Primark otevře první obchod v Česku, začne hledat zaměstnance

pk | rubrika: Aktuality | 25. 7. 2019
Primark otevře první obchod v Česku, začne hledat zaměstnance

Za levnou módou už Češi nebudou muset jezdit do Drážďan. Irská oděvní značka Primark dnes oficiálně potvrdila informaci, kterou už v únoru přinesly Hospodářské noviny: V Praze otevře svůj první obchod v Česku, a to v nové budově The Flow Building na křižovatce Václavského náměstí a Opletalovy ulice.

Pražský obchod Primark počítá s celkovou prodejní plochou přes 4700 metrů čtverečních na třech podlažích. Řetězec uvedl, že tam nabídne „nejnovější módní trendy pro ženy, muže i děti, včetně obuvi, módních doplňků, spodního prádla, ale také potřeb pro domácnost“. Otevření je plánováno na druhou polovinu roku 2020, upřesnila webu Peníze.cz Jana Pfeiferová, mediální zástupkyně řetězce v Česku.

Pro svou první prodejnu v Česku bude Primark hledat zaměstnance – včetně vedení obchodu, prodejních asistentů a manažerů, pokladních, skladníků nebo pracovníků zodpovídajících za vystavení zboží. Konkrétní příležitosti zveřejní na svém webu

Vizualizace domu, který společnost Flow East staví na Václavském náměstí.

Heslem řetězce je „úžasná móda za úžasné ceny“. Primark vznikl v Dublinu v roce 1969, v současnosti provozuje přes 370 obchodů ve dvanácti zemích. Kromě domovského Irska jde o Velkou Británii, Španělsko, Portugalsko, Německo, Nizozemsko, Belgii, Rakousko, Francii, USA, Itálii a Slovinsko. Zaměstnává víc než 75 tisíc lidí. V minulém měsíci otevřel Primark svůj první obchod ve střední Evropě, ve slovinské Lublani, a také oznámil plány na vstup do Polska.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

Novou stavbu na rohu pražského Václavského náměstí a Opletalovy ulice prezentovala developerská společnost Flow East původně jako Květinový dům. Později mluvila o projektu VN47 (Václavské náměstí 47), nakonec ho přejmenovala na The Flow Building. Původní objekt z roku 1880 přes protesty odborníků zbourala kvůli nevyhovující statice. Stavba má být dokončena do poloviny roku 2020.

Podívejte se na fotogalerii: Nová nákupní centra. Co se v Česku chystá a jak to má vypadat?

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

30. 11. 2023 | Gabriel Pleska

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

Energetický regulační úřad zveřejnil svou část ceny za elektřinu a plyn. Co to udělá s konečnou cenou pro domácnosti? Tady je přehled.

Nový podvod s balíky z e-shopů. Platíte, co jste neobjednali

30. 11. 2023 | Gabriel Pleska | 1 komentář

Nový podvod s balíky z e-shopů. Platíte, co jste neobjednali

Počet nákupů na internetu každý rok roste. Placení dobírkou je sice na ústupu, ale rozhodně ještě není raritou. A na to spoléhají dobírkoví podvodníci.

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

30. 11. 2023 | Petr Kučera

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Možnost úplně odmítnout klasickou kartu – a spokojit se jen s její virtuální podobou – nabízí už několik bank. Kdy se přidají další? A jaké to má výhody a nevýhody?

Kolik zaplatíte za elektřinu a proč zdraží? Jak se vyznat ve faktuře

28. 11. 2023 | Gabriel Pleska

Kolik zaplatíte za elektřinu a proč zdraží? Jak se vyznat ve faktuře

Tržní cena elektřiny zlevňuje, přesto za ni v příštím roce zaplatíte víc. Jak je to možné? Naučíme vás vyznat se ve vyúčtování.

Kdo počítá slevy férově a kdo ne. Black Friday poprvé s novými pravidly

27. 11. 2023 | Jakub Balada | 1 komentář

Kdo počítá slevy férově a kdo ne. Black Friday poprvé s novými pravidly

Zákon o ochraně spotřebitele od letoška zpřísnil. Kouzlení se slevami by mělo být těžší. Jak to vypadá v praxi, ukazuje nová analýza Hlídače shopů. Zaměřila se na slevy během letošního... celý článek

Partners Financial Services