IKEA otevře další výdejní místa, vylepšila restauraci

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 26. 1. 2021 12:30 | 4 komentáře
IKEA otevře další výdejní místa, vylepšila restauraci
Ilustrační foto.
Zdroj: Shutterstock

Řetězec IKEA letos otevře tři nová výdejní místa v regionech, a to v Plzeňském, Karlovarském a Ústeckém kraji. Spolu s dalšími novinkami to oznámila na dnešní tiskové konferenci.

První výdejní místo funguje od loňského června v Hradci Králové, později přibyly v Liberci, Zlíně a na začátku letošního roku v Českých Budějovicích. Už před rokem IKEA plánovala, že v roce 2020 otevře výdejní místa také v Plzni, Karlových Varech a Ústí nad Labem.

Na rozdíl od většiny dalších e-shopů zůstává IKEA u systému, který obvykle znamená, že za vyšší útratu si zákazníci ještě víc připlatí. Rozhodující je totiž celková hmotnost zboží v objednávce. Nejlevnější cena za dopravu na výdejní místo je 99 korun pro objednávky do 15 kilogramů. Maximální cena je 699 Kč u objednávek přesahujících 200 kilogramů. Ceny jsou přesto nižší, než když nakoupíte přímo na prodejně a následně si nechat zboží doručit přímo do bytu.

IKEA se letos chystá online prodej vylepšit. Reaguje mimo jiné i na loňské koronavirové zkušenosti, kdy e-shop hned po ránu nezvládal velký zájem zákazníků. „Nové systémy ještě do léta umožní pohodlnější orientaci a snazší orientaci,“ říká Federica Barberis, manažerka IKEA pro obchodní aktivity. Bližší podrobnosti neuvedla.

Další letošní novinkou má být plánovací studio v Praze. „Zákazníci se zde budou moci potkat s našimi odborníky na interiérové vybavení, konzultovat s nimi své potřeby a naplánovat konkrétní řešení. Studio se zaměří na plánování kuchyní, úložných prostor a koupelen,“ upřesňuje Barberis.

V plánovacím studiu si lidé budou moci prohlédnout nabízené materiály, dekory, vybavení i vybrané výrobky. Součástí budou i vzorové pokoje. Kdy a kde se studio otevře, zatím firma nesdělila. „Díváme se na rušné ulice nebo nákupní centra,“ odpověděla Barberis bez bližších podrobností. IKEA tím navazuje na „pop-up store“, který od září 2018 provozovala necelý rok na pražském Václavském náměstí. Ani nové studio nemá fungovat jako výdejní místo.

IKEA neplánuje otevřít své klasické prodejny, zaměří se na modernizaci těch stávajících: na pražském Zličíně a Černém Mostě, v Brně a v Ostravě. Ještě v roce 2012 zvažovala otevřít obchodní dům v Plzni a mezi Hradcem Králové a Pardubicemi, tyto plány pak ale zrušila, stejně jako nový obchodní dům na jihu Prahy.

Návštěvníky zličínské prodejny čeká po skončení koronavirových zákazů vylepšená restaurace. Dvoupatrový prostor s 490 místy nabídne nové samoobslužné kiosky pro rychlejší odbavení, rozšířila se také nabídka jídel.

IKEA také spustí nové služby podporující „cirkulární model podnikání“. Na už nabízenou službu nazvanou Druhý život nábytku teď navazuje odkupem použitého dětského nábytku. Členové klubu IKEA Family ho budou moci odprodat zpět za předem danou cenu. Například při odprodání nábytku do jednoho roku od jeho zakoupení mají dostat 60 procent původní ceny. Limitem jsou dva roky od nákupu.


Fotogalerie: Nová nákupní centra

Obchodní centra v Česku rostou navzdory pandemii. Vybrali jsme projekty, které se během roku mají otevřít nebo začít stavět.

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Autorsky se zaměřuje na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ještě víc než paragrafy ale miluje média. Byl šéfredaktorem České informační agentury... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+17
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 4 komentářů

A tohle už jste četli?

Energetické štítky se mění. Co nového vám řeknou o pračce, myčce a ledničce

2. 3. 2021 | Jana Králová | 1 komentář

Energetické štítky se mění. Co nového vám řeknou o pračce, myčce a ledničce

Těch plusů už bylo až příliš. Od letošního března končí, přinejmenším dočasně. A dostane se i na další písmena než áčka. Na scénu nově vstupuje QR kód.

Nová omezení přehledně: Zákaz pohybu, zavřené obchody, respirátory

28. 2. 2021 | redakce Peníze.CZ | 7 komentářů

Nová omezení přehledně: Zákaz pohybu, zavřené obchody, respirátory

Co platí od 1. března? Vláda omezuje volný pohyb obyvatel víc než kdykoliv předtím. Zavře všechny mateřské školy i zbývající ročníky základních škol. Otevřeno zůstane ještě méně obchodů... celý článek

Rybičky jedou! Lepší mražená než „čerstvá“

28. 2. 2021 | Renata Lichtenegerová | 2 komentáře

Rybičky jedou! Lepší mražená než „čerstvá“

Okouník, halibut, siven. Zní vám to jako rozpočitadlo? Pak má asi Marek Jirovec pravdu, když říká, že se máme co učit. Jsou to jména některých ryb, které k nám dováží zejména z Islandu... celý článek

Energie v aplikaci. Neplaťte víc za to, co mají všichni dodavatelé stejné

27. 2. 2021 | Jiří Hovorka | 5 komentářů

Energie v aplikaci. Neplaťte víc za to, co mají všichni dodavatelé stejné

Smlouva s měsíční výpovědní dobou, kterou můžete podepsat přímo v aplikaci. Tak prodává energie Gazela Energy. Její výkonný ředitel Karel Srna v rozhovoru vypočítává, kolik stojí pasivita... celý článek

Právo na opravu přichází. Zázraky ale nečekejte

24. 2. 2021 | Veronika Hejná | 3 komentáře

Právo na opravu přichází. Zázraky ale nečekejte

Od března začínají platit nová pravidla Evropské komise, která zaručují opravitelnost domácích spotřebičů. Praktické dopady poznají spotřebitelé zřejmě až za dva roky. A například u... celý článek

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.