Kartou platí v e-shopech rovnou při nákupu čtyři Češi z deseti

| rubrika: Aktuality | 15. 7. 2019 10:19

Za zboží z internetových obchodů platí kartou ihned při objednání, tedy on-line, již čtyři z deseti Čechů (40,2 %). Ještě v roce 2016 přitom Takto platila jen čtvrtina nakupujících (24,7 %). Platba kartou stoupá na úkor dobírky, kterou využívá více jak pětina nakupujících (21,1 %). Údaje vyplývají z průzkumu, který pro balíkovou přepravní společnost GLS zpracovala výzkumná agentura Ipsos.

Každý týden využívá platbu kartouna internetu necelá pětina lidí (18,6 %). Kartou na internetu platí především příslušníci mladších generací. Podle letošního průzkumu tak vůbec nejčastěji platí lidé ve věku od 18 do 26 let, a to 53,9 % z nich.

„Důvěru posiluje také postupná kultivace české e-commerce. Velké množství českých internetových prodejců má již dobré renomé, že prodávané zboží je skutečně na skladě a přijde maximálně do 3 pracovních dnů od zadání objednávky. Očekáváme, že četnost online plateb kartou bude růst i nadále,“ uvádí Pavel Včela, ředitel společnosti GLS Česká republika.

Placení kartou na internetu si stále častěji osvojují i starší generace, přestože mezi nimi není tolik populární. Ve věkové skupině 54 až 65 let tento způsob platby v současné době volí 27 % lidí. Ještě v roce 2016 online platby kartou využívalo jen 16,7 % dotázaných v tomto věkovém rozmezí.

Tip: Chcete obrázek na kartě podle vašeho přání? Víme, jak na to

Se stoupajícím podílem plateb kartou v e-shopech zároveň postupně klesá využívání dobírky, kterou je možné uhradit pošťákovi či kurýrovi hotově i kartou. Dobírku v současnosti volí zhruba pětina spotřebitelů (21,1 %), ještě v loňském roce to však bylo 28,7 %.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.