KFC startuje službu Objednej & vyzvedni, má sto poboček

pk | rubrika: Aktuality | 10. 9. 2019

Řetězec rychlého občerstvení KFC dnes v pražské Bucharově ulici otevřel stou pobočku. Do konce roku plánuje dokončit dalších pět a v počtu restaurací tak předběhnout největšího konkurenta McDonald´s.

Ke stovce poboček se síť KFC dostala v roce, kdy slaví čtvrt století na českém trhu. První restaurace s logem plukovníka Sanderse a kuřecími křídly byla otevřena v prosinci roku 1994 v pražské Vodičkově ulici – dva roky po McDonald´s.

Čerstvou novinkou v KFC je služba Objednej & vyzvedni, postupně začne fungovat ve všech pobočkách. „Díky ní nebudou muset zákazníci čekat ve frontách. V mobilní aplikaci si jídlo jednoduše objednají a v určený čas si ho na pobočce vyzvednou,“ říká Libor Hubík, šéf KFC pro Česko a Rakousko.

Už v roce 2016 spustil řetězec KFC rozvoz jídla domů, vysloužil si však tehdy i posměch kvůli matoucí kampani a nezvládnuté komunikaci: Lákal sice na rozvoz zdarma, cena ale byla vyšší o třetinu – schovaný poplatek označila firma za „komplex dílčích kroků“.

KFC nabízí také samoobslužné kiosky – momentálně jich má 170 v téměř 60 restauracích, do konce září stoupne jejich počet na skoro 250 v 79 restauracích. Přes kiosky projde průměrně 20 procent všech transakcí v restauracích, uvádí firma.

„Celkem jsme v loňském roce v Česku obsloužili skoro 40 milionů zákazníků, o čtyři miliony více než v roce 2017. V půlce letošního srpna už jsme byli na bezmála 27 milionech zákazníků. Oproti loňskému roku očekáváme nárůst o 15 procent,“ dodává Hubík.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

nákupy

A tohle už jste četli?

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

1. 2. 2023 | Olga Skalková | 2 komentáře

Startuje největší síť bankomatů v Česku. Co na to ostatní banky?

Komerční banka a Moneta Money Bank navzájem sdílejí svou síť od loňského června, teď se přidávají Air Bank a UniCredit Bank. Spojení zatím funguje jen pro výběry hotovosti, ne pro vklady.... celý článek

Takhle vás odmění za nákup. Porovnali jsme cashback portály

31. 1. 2023 | Jana Divinová | 2 komentáře

Takhle vás odmění za nákup. Porovnali jsme cashback portály

Obchodník chce, abyste nakupovali u něj. A odmění za to nejen toho, kdo vás k němu přivede, ale i přímo vás. Díky cashbacku dostanete zpátky procenta z útraty. Jak to funguje, na které... celý článek

Jak ušetřit? I do povinných výdajů můžeme říznout

30. 1. 2023 | Jan Müller

Jak ušetřit? I do povinných výdajů můžeme říznout

Doba nás nutí šetřit. Jenže z některých výdajů se na první pohled škrtat nedá. Jsou povinné. Ukážeme si ale, že to není vždycky docela pravda. A že i tam, kde to pravda je, vyplatí... celý článek

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

27. 1. 2023 | Gabriel Pleska

Nová tisícovka s přítiskem. Překupníci už jsou připraveni

K 30. výročí rozdělení měny na českou a slovenskou korunu vydá Česká národní banka tisícikorunu (vzor 2008) vylepšenou o speciální přítisk. Jeho motivem bude kolek – ten, co se v roce... celý článek

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

26. 1. 2023 | Jana Divinová | 2 komentáře

Koruna je nejsilnější za 15 let. Vyplatí se koupit eura na léto?

Japonská banka Nomura sice předpověděla koruně na letošek pád, česká měna ale zatím míří opačným směrem. Podle ekonomů je teď správný čas vyměnit eura na letní dovolenou.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.