Vše, co jste chtěli vědět o cashback portálech a báli jste se zeptat

PR článek | rubrika: Když se řekne | 15. 5. 2016 | 1 komentář
Online nakupování dobylo české domácnosti. S připojením k internetu 24/7 a téměř neomezenými možnostmi si lidé zvykli nakupovat všechno možné od elektroniky po potraviny, aniž by opustili pohodlí domova. A s novým trendem cashbacku se jim z jejich nákupů navíc vrátí část peněz zpět do kapsy.
Vše, co jste chtěli vědět o cashback portálech a báli jste se zeptat

Cashback na český trh přišel ze zahraničí a pomalu a jistě získává na oblibě u českých spotřebitelů. Obezřetné uživatele internetu většinou při prvním seznámení s touto novinkou napadá totéž: „Není to podvod?” Věřte, že není – jednoduše a logicky funguje po celém světě.  V čem tento jednoduchý princip spočívá?

Opožděná sleva na zboží

Cashback doslova znamená „peníze zpět”. Když si nakoupíte zboží skrze cashbackový portál, po krátké době vám vrátí několik procent z platby jako odměnu. Teoreticky tak získáváte dodatečnou slevu na zakoupené produkty. Prakticky vám na účtu postupně cinkají mince s tím, jak nakupujete a jak vám daný portál připisuje odměny.

Kde se ty peníze berou?

Říkáte si, kdo tuhle vaši slevu má na starosti? Představte si tento princip jako propojení tří stran - na jedné zákazník, na druhé cashbackový portál, na třetí konkrétní e-shop (např. Mall.cz, ZOOT, AliExpress,...). Zákazník přejde do konkrétního obchodu skrze tento portál, na němž je zaregistrovaný, a objedná si zboží. Obchod zaplatí portálu provizi za přivedení zákazníka. Tuto provizi poté cashbackový portál dělí mezi sebe a konkrétního zákazníka. 

Na českém trhu aktuálně působí dva až tři cashback portály, největší cashback odměny podle průzkumu nabízí cashback portál Tipli.cz, který podle provozovatele garantuje trvalou nabídku nejlepších podmínek na trhu

Nejvíce vyděláte na Tipli

Výše odměn se různí podle konkrétního portálu a podle konkrétního obchodu, v němž nakupujete. Může se pohybovat až do 25 %, a to i v závislosti na kategorii zboží. Například nákupem přes portál Tipli.cz v obchodu Mall.cz můžete pořídit obuv s cashbackem 8 % a hodinky s 5% cashbackem.

Liší se také hranice, od níž si můžete nechat na bankovní účet vyplatit odměny z vašich nákupů. U některých portálů tak můžete učinit již od 1 Kč, u jiných musíte čekat, až našetříte i několik stovek.

Další bonusy

Cashbackové portály mezi sebou soupeří, a tak se můžete od většiny z nich dočkat i dalších výhod. Například bonusu za registraci či doporučení dalšího aktivního uživatele. Bonus vlastní výhradně těmto portálům jsou rozšíření do vyhledávačů (například pro Chrome nebo Firefox). Ty vás při návštěvě e-shopů, které jsou na seznamu partnerů nějakého cashbackového portálu, upozorní na výši možné odměny. Za jejich instalaci do svého prohlížeče můžete dostat malou odměnu navíc. 

E-shopy, které dobře znáte

Elektronika, oblečení, kosmetika, ale i bankovní a pojišťovací společnosti, cestovní kanceláře a slevové servery. Cashbackové portály spolupracují s drtivou většinu e-shopů na českém internetovém trhu. Pokud nakupujete i na slovenských eshopech, na Slovensku je nabídka cashback portálů menší. Mezi dvěmi hlavními hráči je slovenská verze cashack portálu Tipli.sk.

Od běžných online nákupů se tento princip téměř neodlišuje - pouze se do svého oblíbeného obchodu necháte přesměrovat přes cashback portál. E-shop je vizuálně i nabídkově stále stejný. Nákupní proces se také nijak nemění. E-shop díky komunikaci serverů a tomu, že jste na něj přešli jiným způsobem, cashbackový portál zaznamená váš nákup a zařídí, že za něj dostanete část peněz zpět. Od zákazníků není kromě návštěvy cashback portálu vyžadována jiná aktivita pro získání odměny za nákupy v e-shopech.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Neplatné bankovky přijmou i vkladomaty. Máme seznam

23. 6. 2022 | Petr Kučera

Neplatné bankovky přijmou i vkladomaty. Máme seznam

Starší vzory bankovek, které přestanou platit na konci letošního června, budou dál přijímat téměř všechny sítě vkladomatů, tedy bankomatů s vkladovou funkcí. Webu Peníze.cz to potvrdili... celý článek

Nová pomoc s drahými energiemi. Vláda škrtne poplatek

22. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 23 komentářů

Nová pomoc s drahými energiemi. Vláda škrtne poplatek

Vláda chystá pro domácnosti kromě už ohlášeného energetického úsporného tarifu také odpuštění poplatků za obnovitelné zdroje. Chce tím domácnostem alespoň částečně ulevit od vysokých... celý článek

Půjčka na nečekané výdaje? Víme, na které si dát pozor

22. 6. 2022 | Jiří Hovorka | 1 komentář

Půjčka na nečekané výdaje? Víme, na které si dát pozor

Může být férová, nebo se taky pořádně prodražit. Nový žebříček ukazuje, u koho se nespálíte a komu se radši vyhnout.

Tyhle už mi nedávejte! Co s bankovkami, kterým končí platnost

21. 6. 2022 | Petr Kučera | 11 komentářů

Tyhle už mi nedávejte! Co s bankovkami, kterým končí platnost

Na konci června přestanou platit starší vzory většiny českých bankovek. Můžete je odmítnout už teď? A kam s nimi, když vám zůstanou v peněžence po začátku července? Tady je přehled. celý článek

Kolik si připlatíte za jídlo v hospodě? Grafy nejen svíčkové

20. 6. 2022 | Gabriel Pleska | 43 komentářů

Kolik si připlatíte za jídlo v hospodě? Grafy nejen svíčkové

Chodíte z práce na oběd do hospody? Míváte pracovní schůzky v restauracích? Rádi si zajdete na večeři? Museli jste si všimnout, že účty nejsou, co bývaly. Zdražuje se. Vzali jsme data... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.