Další možnost nakupovat celou noc. Billa otevírá na benzinkách OMV

redakce Peníze.CZ | rubrika: Aktuality | 21. 9. 2023
Další možnost nakupovat celou noc. Billa otevírá na benzinkách OMV

Zdroj: Billa + OMV

Obchodní řetězec Billa a síť čerpacích stanic OMV otevírají první společný obchod na benzince v Praze nedaleko Chuchle na Strakonické ulici. Další tři obchody pod značkou Viva Billa vzniknou na stanicích OMV do konce roku.

Obchody Viva Billa budou mít v sortimentu až 1100 položek, zaměří se na čerstvé potraviny, ovoce, zeleninu a pečivo. Nabídku, která zahrne i drogistické zboží, doplní sendviče a káva od OMV.

„Naším společným cílem bylo nabídnout široký a zároveň pečlivě vybraný sortiment potravin, který zákazníkům ušetří čas. Během krátké zastávky cestou ze zaměstnání nebo na víkend mohou na čerpací stanici nakoupit všechny potřebné potraviny,“ doplňuje Daniel Vasilache, generální ředitel společnosti OMV.

Prodejna na Strakonické ulici v Praze bude mít otevřeno 24 hodin denně 7 dní v týdnu, včetně státních a ostatních svátků – na obchody na čerpacích stanicích se totiž nevztahuje zákaz prodeje o svátcích. U ostatních čerpacích stanic se bude řídit podle jejich provozní doby – která je většinou rovněž nepřetržitá.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Billa už šest let spolupracuje se sítí Shell, obchody se značkou Billa stop & shop jsou na sedmdesáti místech. Benzinky a obchody kombinuje i řetězec Tesco, jde na to ale z jiné strany: u pěti svých hypermarketů má vlastní čerpací stanici.


Rakouská společnost ÖMV, respektive její pobočka OMV Česká republika, provozuje v Česku benzinky od roku 1991. Právě teď jich je kolem 140. 

I síť obchodů s potravinami Billa má rakouského vlastníka: společnost Rewe International AG, pod kterou patří i řetězec Penny. Obchodů se značkou Billa je v Česku 255. Nedávno Billa spustila i internetový obchod s potravinami: Billa spouští e-shop s dopravou zdarma. Láká na 10% slevu.

redakce Peníze.CZ

Jsme největší web o osobních financích v Česku. Přinášíme aktuality, praktické návody, kalkulačky a další přehledy. Do rodiny vydavatelství NextPage Media s námi patří i Finmag, Heroine a Footbal Club. Můžete nás sledovat... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

30. 11. 2023 | Gabriel Pleska | 1 komentář

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

Energetický regulační úřad zveřejnil svou část ceny za elektřinu a plyn. Co to udělá s konečnou cenou pro domácnosti? Tady je přehled.

Nový podvod s balíky z e-shopů. Platíte, co jste neobjednali

30. 11. 2023 | Gabriel Pleska | 3 komentáře

Nový podvod s balíky z e-shopů. Platíte, co jste neobjednali

Počet nákupů na internetu každý rok roste. Placení dobírkou je sice na ústupu, ale rozhodně ještě není raritou. A na to spoléhají dobírkoví podvodníci.

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

30. 11. 2023 | Petr Kučera

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Možnost úplně odmítnout klasickou kartu – a spokojit se jen s její virtuální podobou – nabízí už několik bank. Kdy se přidají další? A jaké to má výhody a nevýhody?

Kolik zaplatíte za elektřinu a proč zdraží? Jak se vyznat ve faktuře

28. 11. 2023 | Gabriel Pleska

Kolik zaplatíte za elektřinu a proč zdraží? Jak se vyznat ve faktuře

Tržní cena elektřiny zlevňuje, přesto za ni v příštím roce zaplatíte víc. Jak je to možné? Naučíme vás vyznat se ve vyúčtování.

Kdo počítá slevy férově a kdo ne. Black Friday poprvé s novými pravidly

27. 11. 2023 | Jakub Balada | 1 komentář

Kdo počítá slevy férově a kdo ne. Black Friday poprvé s novými pravidly

Zákon o ochraně spotřebitele od letoška zpřísnil. Kouzlení se slevami by mělo být těžší. Jak to vypadá v praxi, ukazuje nová analýza Hlídače shopů. Zaměřila se na slevy během letošního... celý článek