Penny zvýší mzdy, pokladní dostanou minimálně 1000 korun navíc

jih | rubrika: Aktuality | 19. 2. 2020 | 13 komentářů

Společnost Penny Market od začátku března zvýší všem svým zaměstnancům mzdy v průměru o pět procent. Například pokladní pracující na plný úvazek si polepší minimálně o 1000 korun měsíčně. Základní mzda pokladních se bude nově pohybovat v závislosti na délce pracovního poměru v rozmezí od 24 000 až do bezmála třiceti tisíc korun měsíčně.

Za poslední čtyři roky Penny Market zvyšuje mzdy už pošesté. Základní mzda pokladních pak od počátku roku 2017 vzrostla celkem o 7500 korun. Mzdy zvedají i další obchodní řetězce, protože maloobchod patří mezi odvětví, kde se nejvíce projevuje vysoká zaměstnanost z posledních let. Obchody tak těžko shánějí nové lidi.

Řežeme náklady!

Neplatíte zbytečně moc za elektřinu nebo plyn? Poradíme, jak odlehčit rodinnému rozpočtu – porovnáme nabídky a vybereme tu nejlepší.

„Reagujeme samozřejmě na vývoj na trhu práce i ekonomickou situaci ve společnosti. Porovnáme-li skutečné minimální mzdy bez jakýchkoliv příplatků, například za víkendové směny, a pro zaměstnance s plným úvazkem, pak se platové podmínky našich zaměstnanců dlouhodobě drží nad průměrem retailu,“ říká jednatel společnosti Martin Peffek.

Navýšení mezd v Penny Market je výsledkem kolektivního vyjednávání, v jehož rámci došlo také k navýšení příspěvku na spoření na důchod o 100 korun na současných 700 korun měsíčně.

Penny Market v současné době zaměstnává 5600 zaměstnanců a s více než 380 prodejnami je největší obchodní sítí v České republice.

Podle portálu Platy.cz si český prodavač vydělá od 17 000 po 31 000 korun měsíčně v závislosti na regionu a zaměstnavateli. 


Čtěte více:

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+5
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 13 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

19. 2. 2020 21:34, Lichva

Tak to je terno za tu neskutečnou blbě placenou dřinu.

+24
+-
Reagovat na příspěvek

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

21. 2. 2020 23:53, Kokot roko

Penny zaměstnává i dlužníky kterým bych zabavil celou vyplatu!!!

-9
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (13 komentářů) příspěvků.

Oblíbená témata

mzdy, nakupování, penny market

A tohle už jste četli?

Minimální mzda stoupne. Polepší si i nejnáročnější profese

21. 12. 2022 | Petr Kučera

Minimální mzda stoupne. Polepší si i nejnáročnější profese

Zvýšení minimální mzdy pro nejhůře placené zaměstnance tentokrát neznamená, že úměrně tomu stoupnou i všechny úrovně takzvané zaručené mzdy. Vedle nejnižší poroste jen ta nejvyšší.

Češi vydělávají víc, ale koupí si o desetinu méně

5. 12. 2022 | Petr Kučera

Češi vydělávají víc, ale koupí si o desetinu méně

Průměrná hrubá mzda stoupla v letošním třetím čtvrtletím nominálně o 6,1 procenta v porovnání se stejným obdobím předchozího roku. Reálně – po započtení vysoké inflace – však klesla... celý článek

Zvýšení mezd nestačí. Kupní síla klesla o desetinu

5. 9. 2022 | Jiří Hovorka

Zvýšení mezd nestačí. Kupní síla klesla o desetinu

Průměrná hrubá mzda v Česku stoupla v letošním druhém čtvrtletí na 40 086 korun, což je o 1696 korun (4,4 %) víc než ve stejném období loňského roku. Spotřebitelské ceny (inflace) za... celý článek

Státní zaměstnanci dostanou přidáno, potvrdila vláda

31. 8. 2022 | redakce Peníze.CZ

Státní zaměstnanci dostanou přidáno, potvrdila vláda

Všem zaměstnancům veřejné správy a služeb, kteří letos v lednu nedostali přidáno, stoupnou od září platové tarify o deset procent. Definitivně to dnes schválila vláda.

Kdo si polepšil nad inflaci? České mzdy pod lupou

7. 6. 2022 | Jana Divinová

Kdo si polepšil nad inflaci? České mzdy pod lupou

Jen necelá tři procenta zaměstnanců si na začátku roku 2022 reálně polepšila. Nová data statistiků ukazují i to, že ženy za poslední roky lehce stáhly rozdíl ve mzdách, přesto většina... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.