Kaufland začíná přijímat i nejpoužívanější značku stravenek

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 8. 3. 2021 | 12 komentářů
Kaufland začíná přijímat i nejpoužívanější značku stravenek

Zdroj: Shutterstock

Obchodní řetězec Kaufland od začátku března rozšířil možnost placení stravenkami. Nově přijímá i značku Gastro Pass, tedy papírové stravenky a elektronickou benefitní kartu od společnosti Sodexo.

„Vycházíme tak zákazníkům vstříc, aby mohli u nás platit nejpoužívanějšími stravenkami na trhu,“ říká mluvčí Kauflandu Renata Maierl.

Kaufland zatím přijímal stravenky Edenred, Up Česká republika, Benefit plus a také značku Naše stravenka, za níž stojí sesterský řetězec Lidl.

Limit pro jeden nákup s papírovými stravenkami od Sodexo je deset kusů poukázek. „Limity pro elektronické karty si řídí jednotlivé stravenkové společnosti samy. U papírových jsou stejné podmínky pro všechny, aby to bylo přehledné především pro naše zákazníky,“ upřesňuje mluvčí.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Nakoupit za stravenky je možné pouze potraviny, naopak na alkohol a nepotravinové zboží je využít nelze. Hotovost se na papírové stravenky nevrací, případné přeplatky může zákazník nechat ve formě daru pro charitativní účely.

Kaufland a Lidl začaly rozšiřovat možnost placení stravenkami loni na podzim, právě značka Gastro Pass však v Kauflandu zatím chyběla. Od listopadu přijímá stravenky i poslední z velkých řetězců – Globus.

Fotogalerie: Nová nákupní centra

Obchodní centra v Česku rostou navzdory pandemii. Vybrali jsme projekty, které se během roku mají otevřít nebo začít stavět.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Investujte do indexu S&P 500!

Investujte do indexu S&P 500!

Zabezpečte svou budoucnost. Investujte do akcií globálních firem jako Apple či Coca-Cola díky fondu EFEKTIKA! S předpokládaným výnosem přes 7 % ročně.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+15
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 12 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

8. 3. 2021 19:54, Simona

Co to melete za nesmysly? Stravenky dneska dostává každý druhý zaměstnanec a v době, když nefungují závodní jídelny a lidé pracují na home office, tak zaměstnavatelé místo dotovaného stravování dávají zaměstnancům stravenky, z nichž 55% hodnoty platí zaměstnavatel a 45% hodnoty si platí zaměstnanec. Nyní jsou restaurace zavřeny, takže lidé uvítají, že stravenkami mohou platit v obchodech, když si kupují potraviny a z nich vaří jídlo pro celou rodinu, chápeme? Takže Váš názor je v současné době absolutně mimo mísu. Pokud Vy v práci nedostáváte žádné stravenky a zaměstnavatel Vám nenabízí ani závodní stravování, tak je chyba u Vás a nezáviďte těm ostatním to, že jim jejich zaměstnvavatel stravenky poskytuje.

Zobrazit celé vlákno

+14
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

8. 3. 2021 18:17, pablb

stravenkama plati jenom socky, dekuji!

-32
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (12 komentářů) příspěvků.

Oblíbená témata

Kaufland, nákupy, stravenky

A tohle už jste četli?

Obchodníkem roku už není IKEA. Projděte si výsledky soutěže

17. 2. 2021 | Petr Kučera | 2 komentáře

Obchodníkem roku už není IKEA. Projděte si výsledky soutěže

Titul Mastercard Obchodník roku 2020 získala síť lékáren Dr.Max. S velmi těsným náskokem na první místě nahradila vítěze sedmi předešlých ročníků – společnost Ikea, která letos obsadila... celý článek

Platby mobilem a hodinkami dobývají Česko. Nová čísla

10. 2. 2021 | Olga Skalková | 25 komentářů

Platby mobilem a hodinkami dobývají Česko. Nová čísla

Počet klientů, kteří si zdigitalizovali svou platební kartu do aplikací jako Google či Apple Pay, se loni zdvojnásobil. Jsou jich už skoro dva miliony.

IKEA otevře další výdejní místa, vylepšila restauraci

26. 1. 2021 | Petr Kučera | 4 komentáře

IKEA otevře další výdejní místa, vylepšila restauraci

Řetězec IKEA letos otevře tři nová výdejní místa v regionech, a to v Plzeňském, Karlovarském a Ústeckém kraji. Spolu s dalšími novinkami to oznámila na dnešní tiskové konferenci.

Stravenkový paušál startuje. Takhle zvýší výplatu

18. 1. 2021 | Petr Kučera | 31 komentářů

Stravenkový paušál startuje. Takhle zvýší výplatu

Jak si může přilepšit zaměstnanec s průměrnou mzdou, který doteď neměl žádné benefity, když mu firma nabídne stravenkový paušál? A jak se projeví případný přechod ze stravenek na paušál?... celý článek

Kde berou stravenky. Za nákup je teď utratíte snadněji

20. 12. 2020 | Renata Lichtenegerová | 15 komentářů

Kde berou stravenky. Za nákup je teď utratíte snadněji

Stravenky vydané před začátkem října je potřeba využít do konce letošního roku. Kvůli zavřeným restauracím a dalším koronavirovým omezením s nimi nejspíš častěji zamíříte do obchodů.... celý článek

Partners Financial Services