Do Apple Pay si můžete nahrát i eStravenku

| rubrika: Aktuality | 23. 6. 2020 11:50

Zdroj: Up ČR

S elektronickou stravenkou od společnosti Up Česká republika (dříve Le Chèque Déjeuner) lze nově platit i prostřednictvím Apple Pay

„Majitelé iPhonu či Apple Watch si tak mohou připojit svou eStravenku do aplikace a platit bezkontaktně mobilním telefonem nebo hodinkami u všech našich smluvních partnerů, kteří přijímají eStravenku,“ říká Stéphane Nicoletti, generální ředitel společnosti Up ČR.

„Obzvlášť v posledních měsících a týdnech evidujeme stále větší zájem o platby mobilem v restauracích i při nákupu potravin,“ dodává. 

Přiložením iPhonu nebo Apple Watch k platebnímu terminálu lze bezkontaktně použít eStravenku v obchodech i restauracích. Číslo nahrané eStravenky není uchováno v mobilním zařízení, díky čemuž se obchodník nedostane k žádným údajům o kartě. Apple Pay používá ověřování pomocí Face ID nebo Touch ID. 

Mobilní platby Google Pay pro zařízení se systémem Android podporuje eStravenka od letošního února.

Karty Ticket Restaurant a Edenred Benefits od konkurenční společnosti Edenred lze používat s Google Pay už od června 2018. Před rokem se hned v první vlně zařadily i do aplikace Apple Pay.

Další ze stravenkových firem, Sodexo, má na mobilní platby vlastní aplikaci pro Android.


Máte hlad po informacích?

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.