Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Vladimíra Rousková: hodnocení webů stavebních spořitelen

| 24. 10. 2003
Vladimíra Rousková, director, FG Forrest, a. s.Vladimíra Rousková, ředitelka, FG Forrest
Přečtěte si více o porotci!

Základní informace o stavebním spoření jsou téměř notoricky známé. Najdete je zcela samozřejmě na webu každé z hodnocených spořitelen, kde vás seznámí jak s výhodami nabízených produktů, tak i s možnostmi jak produkt co nejjednodušeji a bez zbytečných průtahů získat. Z výše uvedeného by tedy mohlo logicky vyplynout, že všechny prezentace jsou zhruba stejně kvalitní. Nebo tomu tak není? Že bych se spletla? Ach ano, máme tu přece praktický test, díky kterému jsou porotci nuceni se do hodnocených webů ponořit trochu hlouběji. Podívejme se tedy, co se v takových hlubinách firemních prezentací může skrývat.

Informační hodnota homepage "liščí prezentace" je opravdu skrovná. Tento poněkud nepříznivý dojem však vzápětí napravují jednotlivé sekce prezentace, ve kterých kromě standardních informací najdeme také příběhy ze života, odkaz na nabídku realit, rady jak bydlet levněji nebo často kladené dotazy dobře strukturované podle tematických okruhů. Liška je také jediná stavební spořitelna, která kromě předběžné kalkulace stavebního spoření a státní podpory nabízí uživatelům také modelování inflace nájmu. Možná je to drobnost, ale rozhodně zajímavá.

Velmi dobře je na tom se svojí přehlednou a vizuálně příjemnou prezentací i buřinka. O to víc mě zaskočilo zdlouhavé hledání informací z praktického testu, které jsou velmi důkladně ukryté kdesi v textu. Že by to byla promyšlená strategie, jak uživatele donutit projít celou prezentaci?

Vzhled prezentace VSS KB se od loňského roku bohužel příliš nezměnil. Na homepage stále zůstávají dva obludné bannery, jejichž účelem je zřejmě rozčilovat a rozptylovat uživatele. Na tomto nežádoucím účinku se podílí i několik druhů fontů , které jsou zde použity. Na druhou stranu je však třeba pochválit dobře strukturované, srozumitelné texty a snadný přístup k hledaným informacím.

Oranžovo-šedá prezentace Wuestenrot SS a modrošedá prezentace HYPO SS jsou po uživatelské a informační hodnotě víceméně srovnatelné. Společnosti Wustenrot SS bych však rozhodně doporučila zamyšlení nad texty, které by lepším strukturováním určitě jenom získaly na čtivosti.

Raiffeisen stavební spořitelna na mě působí dojmem, jako by ji tvořil nesmělý student poslední třídy základní školy. Čtyři různé typy menu, nezarovnané texty, vzhled – no prostě žlutý. Ovšem pozor! Je to zároveň jediná stavební spořitelna, která klientům nabízí takzvaný mobilní servis – poskytování informací o stavebním spoření prostřednictvím SMS. Určitě je to nápad hodný následování…

Známky (uživatelské prostředí, informační hodnota, praktický test):
ČMSS: 1-, 1, 1
HYPO SS: 2, 1-, 2
Raiffeisen SS: 3, 2, 3
SS ČS: 1-, 1, 3
VSS KB: 3, 2, 1-
Wuestenrot SS: 2, 2, 2-

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-7
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Oblíbená témata

Stavební spořitelna, Web

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK