Penny začíná s rozvozem potravin, zatím v jediném městě

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 26. 10. 2021
Penny začíná s rozvozem potravin, zatím v jediném městě

Zdroj: Shutterstock

Obchodní řetězec Penny spustil v Česku e-shop. Po internetu objednané nákupy zatím dováží jen zákazníkům v Plzni. Penny tam svůj online supermarket testuje v pilotním provozu. Pokud uspěje, plánuje jeho rozšíření na další místa.

„V červnu začali systém testovat naši zaměstnanci a od září i vybraní zákazníci. Nyní jsme jej spustili pro širokou veřejnost v Plzni. Zákazníkům online nabízíme téměř kompletní sortiment a i na internetu mohou využít našich slevových akcí,“ říká Radek Hovorka, jednatel Penny.

Objednat nákup lze na webu pennydomu.cz až tři dny předem. Zrušit objednávku jde nejpozději čtyři hodiny před plánovaným doručením. Minimální výše nákupu je 500 korun a cena za dopravu je 69 korun.

Penny nebude mít pro přípravu nákupů speciální sklad. Po objednání nákup připraví na nejbližší prodejně (Penny jich v Česku má téměř 400), kde ho následně vyzvedne kurýr společnosti DoDo a doručí ho na požadovanou adresu.

Zdroj: Penny

Penny připraví nákup připraví na nejbližší prodejně, kde ho pak vyzvedne kurýr.

Potraviny a další sortiment začal před pár dny po online objednávce rozvážet i řetězce COOP. Jako první mohou službu využívat zákazníci sítě COOP Mikulov na jižní Moravě. Také COOP spolupracuje při rozvozech s kurýrní společností DoDo.

Rozvoj potravin objednaných přes internet nabízí už od roku 2012 řetězec Tesco. Konkurují mu hlavně specializované „online supermarkety“ Rohlík.cz a Košík.cz, druhý jmenovaný loni uzavřel partnerství s Kauflandem.

Už od října 2018 testuje Globus na pražském Zličíně e-shop pod názvem Click&Go, pro zboží objednané online si však lidé musí dojet k hypermarketu. Rozšíření do dalších hypermarketů Globus dál odkládá. Lidl má vlastní e-shop od roku 2017, potraviny v něm ale neprodává. 

Řetězec Albert letos spustil testování e-shopu pro uzavřenou skupinu zákazníků v Brně. Billa plánuje zahájit rozvoz potravin v roce 2022. 

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Mallpay se mění na Skip Pay. Sází na chytré nakupování

21. 9. 2022 | Petr Kučera

Mallpay se mění na Skip Pay. Sází na chytré nakupování

Služba Mallpay, která se zaměřuje hlavně na odložené platby, změní od 7. října jméno na Skip Pay. „Nový název je posledním krokem transformace, která s sebou mimo jiné přináší výrazné... celý článek

O pětinu levnější benzin. Hello bank láká na slevu

21. 9. 2022 | Petr Kučera

O pětinu levnější benzin. Hello bank láká na slevu

Hello bank vrátí 20 procent z ceny nákupu u jakékoliv čerpací stanice, pokud ho zaplatíte kreditní kartou HelloPay. Akce, která patří k nejvýraznějším na trhu, potrvá jen od čtvrtka... celý článek

Češi škrtají restaurace i kulturu. Dvě pětiny nemají rezervu ani na měsíc

20. 9. 2022 | Petr Kučera

Češi škrtají restaurace i kulturu. Dvě pětiny nemají rezervu ani na měsíc

Všeobecné zdražování pociťuje 94 procent obyvatel Česka, více než třetina z nich dokonce velmi silně. Největší dopady inflace vnímají lidé v cenách potravin (75 % velmi silně), pohonných... celý článek

Neplavete v penězích? Co je to ta stará bela, za kterou tady všechno stojí

18. 9. 2022 | Gabriel Pleska

Neplavete v penězích? Co je to ta stará bela, za kterou tady všechno stojí

Kvíz plný záludných otázek ze světa bankovek a mincí. Ukažte, že vám peníze nesmrdí!

Ceny energií dostanou strop, potvrdili poslanci. Jak pomůže?

16. 9. 2022 | Jiří Hovorka, Gabriel Pleska | 1 komentář

Ceny energií dostanou strop, potvrdili poslanci. Jak pomůže?

Cenový strop se má na výši záloh projevit od listopadu. Celková cena pro domácnosti by se například u elektřiny měla dostat maximálně na devět korun za kWh.

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.