Otevírací doba obchodů 8. května. Zavřou na svátek?

Jana Divinová | rubrika: Když se řekne | 29. 4. 2022 05:00 aktualizováno 6. 5. 2022 17:30 | 1 komentář
Jak jsou otevřené řetězce s potravinami během květnových svátků? První svátek nakoupíte všude, druhý bude až na výjimky zavřeno.
Otevírací doba obchodů 8. května. Zavřou na svátek?

Ilustrační foto: Shutterstock

Svátek práce (1. května) i Den vítězství (8. května) letos připadají na neděli. Za běžných okolností platí, že 1. května mohou mít obchody nad 200 metrů čtverečních otevřeno, zatímco 8. května musí mít podle zákona o prodejní době v maloobchodě zavřeno.

Situaci však letos mění nouzový stav, který vláda vyhlásila v souvislosti s vlnou uprchlíků. Během nouzového stavu totiž tento zákaz neplatí.

Velké řetězce s potravinami se přesto rozhodly, že 8. května dají zaměstnancům volno tak, jako kdyby zákaz prodeje platil. Stejně jako při předchozích nouzových stavech tedy dobrovolně nechají obchody zavřené. Výjimkou jsou některé prodejny, pro které by podle zákona platila jiná výjimka: jde o prodejny na železničních či autobusových nádražích a letištích.

Lidl

V neděli 1. května mají všechny prodejny Lidlu běžnou otevírací dobu. Naopak o týden později, v neděli 8. května, budou všechny prodejny zavřené.

Kaufland

První květnovou neděli zůstane otevřený i Kaufland. O týden později, 8. května, bude všech 139 prodejen zavřeno.

Penny

V neděli 1. května platí ve všech prodejnách Penny běžná otevírací doba. V neděli 8. května budou všechny prodejny zavřené, přestože to letos podle zákona není nutné.

Tesco

Ve všech prodejnách Tesco bude 1. května otevřeno a 8. května zavřeno. V sobotu 7. května se zkrátí prodejní doba hypermarketů s nonstop provozem do 23:00, stejně tak o hodinu dříve zavřou hypermarkety s provozem do půlnoci. V pondělí 9. května se všechny prodejny Tesco otevřou až v semd ráno. Od úterý se vrátí do běžného režimu.

Billa

Prodejny Billa zůstanou 1. května otevřené, naopak v neděli 8. května budou až na několik výjimek zavřeny. Těmi výjimkami jsou Billa na pražském na Letišti Václava Havla, na hlavním vlakovém nádraží v Praze a v Brně. Otevřeny zůstanou také prodejny Billa stop&shop na čerpacích stanicích Shell.

Albert

Prodejny Albert zůstanou 1. května otevřené, naopak 8. května budou zavřené. Jedinou otevřenou prodejnou zůstane 8. května hypermarket v obchodním centru Mercury v Českých Budějovicích, který je v místě dopravního uzlu (nádraží).

Globus

Hypermarkety Globus mají v neděli 1. května otevřeno podle běžné prodejní doby, tedy od 7 do 21 hodin. O týden později, v neděli 8. května, budou všechny hypermarkety zavřené.

Makro

Prodejny Makro jsou během státních svátků 1. a 8. května otevřené podle standardní otevírací doby.

Čtěte na Peniaze.sk: Prázdniny a svátky na Slovensku

Jana Divinová

Autor článku Jana Divinová

Vystudovala ekonomii a management na Vysoké škole báňské. V redakci NextPage Media působí od podzimu 2021, předtím pracovala v MF Dnes a iDnes.cz. Volný čas tráví nejraději s rodinou a přáteli. Miluje přírodu, cestování a... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

24. 5. 2022 | Jiří Hovorka, Petr Kučera | 1 komentář

Pojišťovny čekají nové spory. Ústavní soud se zastal klienta

Někteří lidé, kteří si před lety sjednali investiční životní pojištění, mají šanci na vrácení víc peněz. Podle Ústavního soudu nemuseli hned od začátku vědět, že je smlouva neplatná.... celý článek

Pamětní dvacetikoruny, bankovka s Gottem... Jakou teď mají cenu?

24. 5. 2022 | Jana Divinová

Pamětní dvacetikoruny, bankovka s Gottem... Jakou teď mají cenu?

Také jste stáli frontu na dvacetikoruny k výročí republiky nebo na bankovku k narozeninám Karla Gotta a doufali, že se časem zhodnotí? Projděte si, za kolik se dají prodat pamětní mince... celý článek

Poslední dovolená s kunou. Takhle vypadají chorvatská eura

18. 5. 2022 | Jana Divinová | 9 komentářů

Poslední dovolená s kunou. Takhle vypadají chorvatská eura

Chorvatsko definitivně schválilo přijetí eura. Vyřešilo i komplikaci s podobou eurové mince.

Podvod v telefonu. Dejte si pozor na falešné SMS

11. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ | 13 komentářů

Podvod v telefonu. Dejte si pozor na falešné SMS

Přes SMS a MMS zprávy se v Česku nyní šíří nebezpečný software s názvem Flubot, který cílí na uživatele chytrých telefonů s operačním systémem Android. Upozornila na to Asociace provozovatelů... celý článek

Benzin a nafta mají zlevnit, senát schválil nižší daň

11. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 19 komentářů

Benzin a nafta mají zlevnit, senát schválil nižší daň

Spotřební daň na benzin a naftu klesne od začátku června do konce září o 1,50 koruny na litr. Vládní návrh dnes schválili senátoři.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.