Bezrealitky se spojuje s realitkou. Lanařit nebudeme, slibuje

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 9. 2. 2021 | 6 komentářů
Bezrealitky se spojuje s realitkou. Lanařit nebudeme, slibuje
Vladimír Zuzák a Hendrik Meyer
Zdroj: Bezrealitky

Společnost Bezrealitky.cz získala poloviční podíl v realitní kanceláří Maxima Reality. Ze spojení vychází nová služba nazvaná Komfort. Podle zástupců obou společností se však klienti Bezrealitky nemusí obávat, že by je realitní makléři aktivně oslovovali.

„Je na klientech, jestli službu využijí. Rozhodně nebudeme nikoho lanařit,“ říká šéf Bezrealitky.cz Hendrik Meyer. Lidé se tak mohou rozhodnout, zda je pro ně výhodnější dosavadní prodej svépomocí, nebo s pomocí specialisty prodeje.

„Cítíme potřebu rozšířit se z online i do offline světa. Vzniká tak komplexní realitní služba, která nabízí pod jednou střechou obě možnosti,“ říká Meyer. Novinka je podle něj určena pro lidi, kteří si na prodej vlastní nemovitosti svépomocí netroufnou, nemají čas anebo potřebují pomoc, protože bydlí v jiné lokalitě, než kde nemovitost prodávají.

Vyberte si nemovitost

Výběr nemovitosti.
Zdroj: Shutterstock.com

Hledáte dům nebo byt snů a nemůžete nalézt ten pravý? Nebo potřebujete najít pronájem? Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Reality Peníze.cz

Služba Komfort nemá pevný poplatek. Vydělávat chce díky tomu, že experti připraví nemovitost tak, aby ji výrazně zhodnotili oproti stavu, kdy by se ji majitel rozhodl prodat sám. Za to si pak z konečné prodejní ceny odečtou individuálně stanovenou cenu za servis.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

„Pracujeme se sítí vlastních specialistů, kteří se společně podílí na každé zakázce. I díky tomu se prodeje jedné nemovitosti může účastnit až desítka specialistů pro jednotlivé konkrétní kroky, kteří nejsou placeni provizemi, ale standardním platem,“ upřesňuje šéf Maxima Reality Vladimír Zuzák. Své lidi má firma třeba na asistenci při prohlídkách, předvýběr zájemců, technickou kontrolu nemovitosti, na home staging, focení nebo právní služby.

Firmy ze začátku předpokládají zájem v řádech desítek prodejů měsíčně, což by odpovídalo méně jak desetině z prodejů uskutečněných přes Bezrealitky. „Když to budeme dělat dobře, můžeme se dostat na stovky. Obrat Maximy by to zvýšilo o více jak sto procent. Byli bychom rádi, kdyby se k nám následně přidali další realitní specialisté,“ říká Zuzák.

Web Bezrealitky měsíčně navštíví více než půl milionu lidí, každý měsíc se jeho prostřednictvím prodá zhruba 800 a pronajme kolem 4000 nemovitostí. Portál také nabízí kompletní správu a pronájem nemovitosti pro investory.

Maxima Reality v roce 2020 prodala nemovitosti za více jak dvě miliardy korun, obrat na provizích dosáhl 71 milionů. Firma se loni rozšířila do regionů a pokrývá už téměř celou republiku.

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 6 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

9. 2. 2021 13:54, Leprikon

Já to teda pochopil tak, že můžete i dál inzerovat sám. Nebo se pletu?

Zobrazit celé vlákno

+4
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

9. 2. 2021 11:40, Ojoj

A je to v hajzlu. Teď už asi jen nakupovat, prodávat přes rodinu nebo přátele, aby to proběhlo bez realitky. Ovšem, jak se píše v článku, kdo se nechce o nic starat, bude to s realitkou pro ně lepší (za provize).

-3
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (6 komentářů) příspěvků.

Zjistěte tržní cenu nemovitosti i výši nájmu

Odborným garantem této služby je Quantum reality - realitní kancelář Praha

A tohle už jste četli?

Změna u hypoték: Dlouhé fixace zdražují, výhodnější jsou roční

6. 12. 2023 | Kateřina Hovorková

Změna u hypoték: Dlouhé fixace zdražují, výhodnější jsou roční

Průměrná úroková sazba letos mírně klesla, za poslední měsíc se ale prakticky nezměnila. Nová čísla z bank ale ukazují na jiný zajímavý trend.

Omezení hypoték zmírní. ČNB ruší další klíčový limit

29. 11. 2023 | Kateřina Hovorková

Omezení hypoték zmírní. ČNB ruší další klíčový limit

Banky nebudou muset od ledna 2024 dodržovat parametr DTI, tedy počet ročních čistých příjmů žadatele nutných ke splacení všech jeho dluhů. Platný tak zůstane jen limit LTV – poměr výše... celý článek

Creditas končí s hypotékami. Ještě v létě si je chválila

27. 11. 2023 | Olga Skalková

Creditas končí s hypotékami. Ještě v létě si je chválila

Banka Creditas přestala přijímat žádosti o hypotéky. Podle informací z poboček vyhlásila interně stopku zhruba v polovině listopadu. Rozhodnutí dnes pro Peníze.cz potvrdila mluvčí banky Lucie... celý článek

Předčasné splacení hypotéky se prodraží. Změny pravidel podrobně

15. 11. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Předčasné splacení hypotéky se prodraží. Změny pravidel podrobně

Za nedodržení smlouvy bude klientům hrozit výrazně vyšší sankce než dosud. Na druhou stranu se rozšíří okruh situací, kdy lze hypotéku předčasně splatit zdarma.

Ceny bytů klesají už rok v kuse. Přijde obrat?

8. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Ceny bytů klesají už rok v kuse. Přijde obrat?

V porovnání s loňským rokem jsou teď ceny bytů o 6,2 procenta níž. Ukazuje to statistika HB Index, vycházející z odhadů tržních cen nemovitostí, které si prostřednictvím hypotečního... celý článek

Partners Financial Services