Fio banka vylepšila aplikaci. Chystá i Garmin a Fitbit Pay

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 16. 6. 2020
Fio banka vylepšila aplikaci. Chystá i Garmin a Fitbit Pay

Zdroj: Fio

Klienti Fio banky si nově mohou nechat posílat oznámení o pohybech na účtu nebo jeho stavu přímo do Smartbankingu pomocí takzvaných push notifikací. Novinka je k dispozici v mobilní aplikaci pro iOS i pro Android. 

Zájemce si může vybrat z několika typů oznámení: pro pohyby na účtech (příchozí, odchozí platby), neprovedené příkazy k úhradě, transakce kartou, překročení určitého limitu zůstatku na účtu nebo naopak jeho podčerpání.

„Oznámení si klient nastaví přímo v aplikaci podle toho, jak potřebuje. Pro různé typy oznámení si může vybrat, zda ho chce dostat push notifikací, SMS zprávou nebo e-mailem. Zasílání push notifikací je samozřejmě zdarma,“ upřesňuje Ján Franek, mluvčí Fio banky.

„Využít push notifikace plánujeme i pro další akce jako třeba potvrzování přihlášení do internetbankingu nebo autorizaci transakcí zadaných právě v internetovém bankovnictví,“ dodává Franek. Aplikace zatím tyto funkce neobsahuje, podle banky by měly přibýt ještě letos.

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Nová verze smartbankingu mimo jiné umožňuje nastavit si službu 3D Secure přímo v aplikaci (pro iOS) a umožňuje rozšířené vyhledávání, editace poznámky platby či vylepšené načítání QR kódu u Androidu.

Fio banka by brzo mohla spustit platby chytrými hodinkami Garmin Pay a Fitbit Pay. Zveřejnila už pro ně obchodní podmínky. Mobilní platby Google Pay a Apple Pay už nabídla dříve. Letos také plánuje rozšířit produkty o spotřebitelské půjčky.

Ještě letos by klienti měli dostat možnost přes přímé bankovnictví zakázat možnost využití služby DCC, která v cizině při platbě kartou představuje past. Jako první nedávno umožila takové nastavení mBank.

Fio také chystá možnost zablokovat platby kartou u konkrétního obchodníka. Tato služba míří na různé předplacené služby, často jde o seznamky, kde na začátku dáte svolení k automatickým měsíčním platbám, ale ty jdou později obtížně vypnout.

V přípravě je i další ochrana proti zneužití karty – blokace konkrétní země nebo kontinentu. Podle Franeka se stává, že v zahraničním bankomatu zloději oskenují data z karty a s nimi následně peníze z účtu vyberou často v jižní Americe. Když tam klienti banky vůbec nejezdí, budou si ji moci pro platby zablokovat.

Narozeniny!

Zdroj: Shutterstock

Začalo to v roce 1993 jako studentský plán na zbohatnutí, dnes je Fio jednou z největších bank v Česku. Na cestě k tomu bylo třeba překonat několik krizí a třeba i závislost na velkém konkurentovi.

Od nápadu „matfyzáků“ k páté největší bance. Projděte si příběh Fio banky

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+15
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby

25. 9. 2023 | Petr Kučera

Max banka dohání konkurenci, už má aplikaci i pro platby

Také klienti Max banky už mají k dispozici mobilní aplikaci, která umožňuje přímé zadávání plateb. Stačí si aktualizovat dosavadní verzi aplikace, novinka je dostupná pro Android i... celý článek

Tři banky hlásí odstávku, limity na víkend si nastavte včas

22. 9. 2023 | Petr Kučera | 1 komentář

Tři banky hlásí odstávku, limity na víkend si nastavte včas

Komerční banka, Raiffeisenbank a mBank o víkendu dočasně vypnou své elektronické bankovnictví. Klienti by si proto dopředu měli nastavit limity na platebních kartách, pokud například... celý článek

Bez aplikace si připlatíte. Banky znevýhodní ověřovací SMS

19. 9. 2023 | Petr Kučera | 17 komentářů

Bez aplikace si připlatíte. Banky znevýhodní ověřovací SMS

Další dvě banky zavedou poplatek za potvrzovací SMS k internetovému bankovnictví. Chtějí klienty přesvědčit, aby začali využívat aplikaci v chytrém mobilu. Začíná se mluvit také o zastaralosti... celý článek

Platby na číslo mobilu mohou začít. ČNB zveřejnila pravidla

4. 9. 2023 | Olga Skalková, Petr Kučera

Platby na číslo mobilu mohou začít. ČNB zveřejnila pravidla

Posílání peněz se zjednoduší. Místo čísla bankovního účtu stačí, když zadáte číslo mobilu. Nový systém může odstartovat na konci října.

Spořitelna zruší samostatný George klíč. Je čas na změnu, říká

1. 9. 2023 | Olga Skalková | 14 komentářů

Spořitelna zruší samostatný George klíč. Je čas na změnu, říká

Česká spořitelna sloučí dvě dosud samostatné aplikace do jediné. George klíč začlení do hlavní bankovní aplikace George v mobilu. Co to znamená pro klienty?

Partners Financial Services