Fio banka vylepšila aplikaci. Chystá i Garmin a Fitbit Pay

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 16. 6. 2020
Fio banka vylepšila aplikaci. Chystá i Garmin a Fitbit Pay

Zdroj: Fio

Klienti Fio banky si nově mohou nechat posílat oznámení o pohybech na účtu nebo jeho stavu přímo do Smartbankingu pomocí takzvaných push notifikací. Novinka je k dispozici v mobilní aplikaci pro iOS i pro Android. 

Zájemce si může vybrat z několika typů oznámení: pro pohyby na účtech (příchozí, odchozí platby), neprovedené příkazy k úhradě, transakce kartou, překročení určitého limitu zůstatku na účtu nebo naopak jeho podčerpání.

„Oznámení si klient nastaví přímo v aplikaci podle toho, jak potřebuje. Pro různé typy oznámení si může vybrat, zda ho chce dostat push notifikací, SMS zprávou nebo e-mailem. Zasílání push notifikací je samozřejmě zdarma,“ upřesňuje Ján Franek, mluvčí Fio banky.

„Využít push notifikace plánujeme i pro další akce jako třeba potvrzování přihlášení do internetbankingu nebo autorizaci transakcí zadaných právě v internetovém bankovnictví,“ dodává Franek. Aplikace zatím tyto funkce neobsahuje, podle banky by měly přibýt ještě letos.

Nová verze smartbankingu mimo jiné umožňuje nastavit si službu 3D Secure přímo v aplikaci (pro iOS) a umožňuje rozšířené vyhledávání, editace poznámky platby či vylepšené načítání QR kódu u Androidu.

Fio banka by brzo mohla spustit platby chytrými hodinkami Garmin Pay a Fitbit Pay. Zveřejnila už pro ně obchodní podmínky. Mobilní platby Google Pay a Apple Pay už nabídla dříve. Letos také plánuje rozšířit produkty o spotřebitelské půjčky.

Ještě letos by klienti měli dostat možnost přes přímé bankovnictví zakázat možnost využití služby DCC, která v cizině při platbě kartou představuje past. Jako první nedávno umožila takové nastavení mBank.

Fio také chystá možnost zablokovat platby kartou u konkrétního obchodníka. Tato služba míří na různé předplacené služby, často jde o seznamky, kde na začátku dáte svolení k automatickým měsíčním platbám, ale ty jdou později obtížně vypnout.

V přípravě je i další ochrana proti zneužití karty – blokace konkrétní země nebo kontinentu. Podle Franeka se stává, že v zahraničním bankomatu zloději oskenují data z karty a s nimi následně peníze z účtu vyberou často v jižní Americe. Když tam klienti banky vůbec nejezdí, budou si ji moci pro platby zablokovat.

Narozeniny!

Zdroj: Shutterstock

Začalo to v roce 1993 jako studentský plán na zbohatnutí, dnes je Fio jednou z největších bank v Česku. Na cestě k tomu bylo třeba překonat několik krizí a třeba i závislost na velkém konkurentovi.

Od nápadu „matfyzáků“ k páté největší bance. Projděte si příběh Fio banky

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+15
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Spořitelna prodlužuje 15% slevu na nákupy v řetězcích

30. 9. 2022 | Petr Kučera

Spořitelna prodlužuje 15% slevu na nákupy v řetězcích

Lidé, kteří platí kartou od České spořitelny, mohou ušetřit až 500 korun při nákupech v řetězcích Albert a Globus také během října. Banka totiž prodloužila akci o další měsíc. Strop... celý článek

Raiffka má novou investiční aplikaci. Zatím jen na pozvání

14. 9. 2022 | Petr Kučera

Raiffka má novou investiční aplikaci. Zatím jen na pozvání

S jednoduchým investováním přes mobil přichází první velká banka. Zájemci si o ní musí aktivně říct, nebo čekat na oslovení.

Máte aplikaci, SMS už nepošleme. ČSOB zpřísní ověření

14. 9. 2022 | Petr Kučera

Máte aplikaci, SMS už nepošleme. ČSOB zpřísní ověření

Povinný přechod na aplikaci ČSOB Smart klíč se týká jen uživatelů mobilního bankovnictví. Lidem, kteří používají internetové bankovnictví, bude banka SMS dál posílat.

Raiffeisenbank má novou mobilní aplikaci, inspirovala se v Equa

13. 9. 2022 | Olga Skalková | 2 komentáře

Raiffeisenbank má novou mobilní aplikaci, inspirovala se v Equa

Nová mobilní aplikace bude dostupná od 20. září pod názvem Raiffeisen bankovnictví. Velkou inspirací byla aplikace Equa bank, říká v rozhovoru Michal Plzák, ředitel digitálního bankovnictví... celý článek

Zrušíme přihlášení přes SMS, hlásí Moneta. Co dělat bez aplikace?

12. 9. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Zrušíme přihlášení přes SMS, hlásí Moneta. Co dělat bez aplikace?

Tak nekompromisně jako Moneta to ještě žádná banka klientům neoznámila: Zrušíme ověřovací SMS, musíte přejít na potvrzování v mobilní aplikaci. Zjišťovali jsme podrobnosti. Výjimka... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.