IKEA otevře další výdejní místa, vylepšila restauraci

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 26. 1. 2021 | 4 komentáře
IKEA otevře další výdejní místa, vylepšila restauraci
Ilustrační foto.
Zdroj: Shutterstock

Řetězec IKEA letos otevře tři nová výdejní místa v regionech, a to v Plzeňském, Karlovarském a Ústeckém kraji. Spolu s dalšími novinkami to oznámila na dnešní tiskové konferenci.

První výdejní místo funguje od loňského června v Hradci Králové, později přibyly v Liberci, Zlíně a na začátku letošního roku v Českých Budějovicích. Už před rokem IKEA plánovala, že v roce 2020 otevře výdejní místa také v Plzni, Karlových Varech a Ústí nad Labem.

Na rozdíl od většiny dalších e-shopů zůstává IKEA u systému, který obvykle znamená, že za vyšší útratu si zákazníci ještě víc připlatí. Rozhodující je totiž celková hmotnost zboží v objednávce. Nejlevnější cena za dopravu na výdejní místo je 99 korun pro objednávky do 15 kilogramů. Maximální cena je 699 Kč u objednávek přesahujících 200 kilogramů. Ceny jsou přesto nižší, než když nakoupíte přímo na prodejně a následně si nechat zboží doručit přímo do bytu.

IKEA se letos chystá online prodej vylepšit. Reaguje mimo jiné i na loňské koronavirové zkušenosti, kdy e-shop hned po ránu nezvládal velký zájem zákazníků. „Nové systémy ještě do léta umožní pohodlnější orientaci a snazší orientaci,“ říká Federica Barberis, manažerka IKEA pro obchodní aktivity. Bližší podrobnosti neuvedla.

Další letošní novinkou má být plánovací studio v Praze. „Zákazníci se zde budou moci potkat s našimi odborníky na interiérové vybavení, konzultovat s nimi své potřeby a naplánovat konkrétní řešení. Studio se zaměří na plánování kuchyní, úložných prostor a koupelen,“ upřesňuje Barberis.

V plánovacím studiu si lidé budou moci prohlédnout nabízené materiály, dekory, vybavení i vybrané výrobky. Součástí budou i vzorové pokoje. Kdy a kde se studio otevře, zatím firma nesdělila. „Díváme se na rušné ulice nebo nákupní centra,“ odpověděla Barberis bez bližších podrobností. IKEA tím navazuje na „pop-up store“, který od září 2018 provozovala necelý rok na pražském Václavském náměstí. Ani nové studio nemá fungovat jako výdejní místo.

IKEA neplánuje otevřít své klasické prodejny, zaměří se na modernizaci těch stávajících: na pražském Zličíně a Černém Mostě, v Brně a v Ostravě. Ještě v roce 2012 zvažovala otevřít obchodní dům v Plzni a mezi Hradcem Králové a Pardubicemi, tyto plány pak ale zrušila, stejně jako nový obchodní dům na jihu Prahy.

Návštěvníky zličínské prodejny čeká po skončení koronavirových zákazů vylepšená restaurace. Dvoupatrový prostor s 490 místy nabídne nové samoobslužné kiosky pro rychlejší odbavení, rozšířila se také nabídka jídel.

IKEA také spustí nové služby podporující „cirkulární model podnikání“. Na už nabízenou službu nazvanou Druhý život nábytku teď navazuje odkupem použitého dětského nábytku. Členové klubu IKEA Family ho budou moci odprodat zpět za předem danou cenu. Například při odprodání nábytku do jednoho roku od jeho zakoupení mají dostat 60 procent původní ceny. Limitem jsou dva roky od nákupu.


Fotogalerie: Nová nákupní centra

Obchodní centra v Česku rostou navzdory pandemii. Vybrali jsme projekty, které se během roku mají otevřít nebo začít stavět.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+18
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

A tohle už jste četli?

Mallpay se mění na Skip Pay. Sází na chytré nakupování

21. 9. 2022 | Petr Kučera

Mallpay se mění na Skip Pay. Sází na chytré nakupování

Služba Mallpay, která se zaměřuje hlavně na odložené platby, změní od 7. října jméno na Skip Pay. „Nový název je posledním krokem transformace, která s sebou mimo jiné přináší výrazné... celý článek

O pětinu levnější benzin. Hello bank láká na slevu

21. 9. 2022 | Petr Kučera

O pětinu levnější benzin. Hello bank láká na slevu

Hello bank vrátí 20 procent z ceny nákupu u jakékoliv čerpací stanice, pokud ho zaplatíte kreditní kartou HelloPay. Akce, která patří k nejvýraznějším na trhu, potrvá jen od čtvrtka... celý článek

Češi škrtají restaurace i kulturu. Dvě pětiny nemají rezervu ani na měsíc

20. 9. 2022 | Petr Kučera

Češi škrtají restaurace i kulturu. Dvě pětiny nemají rezervu ani na měsíc

Všeobecné zdražování pociťuje 94 procent obyvatel Česka, více než třetina z nich dokonce velmi silně. Největší dopady inflace vnímají lidé v cenách potravin (75 % velmi silně), pohonných... celý článek

Neplavete v penězích? Co je to ta stará bela, za kterou tady všechno stojí

18. 9. 2022 | Gabriel Pleska

Neplavete v penězích? Co je to ta stará bela, za kterou tady všechno stojí

Kvíz plný záludných otázek ze světa bankovek a mincí. Ukažte, že vám peníze nesmrdí!

Ceny energií dostanou strop, potvrdili poslanci. Jak pomůže?

16. 9. 2022 | Jiří Hovorka, Gabriel Pleska | 1 komentář

Ceny energií dostanou strop, potvrdili poslanci. Jak pomůže?

Cenový strop se má na výši záloh projevit od listopadu. Celková cena pro domácnosti by se například u elektřiny měla dostat maximálně na devět korun za kWh.

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.