Kartou si koupíte jízdenku i do metra, Praha dohání zpoždění

| rubrika: Aktuality | 31. 7. 2019 09:30

Dopravní podnik hlavního města Prahy začal do prvních stanic metra instalovat bezkontaktní terminály na nákup jízdenek. Budou umístěny ve vestibulech stanic – na stojanech, které předtím sloužily pro validátory Opencard.

Instalace 77 terminálů do jednotlivých stanic pražského metra potrvá do konce letošních letních prázdnin. Objeví se ve všech stanicích kromě Bořislavky, Petřin a Nemocnice Motol, ve kterých byly validátory Opencard součástí nástěnné mozaiky – do těchto stanic je podnik nainstaluje do konce testovacího provozu, tj. do ledna 2020.

Terminály fungují stejně jako ty, které jsou od letošního jara dostupné ve všech pražských tramvajích. V metru jim přibyla další funkce: cestující si na nich budou moci zkontrolovat platnost zakoupených časových kuponů. Nové terminály v tramvajích tuto možnost, běžnou u podobných zařízení v jiných městech, nenabízejí.

„Díky novému vedení dopravního podniku doháníme řadu jiných měst, kde jsou bezkontaktní platby v dopravních prostředcích dávno běžné. Po tramvajích a metru plánujeme zavést pohodlné a rychlé nákupy jízdenek i v autobusech,“ říká Adam Scheinherr, náměstek primátora pro dopravu.

Jízdenky zakoupené v bezkontaktních terminálech se neoznačují, doba platnosti je označená přímo na vytištěné jízdence.

V tramvajích fungují terminály v ostrém provozu od 26. dubna. Do konce června si cestující jejich prostřednictvím koupili téměř 433 300 jízdenek.

Psali jsme:

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.