Kateřina Beranová: hodnocení webů stavebních spořitelen

Simona Ely Plischke | 24. 10. 2003
Kateřina Beranová, specialistka on-line prodeje Peníze.CZ

ČMSS

Stránky Lišáka mi připadají zbytečně prázdné, což může být dáno mně nevyhovující šedou barvou písma. Nový návštěvník se v množství informací může lehce ztratit. Ten, kdo ví co hledá, to najde i když občas zabloudí i na stránky, které neposkytují hledané informace. Při simulačních výpočtech mi chybí možnost ovlivnit spoření tzv. mimořádnými vklady a také se nedovím zda v kalkulaci jsou zahrnuty poplatky či nikoliv. Co se mi naopak líbí, je možnost zobrazit si všechny tarifní varianty spořitelny najednou. Klient spořitelny zde může najít poměrně dost informací o aktivitách spořitelny, podporovaných akcích, dále příběhy "spoluklientů" i firmy poskytující slevu. Pro někoho to může být i impuls, který jej ke spořitelně přiláká.
Známky (uživatelské prostředí, informační hodnota, praktický test): 3, 1, 2.

HYPO SS

Mně osobně stránky Hypa vyhovují. Jen bych uvítala (ať už jako prodejce nebo klient) lepší vysvětlení poplatku za uzavření smlouvy a zdůraznění výhod spoření s touto spořitelnou. Také překlepy (chybějící mezery) se mi moc nelíbí. Na rozdíl od ostatních spořitelen se nemůžete stát klientem prostřednictvím webu, svým způsobem tím spořitelna přichází zejména o mladé střadatele.
Známky: 1, 2, 2.

Raiffeisen SS

Jelikož nepožívám Internet Explorer, bylo pro mě otevření stránek žlutého panáčka nepříjemným překvapením. Místo informací na mě juklo nepřeberné množství nesmyslných odkazů. V Exploreru to bylo lepší, ale nové uspořádání stránek mi nevyhovuje - špatně se vyhledávají požadované informace (bohužel tak to bylo i ve staré verzi). Jako prodejce místo hledání na webu do spořitelny raději rovnou zavolám. V praktickém testu bohužel web zcela zklamal, online výpočet spoření nenabízí a sazby návštěvník najde pod zvláštním označením "Oznámení". Neshledávám nový "Igráčkův" web uživatelsky přívětivým.
Známky: 4, 4, 4.

SS ČS

Buřinka patří k těm, co vzhled od loňska nezměnila. Na první pohled najdu kalkulaci či vše, co se týká smlouvy. Úročení návštěvník hledá déle, ale zkušený brouzdalista si s tím poradí. Kalkulace na webu buřinky mi dělá asi největší radost, nejen že mohu ovlivnit dobu trvání smlouvy, ale i mimořádné vklady a poplatky nejsou problém, takto bych si to představovala u všech spořitelen. Stejně jako Lišák tak i Buřinka nabízí svým klientům množství aktivit se spořením přímo nesouvisejících, ale jak už jsem psala jsou lidé, které to může přilákat.
Známky: 2, 1, 1.

VSSKB

Web finanční instituce, který mě přivítá reklamou, respektive hláškou "Přeskočit reklamní kampaň" si říká o okamžité zavření okna prohlížeče. Nemyslím, že to je úplně nejlepší strategie. Web jako takový připomíná hromadu reklamních letáků a to už vůbec důvěru nevzbuzuje. Uvítala bych "odlehčení" webu. Jako klient hledající informace bych po zorientování se mohla být s množstvím informací spokojená. Praktický test nebylo problém splnit, sazby se najdou snadno a kalkulačka je v online službách. Je škoda, že nelze ovlivnit délku spoření a také kdy budou vklady ukládány.
Známky: 3, 2, 2.

Wuestenrot SS

Nový web této spořitelny vítám, ten minulý byl ze všech spořitelních nejhorší. Nový je lehčí a pro oko příjemnější, jen ta šedá barva se špatně čte. Některé informace návštěvník hledá podle logického zařazení, ale ony tam nejsou (online výpočet v online službách, v základních informacích jsem ho opravdu nečekala). Dochází ke zbytečnému bloudění. Na druhou stranu má tato spořitelna svoji nabídku produktů asi nejlépe představenou.
Známky: 2, 1, 3.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

Stavební spořitelna

A tohle už jste četli?

Stavební spořitelny na bedně

24. 10. 2003 | Simona Ely Plischke

Stavební spořitelny na bedně

Zajímá vás, jak dopadlo hodnocení webů stavebních spořitelen? Vězte, že porota tentokrát rozdávala jak jedničky tak i pětky! Kdo vystoupal až pro zlato a kdo se naopak propadl na samotné... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.