Komentář Jakuba Grosmana k webům pojišťoven

Simona Ely Plischke | 5. 12. 2003
Jakub Grosman, product manager, ARBOmedia.netJakub Grosman, product manager, ARBOmedia.net
Přečtěte si více o porotci

Allianz pojišťovna
Známky (informační hodnota, uživatelské prostředí, praktický test) 1, 1-,2
- praktický test téměř na jedničku, uživatelské prostředí příjemné, stránky interaktivní, zaujmou, našel jsem vše, co mě zajímalo. O první místo se v mém hodnocení dělí s ČSOB Pojišťovnou. Allianz vs. ČSOB zvítězila v praktickém testu, ČSOB pak v informační hodnotě.

Česká pojišťovna
Známky: 2-,3, 1-
- praktický test mi problémy nedělal, uživatelské prostředí mi však přijde trochu jednoduché a designově slabší. Celkově se však web dělí spolu s Kooperativou a ČS o třetí místo.

ČSOB Pojišťovna
Známky: 1, 1, 2-,
- dělí se o první místo s Allianz. HP stránka jednoznačně naviguje na požadované informace. Trochu jsem se ztratil při hledání odpovědi na první otázku. Získal si mě však sekcí zábava: bowling a dáma :)

ING
Známky: 3, 3, 2-
- web dostal jak celkovou známku, tak známky v jednotlivých kategoriích nejhorší. Jedná se o celkový web ING a pojištění je věnována jen nepatrná sekce.

Kooperativa pojišťovna
Známky: 2-,2, 2-
- na první načtení HP vypadá zajímavě, pro hledání konkrétní informace mi však přišla trochu nepřehledná. Informačně je však naplněna téměř dostatečně, jen hledané info jsou poschovávány pod nejrůznějšími prokliky.

Pojišťovna České spořitelny
Známky: 2, 2, 3
- HP opět zajímavá, další proklik je však již jen psaným (relativně dlouhým) textem bez designového zaujetí, jež odradí čtenáře se jimi "prokousávat"

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

Pojišťovny

A tohle už jste četli?

Která pojišťovna polapila do své sítě diplom?

5. 12. 2003 | Simona Ely Plischke

Která pojišťovna polapila do své sítě diplom?

Předposlední kolo soutěže Best Web skončilo a další královny internetových prezentací sejmuly závoj. Po desetidenním klání, kterého se účastnilo 16 pojišťoven, září dvě zlaté korunky.... celý článek

Partners Financial Services