje porovnání.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.