Pěkně drahý levný internet od O2

Pěkně drahý levný internet od O2
Toužíte po internetu za 179 korun měsíčně? S rychlostí 2 Mb/s a s neomezeným množstvím stažených dat? Telefónica O2 přišla s lákavou nabídkou, za kterou můžete zaplatit i více než dva tisíce korun za měsíc.

Poštovní schránky, reklamní bloky v televizích či billboardy ovládla v poslední době společnost Telefónica O2 s ojedinělým lapačem zákazníků. Jde o nabídku připojení k internetu ADSL Start za 179 Kč měsíčně s DPH. Při rychlosti připojení 2 048 kb/s a žádným FUP (omezení rychlosti stahování dat po překročení určitého limitu) by se dal nějaký zádrhel takové nabídky očekávat. Oprávněně.

V ceně měsíčního paušálu je 120 minut surfování zdarma. Každá další minuta stojí 1 Kč včetně DPH. Pokud nechcete trávit u internetu pouhé dvě hodiny měsíčně, vyjde vás tento paušál pěkně draho. Stačilo by brouzdat po internetu půl hodiny každý den a např. za červenec by přišel účet na 989 korun (179 Kč + 27 dní * 30 Kč). To je zhruba dvojnásobek ceny, za kterou lze ADSL připojení běžně sehnat, a to i od Telefónicy O2. S tím rozdílem, že jiné programy umožňují nonstop připojení.

Způsoby připojení k internetu
Analogové vytáčené spojení
Připojení pomocí telefonní linky, max. rychlost 33 kb/s.

ISDN
Připojení pomocí digitální telefonní linky (lze volat a pracovat na internetu zároveň), max. rychlost 64 kb/s, případně 128 kb/s při dvou telefonních linkách, ale za dvojnásobnou cenu.

ADSL
Vysokorychlostní internet pomocí telefonních linek. Různá rychlost přenosu dat ve směru k a od uživatele (např. max. 2 048 kb/s a max. 128 kb/s).

Kabelová televize
Připojení prostřednictvím kabelové televize (závislé na její dostupnosti), kopíruje svoji nabídkou ADSL.

Bezdrátové připojení
Nejznámější je Wi-Fi, připojení prostřednictvím antény, která komunikuje s vysílačem a zabezpečuje přenos signálu
Půlhodinové surfování nebylo zvoleno náhodou. V programu ADSL Start účtuje Telefónica O2 připojení po třicetiminutových blocích. Pokud chce zákazník po vyčerpání volného kreditu třeba jen rychle projít e-maily, vyjde ho to minimálně na 30 korun. Pokud překročí půlhodinu byť jen o pár sekund, platí už za půlhodiny dvě, tedy 60 korun.

Uživatel internetu se nemusí bát, že by se jeho peněženka ztenčila o desítky tisíc korun. ADSL Start má strop. "Automaticky je nastaven maximální měsíční limit 2 149 korun (včetně paušálu) pro případ, kdy se zákazník zapomene odpojit," stojí v podmínkách pod čarou.

Pamatovat si, že je nutné se odpojovat, není pro služby ADSL zcela typické. Naopak, jednou z jejich největších výhod je právě možnost být připojeni pořád, aniž by počítač blokoval telefonní linku. Jedná se tedy o marketingový trik, jak ze zákazníků vytáhnout co nejvíc peněz.

Jak vybírat vhodné připojení k internetu

1) Ujasněte si, jak často budete internet využívat, zda chcete být připojeni pořád, nebo jenom po určitou dobu.

2) Odhadněte, jak velké množství dat budete stahovat. Pokud budete ukládat z internetu velké soubory, investujte do připojení s vyšší rychlostí a zvolte si program s vyšším limitem pro stažená data (tzv. FUP).

3) Rozhodněte se, jestli vám stačí internet doma, nebo potřebujete být on-line i na cestách, a potřebujete proto mobilní připojení.

4) Zjistěte si, jestli máte do bytu zavedenu pevnou telefonní linku.

5) Zjistěte si, jestli máte do domu zavedenu kabelovou televizi. Její provozovatelé zpravidla připojení k internetu také nabízejí.

Pro zákazníky, kteří potřebují internet jen zřídka, může být levnější "klasické" vytáčené připojení (zhruba za 1,20 ve špičce a 50 haléřů mimo špičku). Musí se však smířit s velmi malou rychlostí.

Pokud sváteční internetoví surfaři nechtějí být závislí na telefonní lince a mají zavedenou do bytu kabelovou televizi, mohou si zvolit službu UPC Flexi. Tato služba nabízí až dvanáctihodinové připojení za 35 korun. Nesmíte se však připojit více jak třikrát za týden a zároveň nejméně šestkrát za měsíc (v případě nižšího počtu připojení společnost účtuje 210 korun jako měsíční jednorázový poplatek). Ale i tak lze na internetu strávit za nižší cenu více času než s ADSL Start od Telefónicy.

Další volbou je bezdrátové připojení. Stačí zaplatit o stokorunu víc než za ADSL Start a smířit se s nižší rychlostí 512 kb/s. Předpokladem je však dostupnost signálu.

Jaké připojení k internetu používáte a jak jste si ho vybrali?

Líbil se vám článek?

+22
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 48 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

13. 7. 2007 12:42, Martin

Naprosto souhlasím. Pokud je v dosahu nejaký bezdrát, tak je to nejlevnější způsob. Na počátku jsou možná malinko větší náklady (cca 3000kč za koupi antény, D-linku a instalace, ale zařízení si lze i jednorázově pronajmout a nic víc se naplatí), ale za 300kč neomezený net a rychlost 768 kb/s mi naprosto vyhovuje. Jinak s UPC mám zkušenost také a je to solidní společnost a nemám s ní problém. Využívám ji na bytě v Brně, kde kvůli kopcům a sousedům není možný bezdrát a žádný problém nenacházím....

Zobrazit celé vlákno

+83
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

9. 7. 2007 9:22, Petr

O2 je dle mých zkušeností vůbec nejdražší poskytovatel na trhu. Hřeší na dominantní postavení a velice "výhodné nabídky " . Zkuste České radiokomunikace. Lze k nim přejít i s celou pevnou linkou. Za paušál 750 kč vč. DPH máte pevnou linku vč. ADSL internetu a jsou i jiné varianty. Telefonní hovory jsou podstatně levnější než u O2. Do zahraničí skoro o polovinu.

-25
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (48 komentářů) příspěvků.

Oblíbená témata

DPH, Internet, koruna

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Mall Pay chce být samostatnější, mění logo

26. 7. 2021 | Petr Kučera

Mall Pay chce být samostatnější, mění logo

Fintechová společnost Mall Pay mění svou vizuální identitu. Stylizovanou platební kartu v ní nahrazuje NFC symbol pro bezkontaktní placení. Slovo Mall sice v názvu zůstává, graficky... celý článek

Dynamický zloděj řádí dál. Pozor na karetní trik v cizině

26. 7. 2021 | Petr Kučera | 3 komentáře

Dynamický zloděj řádí dál. Pozor na karetní trik v cizině

Banky varují před nevýhodným kurzem v cizině při využití služby DCC. Většina z nich ale pořád odmítá nabídnout klientům snadnou ochranu. Proč?

Investujte jako on. Podvody řeší známý ekonom, policie nepomůže

22. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 11 komentářů

Investujte jako on. Podvody řeší známý ekonom, policie nepomůže

Dominik Stroukal je další z řady známých osobností, jejichž jméno podvodníci zneužívají, aby z lidí dostali peníze. A jsou úspěšní, jak ukazují příběhy mnoha podvedených, kteří se na... celý článek

Nová zbraň na energošmejdy. Vznikne registr, lidé se jich zbaví

16. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 8 komentářů

Nová zbraň na energošmejdy. Vznikne registr, lidé se jich zbaví

Lidé zřejmě budou lépe chráněni na trhu s energiemi. Poslanci schválili vládní novelu energetického zákona, teď ji projednají senátoři. Očekává se, že nová pravidla začnou platit od... celý článek

Inflace zůstává vysoko, tlak na růst cen nemizí

13. 7. 2021 | Jiří Hovorka | 15 komentářů

Inflace zůstává vysoko, tlak na růst cen nemizí

Spotřebitelské ceny v červnu stouply o 2,8 % oproti stejnému měsíci předchozího roku. Inflace se tak dál drží kolem tříprocentní hranice, i když podruhé v řadě klesla. V dubnu vyskočila... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.