Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Nejlepší firmy si přijdou pro ocenění do Španělského sálu

| rubrika: PR Článek | 23. 11. 2015
V letošním roce budou již po jednadvacáté oceněny nejlepší firmy a organizace v programech Národní ceny kvality ČR a Národní ceny ČR za společenskou odpovědnost. Budou předány na slavnostním večeru ve Španělském sálu Pražského hradu. Ocenění Národní cenou kvality je v celém světě považováno za nejvyšší ocenění, jaké může firma získat.

O významu Národních cen svědčí i fakt, že záštitu nad slavnostním večerem převzal a předat ocenění a pogratulovat vítězům přijde prezident České republiky Miloš Zeman, ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek a předseda Senátu PČR Milan Štěch. Svou záštitu připojil i předseda vlády Bohuslav Sobotka a předseda poslanecké sněmovny Jan Hamáček. Vzhledem k významu předávaných ocenění se jejich udílení ujmou i další představitelé státu: Místopředseda Senátu PČR Přemysl Sobotka, Petr Gazdík, místopředseda Poslanecké sněmovny PČR, místopředseda vlády Pavel Bělobrádek, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová, ministr životního prostředí Richard Brabec a řada dalších VIP hostů.

Národní ceny kvality jsou v celém světě považovány za nejvyšší ocenění, jaké může firma či organizace získat. Jsou udělovány ve více než 80 zemích světa podle prakticky totožných kritérií.

„Prestiž Národních cen kvality vychází z rozsahu a komplexnosti hodnocení. Hodnotitelé a porota posuzují všechny parametry firmy, od kvality řízení, přes ekonomické výsledky, vztah k zaměstnancům, životnímu prostředí až po úroveň výsledného produktu,“ vysvětluje význam ocenění Jan Taraba, ředitel Národního střediska podpory kvality.  

Základem hodnocení Národních cen kvality je Model excelence EFQM. Byl vyvinut Evropskou nadací pro management kvality na základě požadavků největších evropských firem. Jeho hlavním cílem je umožnit efektivní řízení firmy a její neustálé zlepšování.

„Díky Modelu excelence EFQM, který je v rámci hodnocení ve firmě nasazen, získá management silný nástroj ke zlepšování své práce, k posílení silných stránek a k odhalení příležitostí pro zlepšování. Účast v Programu Národní ceny kvality tak firmě přináší nejen prestižní ocenění, včetně mezinárodně uznávaného certifikátu udíleného Evropskou nadací pro management kvality – Recognised for Excelence, ale i zvýšení konkurenceschopnosti a hospodářských výsledků,“ doplnil předseda představenstva Sdružení pro oceňování kvality Vladimír Straka.

Po loňském přijetí Národního akčního plánu společenské odpovědnosti (CSR) si stále více firem a organizací uvědomuje, že tato problematika není nepříjemnou povinností, ale šancí na získání nových zákazníků a podmínkou nutnou pro udržení řady zákazníků stávajících. Program Národních cen ČR za společenskou odpovědnost jim pomáhá se v problematice zorientovat, správně ji uchopit a efektivně zakomponovat koncept společenské odpovědnosti do činnosti firmy. Pro menší a regionální firmy je určena Cena hejtmana za společenskou odpovědnost a od letošního roku i nové ocenění „Podnikáme odpovědně“, jehož první vítězové budou na slavnostním večeru také dekorováni.

„Progresivní firmy již pochopily, že koncept společenské odpovědnosti je příležitostí, jak se odlišit od konkurence a získat nové zákazníky zejména z řad moderních mladých lidí, kteří odpovědné chování od firem vyžadují. Ministerstvo průmyslu a obchodu a Rada kvality a tyto aktivity podporují, protože společensky odpovědné podnikání, je základem trvale udržitelné ekonomiky,“ dodává Robert Szurman, státní tajemník v Ministerstvu průmyslu a obchodu a předseda Rady kvality ČR.

Na večeru budou předána i další ocenění osobností a firem: Manažer kvality roku 2015, Cena Anežky Žaludové, Ocenění za podporu Age managementu, Ocenění za publicistický přínos v oblasti kvality a značky v Programu Česká kvalita.

www.narodnicena.cz


  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-1
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK