Otevírací doba obchodů o Vánocích, na Silvestra a Nový rok

Jana Divinová | rubrika: Když se řekne | 23. 12. 2022
Jak jsou otevřené obchody 24., 25. a 26. prosince nebo na přelomu roku? Tady je přehled velkých řetězců. Dva z nich nechají na Štědrý den zaměstnance doma i dopoledne.
Otevírací doba obchodů o Vánocích, na Silvestra a Nový rok

Zdroj: Shutterstock

Zákon zakazuje prodej ve větších obchodech po celý den 25. a 26. prosince a na Nový rok (1. ledna). Na Štědrý den mohou mít řetězce otevřeno maximálně dopoledne.

Billa a Penny nechají své prodejny zavřené i 24. prosince dopoledne, podobně jako některé další řetězce však prodlouží otevírací dobu před svátky. Na Silvestra mají řetězce otevřeno, skončí ale dřív.

Albert

Otevírací doba v Albertech je až do 23. prosince běžná jako v jiné dny. Omezení přijde až na Štědrý den, kdy bude otevřeno pouze do 11:45. O svátcích 25. a 26. prosince je podle zákona zavřeno. Od 27. do 30. prosince platí opět běžná prodejní doba. Na Silvestra můžete ve většině obchodů Albert nakoupit do 18 hodin, výjimky najdete v tabulce. Na Nový rok bude povinně zavřeno. 

Albert otevírací doba Silvestr 2022Zdroj: Albert

Billa

Od 21. do 23. prosince má Billa otevřeno od 7 do 22 hodin. O Vánocích (včetně 24. prosince) budou její prodejny zavřené. Od 27. do 30. prosince má Billa běžnou prodejní dobu. Na Silvestra si v Bille můžete koupit 7 do 17 hodin. Na Nový rok má podle zákona zavřeno. 

COOP

V prodejnách COOP se prodejní doba liší podle typu a velikosti prodejny i podle jednotlivých regionů. Zákazníci ale mohou přes Vánoce a na konci roku očekávat podobnou otevírací dobu jako v minulých letech.

Anketa

Co udělat se zákazem prodeje?

Globus

Prodejny Globus mají 22. a 23. prosince mimořádnou otevírací dobu od 7 do 22 hodin. Na Štědrý den bude otevřeno od 7 do 11:45. Na Silvestra mají všechny hypermarkety Globus otevřeno od 7 do 18 hodin. O svátcích 25. a 26. prosince je podle zákona zavřeno, stejně jako na Nový rok. 

Kaufland

Na Štědrý den budou prodejny Kaufland otevřené do 11:45. Na Silvestra v Kauflandu nakoupíte do 18 hodin. O svátcích 25. a 26. prosince je podle zákona zavřeno, stejně jako na Nový rok. 

Lidl

Na Štědrý den má Lidl otevřeno od 7:00 do 11:30. Na Silvestra jsou prodejny otevřené od 7 do 17 hodin. O svátcích 25. a 26. prosince je podle zákona zavřeno, stejně jako na Nový rok. 

Makro

Makro před svátky (do 23. prosince) prodlouží otevírací dobu do 22 hodin. Na Štědrý den otevře od 8 do 11:30. Prodejní doba na Silvestra bude od 8 do 18 hodin. 

Penny

Do pátku 23. prosince mají všechny prodejny Penny otevřeno každý den přinejmenším od 7 do 21 hodin. U prodejen, které běžně zavírají dříve, se tedy otevírací doba prodlouží. U prodejen, kde je běžná otevírací doba do 22 hodin, zůstává i před svátky. Na Štědrý den zůstanou všechny prodejny Penny zavřené. Na Silvestra zavřou už v 17 hodin. O svátcích 25. a 26. prosince je podle zákona zavřeno, stejně jako na Nový rok. 

Tesco

V prodejnách Tesco bude na Štědrý den otevřeno do 11:30. Silvestrovský nákup si můžete udělat do 17 hodin. O svátcích 25. a 26. prosince je podle zákona zavřeno, stejně jako na Nový rok.  


O kterých svátcích musí být zavřené větší obchody?

 • 1. ledna
 • Velikonoční pondělí (nejbližší bude 10. dubna 2023)
 • 8. května
 • 28. září
 • 28. října
 • 24. prosince od 12 hodin (dopoledne může být otevřeno)
 • 25. prosince
 • 26. prosince 

Kdy mohou obchody prodávat?

 • Velký pátek (nejbližší je 7. dubna 2023)
 • 1. květen
 • 5. července
 • 6. července
 • 17. listopadu
 • 24. prosince do 12 hodin (odpoledne musí být zavřeno)

Těšíte se na svátky a prázdniny?

Mrkněte i na Peniaze.sk: Prázdniny a svátky na Slovensku


Kam příště? Podívejte se na nová nákupní centra v Česku

Prohlédněte si nové nebo čerstvě vylepšené obchodní galerie v naší fotogalerii.

Zdroje a popisky fotek najdete uvnitř galerie.

Jana Divinová

Autor článku Jana Divinová

Vystudovala ekonomii a management na Vysoké škole báňské. V redakci NextPage Media působí od podzimu 2021, předtím pracovala v MF Dnes a iDnes.cz. Volný čas tráví nejraději s rodinou a přáteli. Miluje přírodu, cestování a... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+13
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

1. 2. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

Komerční banka a Moneta Money Bank navzájem sdílejí svou síť od loňského června, teď se přidávají Air Bank a UniCredit Bank. Spojení zatím funguje jen pro výběry hotovosti, ne pro vklady.... celý článek

Takhle vás odmění za nákup. Porovnali jsme cashback portály

31. 1. 2023 | Jana Divinová | 2 komentáře

Takhle vás odmění za nákup. Porovnali jsme cashback portály

Obchodník chce, abyste nakupovali u něj. A odmění za to nejen toho, kdo vás k němu přivede, ale i přímo vás. Díky cashbacku dostanete zpátky procenta z útraty. Jak to funguje, na které... celý článek

Jak ušetřit? I do povinných výdajů můžeme říznout

30. 1. 2023 | Jan Müller

Jak ušetřit? I do povinných výdajů můžeme říznout

Doba nás nutí šetřit. Jenže z některých výdajů se na první pohled škrtat nedá. Jsou povinné. Ukážeme si ale, že to není vždycky docela pravda. A že i tam, kde to pravda je, vyplatí... celý článek

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

27. 1. 2023 | Gabriel Pleska

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

K 30. výročí rozdělení měny na českou a slovenskou korunu vydá Česká národní banka tisícikorunu (vzor 2008) vylepšenou o speciální přítisk. Jeho motivem bude kolek – ten, co se v roce... celý článek

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

26. 1. 2023 | Jana Divinová | 2 komentáře

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

Japonská banka Nomura sice předpověděla koruně na letošek pád, česká měna ale zatím míří opačným směrem. Podle ekonomů je teď správný čas vyměnit eura na letní dovolenou.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.