Padá hvězda, přejte si něco!

Padá hvězda, přejte si něco!
Víte proč klesají technologické akcie v Americe, euro nemůže narazit na dno a akcie Českého Telecomu jsou o polovinu níže, než se ještě před půl rokem odhadovalo? Protože Pluto je ve špatné konstelaci se Saturnem a Mars stojí v souhvězdí Blíženců.

Alespoň to by vám za mírný poplatek 2 261 eur ročně řekli odborníci z lucemburského institutu EMFA neboli European Markets Forecasts per Anticipation (Předpověď vývoje evropských trhů pomocí očekávání). V emailu, který nedávno obdržela řada představitelů investičních společností a obchodníků s cennými papíry, je doslova napsáno, že EMFA je "moderní, inovativní a vědecká metoda předpovídání vývoje akciových trhů, vytvořená v roce 1995 a integrující ekonomické, sociální, politické, astrofyzikální a klimatické indikátory".

Tuto nejnovější magickou metodu podle vlastního tvrzení vytvořila široká skupina "finančních analytiků a astrologů, kteří studovali evoluci planetárních cyklů a za použití komplexních propočtů výsledky srovnávali s vývojem evropských akciových trhů od roku 1910 do dneška". Tyto planetární cykly podle EMFA (ostatně jak jinak, že?) vykazují neuvěřitelnou korelaci s tržními trendy a investorům tak umožňují předpovídat "silnější tendence" vývoje trhu ve středním a delším období. "Naopak nedoporučujeme na základě našich předpovědí podnikat krátkodobé spekulace," varují představitelé EMFA.

Jaké výhody by vám měla EMFA přinést? Podle emailové nabídky má astrologická analýza přednosti dvě: kvalitativní, což prý znamená vysoké procento úspěšných předpovědí, a cenovou, neboť je výrazně levnější než klasická technická a fundamentální analýza trhů a jednotlivých podniků. Kvalitu astrologických předpovědí si můžete ověřit dokonce zdarma. Na webu www.emfa-online.com si lze objednat bezplatnou měsíční analýzu - jeden rozsáhlejší měsíční bulletin a čtyři týdenní stručné informace. Pokud si objednáte roční předplatné (2261 eur nebo 1990 USD), obdržíte 12 měsíčních a 52 týdenních bulletinů, 4 čtvrtletní předpovědi a jako speciální bonus 60 doporučení pro dlouhodobou investici do některé z evropských akcií. Podle vlastní webové stránky EMFA byla úspěšnost předpovědí hlavních trendů vývoje trhu v uplynulých třech letech až neuvěřitelně vysoká - plných 76%.

Budete-li chtít nejmodernější způsob předpovídání vývoje trhů vyzkoušet, stačí navštívit adresu www.emfa-online.com a rozloučit se s příslušným obnosem. Některým investičním společnostem by bezpochyby pomohlo, kdyby znaly konec pádu kurzů svých fondů a mohly nespokojené podílníky uklidnit informací z vysokých míst. Snad i depozitář a Komise pro cenné papíry by výdaj na astrologickou studii EMFA uznaly jako oprávněný - a snad na ni i přispěly.

Je podle vás předpověď vývoje kurzů akcií věda nebo magie? Co hvězdy doporučují ke koupi a co k prodeji? Měly by investiční společnosti týmy analytiků nahradit astrology? Jakou pověru při investování dodržujete vy? Dejte nám vědět!

Spořící účet plně online

Spořící účet plně online

Spořte s úrokem 5,3 % ročně bez podmínek

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 57 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

31. 12. 2000 10:21, smutnak

Tak jak to vypadá s vyhlášením? Jsem nedočkav odpovědi.

+43
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

2. 12. 2000 21:51

NASDAQ - 2980, SAP - 1445, DAX - 6725, Nikkei - 14635, PX50 - 470. Názor jako názor.

-13
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (57 komentářů) příspěvků.

Oblíbená témata

Akcie, Akciový trh

A tohle už jste četli?

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

30. 11. 2023 | Gabriel Pleska | 1 komentář

Spočítejte si, jak vám zdraží elektřina. Známe nové ceny za distribuci

Energetický regulační úřad zveřejnil svou část ceny za elektřinu a plyn. Co to udělá s konečnou cenou pro domácnosti? Tady je přehled.

Nový podvod s balíky z e-shopů. Platíte, co jste neobjednali

30. 11. 2023 | Gabriel Pleska | 3 komentáře

Nový podvod s balíky z e-shopů. Platíte, co jste neobjednali

Počet nákupů na internetu každý rok roste. Placení dobírkou je sice na ústupu, ale rozhodně ještě není raritou. A na to spoléhají dobírkoví podvodníci.

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

30. 11. 2023 | Petr Kučera

Nechcete plastovou kartu? Další banka dá jen virtuální

Možnost úplně odmítnout klasickou kartu – a spokojit se jen s její virtuální podobou – nabízí už několik bank. Kdy se přidají další? A jaké to má výhody a nevýhody?

Kolik zaplatíte za elektřinu a proč zdraží? Jak se vyznat ve faktuře

28. 11. 2023 | Gabriel Pleska

Kolik zaplatíte za elektřinu a proč zdraží? Jak se vyznat ve faktuře

Tržní cena elektřiny zlevňuje, přesto za ni v příštím roce zaplatíte víc. Jak je to možné? Naučíme vás vyznat se ve vyúčtování.

Kdo počítá slevy férově a kdo ne. Black Friday poprvé s novými pravidly

27. 11. 2023 | Jakub Balada | 1 komentář

Kdo počítá slevy férově a kdo ne. Black Friday poprvé s novými pravidly

Zákon o ochraně spotřebitele od letoška zpřísnil. Kouzlení se slevami by mělo být těžší. Jak to vypadá v praxi, ukazuje nová analýza Hlídače shopů. Zaměřila se na slevy během letošního... celý článek

Partners Financial Services