Primark otevře první obchod v Česku, začne hledat zaměstnance

| rubrika: Aktuality | 25. 7. 2019 10:45

Za levnou módou už Češi nebudou muset jezdit do Drážďan. Irská oděvní značka Primark dnes oficiálně potvrdila informaci, kterou už v únoru přinesly Hospodářské noviny: V Praze otevře svůj první obchod v Česku, a to v nové budově The Flow Building na křižovatce Václavského náměstí a Opletalovy ulice.

Pražský obchod Primark počítá s celkovou prodejní plochou přes 4700 metrů čtverečních na třech podlažích. Řetězec uvedl, že tam nabídne „nejnovější módní trendy pro ženy, muže i děti, včetně obuvi, módních doplňků, spodního prádla, ale také potřeb pro domácnost“. Otevření je plánováno na druhou polovinu roku 2020, upřesnila webu Peníze.cz Jana Pfeiferová, mediální zástupkyně řetězce v Česku.

Pro svou první prodejnu v Česku bude Primark hledat zaměstnance – včetně vedení obchodu, prodejních asistentů a manažerů, pokladních, skladníků nebo pracovníků zodpovídajících za vystavení zboží. Konkrétní příležitosti zveřejní na svém webu

Vizualizace domu, který společnost Flow East staví na Václavském náměstí.

Heslem řetězce je „úžasná móda za úžasné ceny“. Primark vznikl v Dublinu v roce 1969, v současnosti provozuje přes 370 obchodů ve dvanácti zemích. Kromě domovského Irska jde o Velkou Británii, Španělsko, Portugalsko, Německo, Nizozemsko, Belgii, Rakousko, Francii, USA, Itálii a Slovinsko. Zaměstnává víc než 75 tisíc lidí. V minulém měsíci otevřel Primark svůj první obchod ve střední Evropě, ve slovinské Lublani, a také oznámil plány na vstup do Polska.

Novou stavbu na rohu pražského Václavského náměstí a Opletalovy ulice prezentovala developerská společnost Flow East původně jako Květinový dům. Později mluvila o projektu VN47 (Václavské náměstí 47), nakonec ho přejmenovala na The Flow Building. Původní objekt z roku 1880 přes protesty odborníků zbourala kvůli nevyhovující statice. Stavba má být dokončena do poloviny roku 2020.

Podívejte se na fotogalerii: Nová nákupní centra. Co se v Česku chystá a jak to má vypadat?

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.