Fio banka vylepšila aplikaci. Chystá i Garmin a Fitbit Pay

Petr Kučera | rubrika: Aktuality | 16. 6. 2020 15:45
Fio banka vylepšila aplikaci. Chystá i Garmin a Fitbit Pay

Zdroj: Fio

Klienti Fio banky si nově mohou nechat posílat oznámení o pohybech na účtu nebo jeho stavu přímo do Smartbankingu pomocí takzvaných push notifikací. Novinka je k dispozici v mobilní aplikaci pro iOS i pro Android. 

Zájemce si může vybrat z několika typů oznámení: pro pohyby na účtech (příchozí, odchozí platby), neprovedené příkazy k úhradě, transakce kartou, překročení určitého limitu zůstatku na účtu nebo naopak jeho podčerpání.

„Oznámení si klient nastaví přímo v aplikaci podle toho, jak potřebuje. Pro různé typy oznámení si může vybrat, zda ho chce dostat push notifikací, SMS zprávou nebo e-mailem. Zasílání push notifikací je samozřejmě zdarma,“ upřesňuje Ján Franek, mluvčí Fio banky.

„Využít push notifikace plánujeme i pro další akce jako třeba potvrzování přihlášení do internetbankingu nebo autorizaci transakcí zadaných právě v internetovém bankovnictví,“ dodává Franek. Aplikace zatím tyto funkce neobsahuje, podle banky by měly přibýt ještě letos.

Nová verze smartbankingu mimo jiné umožňuje nastavit si službu 3D Secure přímo v aplikaci (pro iOS) a umožňuje rozšířené vyhledávání, editace poznámky platby či vylepšené načítání QR kódu u Androidu.

Fio banka by brzo mohla spustit platby chytrými hodinkami Garmin Pay a Fitbit Pay. Zveřejnila už pro ně obchodní podmínky. Mobilní platby Google Pay a Apple Pay už nabídla dříve. Letos také plánuje rozšířit produkty o spotřebitelské půjčky.

Ještě letos by klienti měli dostat možnost přes přímé bankovnictví zakázat možnost využití služby DCC, která v cizině při platbě kartou představuje past. Jako první nedávno umožila takové nastavení mBank.

Fio také chystá možnost zablokovat platby kartou u konkrétního obchodníka. Tato služba míří na různé předplacené služby, často jde o seznamky, kde na začátku dáte svolení k automatickým měsíčním platbám, ale ty jdou později obtížně vypnout.

V přípravě je i další ochrana proti zneužití karty – blokace konkrétní země nebo kontinentu. Podle Franeka se stává, že v zahraničním bankomatu zloději oskenují data z karty a s nimi následně peníze z účtu vyberou často v jižní Americe. Když tam klienti banky vůbec nejezdí, budou si ji moci pro platby zablokovat.

Narozeniny!

Zdroj: Shutterstock

Začalo to v roce 1993 jako studentský plán na zbohatnutí, dnes je Fio jednou z největších bank v Česku. Na cestě k tomu bylo třeba překonat několik krizí a třeba i závislost na velkém konkurentovi.

Od nápadu „matfyzáků“ k páté největší bance. Projděte si příběh Fio banky

Petr Kučera

Autor článku Petr Kučera

Šéfredaktor webu Peníze.cz. Zaměřuje se na širokou oblast osobních financí a spotřebitelských témat. Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze, ale ještě víc než paragrafy má rád média. Vedl zpravodajství České... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+15
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Bankovní identitu začíná nabízet i Raiffeisenbank

1. 9. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Bankovní identitu začíná nabízet i Raiffeisenbank

Bankovní identitu pro jednoduché ověření při online komunikaci s veřejnou správou mohou začít využívat i první klienti Raiffeisenbank. Službu jim banka zpřístupní postupně během září... celý článek

Číslo účtu na přání. Které banky ho nabízejí?

18. 8. 2021 | Petr Kučera, Veronika Doskočilová | 11 komentářů

Číslo účtu na přání. Které banky ho nabízejí?

U poloviny bank se nemusíte smířit s tím, jaké číslo vašemu kontu přidělí. Chce to ale aktivitu a vejít se do pravidel. Bohužel: Přenést stejné číslo ke konkurenci nejde (přinejmenším... celý článek

Peníze pošlete na číslo mobilu. Novinku chystá sedm bank

11. 8. 2021 | Olga Skalková | 19 komentářů

Peníze pošlete na číslo mobilu. Novinku chystá sedm bank

Banky pokročily s přípravami na nový způsob převodu peněz. Stačí, když budete znát číslo mobilního telefonu příjemce – namísto čísla účtu a kódu banky.

Equa po víkendové chybě už funguje naplno

10. 8. 2021 | Olga Skalková | 1 komentář

Equa po víkendové chybě už funguje naplno

Neplánovaná odstávka systému Equa bank v noci ze soboty na neděli byla znát ještě v pondělí: klientům dál nefungovaly okamžité platby. Od včerejšího odpoledne už běží normálně, ujišťuje... celý článek

Nejlepší mobilní bankovnictví? Tady je porovnání aplikací

12. 7. 2021 | Jan Bachura | 13 komentářů

Nejlepší mobilní bankovnictví? Tady je porovnání aplikací

Analytická společnost Scott & Rose porovnala letos v únoru třináct mobilních aplikací tuzemských bank. Dnes zveřejnila výsledky, které přinášíme i na webu Peníze.cz.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.