Pošta už prodává i občerstvení. Čipsy, keksy, limonádu

Jana Divinová | rubrika: Aktuality | 16. 9. 2022
Pošta už prodává i občerstvení. Čipsy, keksy, limonádu

Zdroj: Česká pošta

Zákazníky České pošty může na čtyřech pražských a jedné středočeské pobočce překvapit nabídka nezvyklého doplňkového sortimentu. Kromě poštovních, bankovních nebo pojišťovacích služeb, obálek, známek a papírenského zboží jsou tu od druhé poloviny srpna ke koupi balené vody nebo cukrovinky. 

„Jde o pilotní fázi projektu Samoobslužný prodej zboží, který vychází z obchodní strategie naší firmy,“ komentuje novinku Ivo Vysoudil z tiskového oddělení České pošty. Pilotu podle něj předcházel průzkum mezi zákazníky, který se setkal s pozitivním ohlasem. 

Česká pošta v této formě prodeje vidí velkou obchodní a tržní příležitost. „Možnost impulzivního nákupu je v jiných poštovních správách zcela běžná. Díky komisní formě prodej pouze zprostředkováváme a poskytujeme prostor,“ doplňuje Vysoudil.

Informaci, s jakým obchodním partnerem konkrétně pošta spolupracuje, mluvčí prozatím odmítl poskytnout: „Mohu jen prozradit, že jde o partnera, který nás s tímto projektem oslovil a my jsme se rozhodli příležitost využít.“

Pošta v ŘíčanechFoto: Martin Klofanda

Poštovní pobočka v Říčanech. „Ministerstvo zemědělství se snaží do veřejného stravování i škol zavádět zdravé, bio potraviny, a státní Česká pošta vesele tlačí do lidí brambůrky a limošky,“ podivuje se autor fotografie Martin Klofanda.

Prodej doplňkového zboží na svých pobočkách pošta značně omezila v roce 2014, když je tehdejší šéf ministerstva vnitra (to je zřizovatelem státního podniku) přirovnal k večerkám. Nejprve zmizely z nabídky cigarety, později i další sortiment, hračky, drogerie a další. Zůstal v zásadě prodej vybraného papírenského zboží, výběr tisku a suvenýry s poštovní tematikou.

Kritici nového projektu se zatím nevyslovují ani tak proti samotnému rozšíření prodeje nepoštovního zboží na poštách, ale zdvihají obočí nad výběrem sortimentu. Stát, který na jedné straně platí kampaně za zdravější stravování či životní styl a vynakládá značné sumy na léčení obezity i dalších nemocí spojených se špatnou stravou, zároveň ve svém podniku nabízí zrovna slazené nápoje, sušenky nebo čipsy.

Boxy s chlazenými nápoji nebo menšími potravinami zákazníci prozatím najít na poštách Praha 4-Krč, Praha 415-Chodov, Praha 2-Vinohrady, Praha 74-Holešovice a na poště v Říčanech u Prahy. Pokud se prodej osvědčí, podnik ho bude testovat i na dalších pobočkách.

Řádí tu falešný pošťák. Podívejte se, jak vypadá

Fotogalerie: Česká pošta varuje, že přibývá podvodníků vydávajících se za tento státní podnik. Domů si zatím netroufnou, operují po e-mailu nebo SMS. Ukážeme vám, jak takové podvody vypadají. 

Zdroj ukázek podvodných e-mailů a SMS: Česká pošta

Jana Divinová

Autor článku Jana Divinová

Vystudovala ekonomii a management na Vysoké škole báňské. V redakci NextPage Media působí od podzimu 2021, předtím pracovala v MF Dnes a iDnes.cz. Volný čas tráví nejraději s rodinou a přáteli. Miluje přírodu, cestování a... Další články autora.

Podpojištění řeší kalkulačka

Podpojištění řeší kalkulačka

Většina Čechů má podpojištěné domy a neví o tom. Nová kalkulačka pomáhá správně a rychle nastavit výši pojistné částky.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-16
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Tiskne se nová nejvyšší bankovka. První, kterou podepíše Michl

4. 10. 2023 | Kateřina Hovorková

Tiskne se nová nejvyšší bankovka. První, kterou podepíše Michl

Nová pětitisícikoruna doplní v oběhu dva stávající vzory, které zůstanou i nadále v platnosti. V čem se liší?

Haléře v Česku. Kde se vzaly a další zajímavosti z historie

29. 9. 2023 | Gabriel Pleska | 1 komentář

Haléře v Česku. Kde se vzaly a další zajímavosti z historie

Je to patnáct let, co se přestaly používat padesátníky a haléře tak zmizely z oběhu. Haléřové mince přitom Češi brali denně do ruky víc než století. Byly tak obyčejné a všední, že by... celý článek

Jak mají otevřeno obchody ve svátek 28. září

26. 9. 2023 | Gabriel Pleska

Jak mají otevřeno obchody ve svátek 28. září

Ve čtvrtek 28. září oslavíme Den české státnosti a připomeneme si zemského patrona svatého Václava. Jaká bude otevírací doba obchodů?

Co nejvíc zdražilo, ale i zlevnilo. Tohle jsou skokani roku

25. 9. 2023 | Gabriel Pleska

Co nejvíc zdražilo, ale i zlevnilo. Tohle jsou skokani roku

Máme tucet špatných a tucet dobrých zpráv. Vybrat vám nedáme. Nejdřív vám ukážeme, které ceny nejvíc vyrostly. Ale vydržte – dozvíte se, i co je lacinější.

Polovina lidí odejde z e-shopu, když nenajde promo kód

22. 9. 2023 | PR text

Polovina lidí odejde z e-shopu, když nenajde promo kód

Slevové kupony jsou dnes nedílnou součástí každodenního života Čechů. Všichni jsme už zažili, že jsme dostali slevu na nákup v obchodě, 50% slevu na příští nákup nebo kupon na další... celý článek

Partners Financial Services