Padá hvězda, přejte si něco!

Padá hvězda, přejte si něco!
Víte proč klesají technologické akcie v Americe, euro nemůže narazit na dno a akcie Českého Telecomu jsou o polovinu níže, než se ještě před půl rokem odhadovalo? Protože Pluto je ve špatné konstelaci se Saturnem a Mars stojí v souhvězdí Blíženců.

Alespoň to by vám za mírný poplatek 2 261 eur ročně řekli odborníci z lucemburského institutu EMFA neboli European Markets Forecasts per Anticipation (Předpověď vývoje evropských trhů pomocí očekávání). V emailu, který nedávno obdržela řada představitelů investičních společností a obchodníků s cennými papíry, je doslova napsáno, že EMFA je "moderní, inovativní a vědecká metoda předpovídání vývoje akciových trhů, vytvořená v roce 1995 a integrující ekonomické, sociální, politické, astrofyzikální a klimatické indikátory".

Tuto nejnovější magickou metodu podle vlastního tvrzení vytvořila široká skupina "finančních analytiků a astrologů, kteří studovali evoluci planetárních cyklů a za použití komplexních propočtů výsledky srovnávali s vývojem evropských akciových trhů od roku 1910 do dneška". Tyto planetární cykly podle EMFA (ostatně jak jinak, že?) vykazují neuvěřitelnou korelaci s tržními trendy a investorům tak umožňují předpovídat "silnější tendence" vývoje trhu ve středním a delším období. "Naopak nedoporučujeme na základě našich předpovědí podnikat krátkodobé spekulace," varují představitelé EMFA.

Jaké výhody by vám měla EMFA přinést? Podle emailové nabídky má astrologická analýza přednosti dvě: kvalitativní, což prý znamená vysoké procento úspěšných předpovědí, a cenovou, neboť je výrazně levnější než klasická technická a fundamentální analýza trhů a jednotlivých podniků. Kvalitu astrologických předpovědí si můžete ověřit dokonce zdarma. Na webu www.emfa-online.com si lze objednat bezplatnou měsíční analýzu - jeden rozsáhlejší měsíční bulletin a čtyři týdenní stručné informace. Pokud si objednáte roční předplatné (2261 eur nebo 1990 USD), obdržíte 12 měsíčních a 52 týdenních bulletinů, 4 čtvrtletní předpovědi a jako speciální bonus 60 doporučení pro dlouhodobou investici do některé z evropských akcií. Podle vlastní webové stránky EMFA byla úspěšnost předpovědí hlavních trendů vývoje trhu v uplynulých třech letech až neuvěřitelně vysoká - plných 76%.

Budete-li chtít nejmodernější způsob předpovídání vývoje trhů vyzkoušet, stačí navštívit adresu www.emfa-online.com a rozloučit se s příslušným obnosem. Některým investičním společnostem by bezpochyby pomohlo, kdyby znaly konec pádu kurzů svých fondů a mohly nespokojené podílníky uklidnit informací z vysokých míst. Snad i depozitář a Komise pro cenné papíry by výdaj na astrologickou studii EMFA uznaly jako oprávněný - a snad na ni i přispěly.

Je podle vás předpověď vývoje kurzů akcií věda nebo magie? Co hvězdy doporučují ke koupi a co k prodeji? Měly by investiční společnosti týmy analytiků nahradit astrology? Jakou pověru při investování dodržujete vy? Dejte nám vědět!

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 57 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

31. 12. 2000 10:21, smutnak

Tak jak to vypadá s vyhlášením? Jsem nedočkav odpovědi.

+43
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

2. 12. 2000 21:51

NASDAQ - 2980, SAP - 1445, DAX - 6725, Nikkei - 14635, PX50 - 470. Názor jako názor.

-13
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (57 komentářů) příspěvků.

Oblíbená témata

Akcie, Akciový trh

Simplecoin

A tohle už jste četli?

Poslední dovolená s kunou. Takhle vypadají chorvatská eura

18. 5. 2022 | Jana Divinová | 10 komentářů

Poslední dovolená s kunou. Takhle vypadají chorvatská eura

Chorvatsko definitivně schválilo přijetí eura. Vyřešilo i komplikaci s podobou eurové mince.

Podvod v telefonu. Dejte si pozor na falešné SMS

11. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ | 13 komentářů

Podvod v telefonu. Dejte si pozor na falešné SMS

Přes SMS a MMS zprávy se v Česku nyní šíří nebezpečný software s názvem Flubot, který cílí na uživatele chytrých telefonů s operačním systémem Android. Upozornila na to Asociace provozovatelů... celý článek

Benzin a nafta mají zlevnit, senát schválil nižší daň

11. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 19 komentářů

Benzin a nafta mají zlevnit, senát schválil nižší daň

Spotřební daň na benzin a naftu klesne od začátku června do konce září o 1,50 koruny na litr. Vládní návrh dnes schválili senátoři.

Inflace je nejvyšší za skoro 30 let. A zdražování ještě nekončí

10. 5. 2022 | Jiří Hovorka | 31 komentářů

Inflace je nejvyšší za skoro 30 let. A zdražování ještě nekončí

Spotřebitelské ceny stouply v dubnu o 14,2 % v porovnání se stejným měsícem loňského roku, což je o 1,5 procentního bodu víc než v březnu. Oznámil to Český statistický úřad (ČSÚ).

Máte je ještě doma? Za kolik prodáte neplatné koruny

10. 5. 2022 | Jana Divinová | 10 komentářů

Máte je ještě doma? Za kolik prodáte neplatné koruny

V obchodě už s nimi nezaplatíte, přesto nemusí být úplně bezcenné. Pojďme si zavzpomínat na bankovky a mince z nedávné minulosti. Možná je nakonec ještě dobře zhodnotíte.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.