KB spouští realitní portál Cincink, sází na komplexnost

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 26. 9. 2019 08:50 aktualizováno 1. 10. 2019 12:15

Na „nejkomplexnější služby spojené s prodejem a nákupem realit v České republice“ láká nový realitní portál Cincink. Veřejnosti byl přístupný od června v beta verzi, oficiálně ho autoři představili na tiskové konferenci 1. října. Za projektem stojí Komerční banka a IdeaSense.

Cincink přinese lidem další možnost, jak bezpečně koupit či prodat nemovitost. „Cílem je vytvořit portál, kde zájemce najde úplně vše, co potřebuje, a to od bezplatné inzerce, odborného poradenství, právních služeb přes výhodné financování, energetický štítek až například po stěhovací službu, zápis do katastru, převod energií, zkrátka až po první zacinkání klíčů nebo skleniček v novém domově. Odtud také vznikl název Cincink. To vše pod záštitou a garancí jedné z největších bank,“ říká šéfka projektu Kateřina Stehlíková.

Na začátku stála výzva pro zaměstnance Komerční banky: Přineste takový nápad, který bude rozvíjet naše služby. Pokud jej schválíme, můžete se podílet na jeho realizaci. Autorkou nápadu je právě Kateřina Stehlíková.

Vyberte si nemovitost

Výběr nemovitosti.
Zdroj: Shutterstock.com

Hledáte dům nebo byt snů a nemůžete nalézt ten pravý? Nebo potřebujete najít pronájem? Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Reality Peníze.cz

Projekt začne využívat i podobně znějící doménu – Cinkcink, zřejmě se ji ale nepodařilo včas získat a zatím na ní nefunguje. Podle Stehlíkové šlo původně o záměr, snahu zaujmout odlišností.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

V čem chce být Cincink lepší než podobné služby? Sází hlavně na kombinaci samoinzerce s nabídkou inzerátů a služeb ověřených realitních kanceláří. Zájemcům slibuje tým zákaznické péče složený z odborníků na oblasti realit, práva i finančního poradenství, nabízející bezplatné poradenství hlavně těm, kteří se rozhodnou koupit či prodat nemovitost bez realitní kanceláře. 

Komerční banka bude prostřednictvím portálu nabízet své hypotéky. Partnery jsou inovační agentura IdeaSense nebo realitní kanceláře Bidli, Sting, Century 21, Maxima Reality, Next Reality, Evropa a Real Spektrum. Prověřené realitky mají postupně přibývat. Dalšími partnery jsou inspekční služba Bytecheck a softwarová společnost Realman.

Další kroky směrem ke komplexnosti služeb přijdou později. Zapojit by se mohla třeba stavební spořitelna Modrá pyramida, kterou Komerční banka plně vlastní. Ve hře i rozšíření o pojištění od Komerční pojišťovny ze stejné skupiny. Projekt by se mohl rozšířit i ke službám souvisejícím s údržbou bydlení.

„Cincink nyní nabízí například nabízí odhad ceny nemovitosti, právní služby, profesionální fotografie a textaci inzerátu, vizualizaci interiéru a 3D plánek, technickou podporu, zajištění hypotéky nebo daňové poradenství. Během podzimu se nabídka rozšíří o převody energií, zajištění energetického štítku, pronájem dodávek ke stěhování a podobně,“ upřesňuje mluvčí KB Pavel Zúbek. O upozornění na vysněnou nemovitosti v nabídce se postará hlídací kočka.

Už nás sledujete? 

Přidejte si Peníze.cz na Twitter nebo Facebook a dozvíte se včas další aktuality a praktické rady! 

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Investujte do indexu S&P 500!

Investujte do indexu S&P 500!

Zabezpečte svou budoucnost. Investujte do akcií globálních firem jako Apple či Coca-Cola díky fondu EFEKTIKA! S předpokládaným výnosem přes 7 % ročně.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+6
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Zjistěte tržní cenu nemovitosti i výši nájmu

Odborným garantem této služby je Quantum reality - realitní kancelář Praha

A tohle už jste četli?

Změna u hypoték: Dlouhé fixace zdražují, výhodnější jsou roční

6. 12. 2023 | Kateřina Hovorková

Změna u hypoték: Dlouhé fixace zdražují, výhodnější jsou roční

Průměrná úroková sazba letos mírně klesla, za poslední měsíc se ale prakticky nezměnila. Nová čísla z bank ale ukazují na jiný zajímavý trend.

Omezení hypoték zmírní. ČNB ruší další klíčový limit

29. 11. 2023 | Kateřina Hovorková

Omezení hypoték zmírní. ČNB ruší další klíčový limit

Banky nebudou muset od ledna 2024 dodržovat parametr DTI, tedy počet ročních čistých příjmů žadatele nutných ke splacení všech jeho dluhů. Platný tak zůstane jen limit LTV – poměr výše... celý článek

Creditas končí s hypotékami. Ještě v létě si je chválila

27. 11. 2023 | Olga Skalková

Creditas končí s hypotékami. Ještě v létě si je chválila

Banka Creditas přestala přijímat žádosti o hypotéky. Podle informací z poboček vyhlásila interně stopku zhruba v polovině listopadu. Rozhodnutí dnes pro Peníze.cz potvrdila mluvčí banky Lucie... celý článek

Předčasné splacení hypotéky se prodraží. Změny pravidel podrobně

15. 11. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Předčasné splacení hypotéky se prodraží. Změny pravidel podrobně

Za nedodržení smlouvy bude klientům hrozit výrazně vyšší sankce než dosud. Na druhou stranu se rozšíří okruh situací, kdy lze hypotéku předčasně splatit zdarma.

Ceny bytů klesají už rok v kuse. Přijde obrat?

8. 11. 2023 | redakce Peníze.CZ

Ceny bytů klesají už rok v kuse. Přijde obrat?

V porovnání s loňským rokem jsou teď ceny bytů o 6,2 procenta níž. Ukazuje to statistika HB Index, vycházející z odhadů tržních cen nemovitostí, které si prostřednictvím hypotečního... celý článek

Partners Financial Services