Fond ZDR koupil další obchodní centra Albert

| rubrika: Aktuality | 21. 7. 2020 00:00

Zdroj: ZDR Investments

Nemovitostní fond ZDR Investments Public SICAV nakoupil další dvě obchodní centra Albert. Jde o hypermarkety v České Lípě s pronajímatelnou plochou 4857 metrů čtverečních a v Klatovech s pronajímatelnou plochou 4550 metrů čtverečních.

„Nemovitosti pocházejí z portfolia společnosti Albert Česká republika ze skupiny Ahold Delhaize. Průměrná zůstatková délka nájemních smluv těchto objektů je 7,7 let,“ upřesňuje Zdeněk Prázdný, zakladatel a předseda správní rady skupiny fondů ZDR Investments.

„Obě nemovitosti projdou do konce roku celkovou rekonstrukcí a přestavbou do moderních retailových center také pro další významné nájemce jako Pepco, Sportisimo, Sparkys, Hecht nebo Teta drogerie,“ říká.

Hodnota celkového portfolia skupiny fondů ZDR Investments tímto nákupem překročila hranici 2,5 miliard korun. Obsahuje 28 nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou 72 tisíc metrů čtverečních. Další akvizice budou v příštích týdnech následovat, dodává Prázdný.

Do skupiny patří nemovitostní fond ZDR Investments pro kvalifikované investory, od loňského podzimu ho doplnil ZDR Investments Public umožňující investice pro širokou veřejnost.

Za rok 2019 dosáhla výkonnost fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments 8,23 %, za letošní leden až květen 3,5 %. Od uvedení fondu na trh v lednu 2018 uvádí celkový výkon 20,81 %.

Fond ZDR Investments Public dosáhl od uvedení na trh v listopadu 2019 celkového zhodnocení ve výši 6,33 %.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.