Expobank už má aplikaci. Ověřuje platby, ale nezadává

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 15. 6. 2020
Expobank už má aplikaci. Ověřuje platby, ale nezadává
Ilustrační foto.
Zdroj: Shutterstock

Expobank spustila mobilní aplikaci také pro chytrá zařízení značky Apple s operačním systémem iOS. Pro Android ji zprovoznila už na konci letošního února. 

Do té doby byla Expobank jednou z posledních bank v Česku, která vůbec neměla vlastní mobilní aplikaci. 

Banka sama nazývá novou aplikaci jako autorizační. Je to proto, že umí „jenom“ potvrzovat platby, které předtím uživatel zadá v internetovém bankovnictví, nebo platby kartou u internetových obchodníků, kteří využívají zabezpečení 3D Secure. Klienti si mohou vybrat, zda chtějí platby potvrzovat kódem z SMS jako dřív, nebo tímto novým způsobem. Ověření se v aplikaci provádí skenem obličeje (Face ID), otiskem prstu (Touch ID) nebo zadáním PIN kódu. Vedle potvrzování plateb se lze stejnými způsoby také přihlašovat (potvrzovat vstup) do internetového bankovnictví.

Náhled do aplikace. (Zdroj: Expobank).

Aplikace dále umí ihned zablokovat a odblokovat kartu, nastavovat finanční limity pro platby a výběry hotovosti, měnit PIN kód karty či kartu aktivovat. Aplikace pro iOS má stejné funkce jako její varianta pro Android. Obě je potřeba nejdříve aktivovat v internetovém bankovnictví.

V aplikaci Expobank však nejde třeba zadávat platby, měnit trvalé příkazy nebo přikupovat nové finanční produkty. Neumožňuje tedy plně ovládat bankovní účet tak, jak už je běžné u většiny konkurentů. „Na takové mobilní aplikaci usilovně pracujeme, nicméně plné využití našeho účtu je pohodlné z prostřednictví našeho responsivního webu,“ vzkazuje zatím banka klientům. 

Poslední z významnějších bank, která zatím nenabízí mobilní aplikaci, zůstává Trinity Bank. Ta sice nabízí i běžný účet, nicméně zaměřuje se hlavně na spoření či firemní úvěry a zakládá si na přímých vztazích mezi klienty a bankéři. Letos chystá rozšířit nabídku o platební karty. 


A tohle už jste četli?

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Spořitelna prodlužuje 15% slevu na nákupy v řetězcích

30. 9. 2022 | Petr Kučera

Spořitelna prodlužuje 15% slevu na nákupy v řetězcích

Lidé, kteří platí kartou od České spořitelny, mohou ušetřit až 500 korun při nákupech v řetězcích Albert a Globus také během října. Banka totiž prodloužila akci o další měsíc. Strop... celý článek

Raiffka má novou investiční aplikaci. Zatím jen na pozvání

14. 9. 2022 | Petr Kučera

Raiffka má novou investiční aplikaci. Zatím jen na pozvání

S jednoduchým investováním přes mobil přichází první velká banka. Zájemci si o ní musí aktivně říct, nebo čekat na oslovení.

Máte aplikaci, SMS už nepošleme. ČSOB zpřísní ověření

14. 9. 2022 | Petr Kučera

Máte aplikaci, SMS už nepošleme. ČSOB zpřísní ověření

Povinný přechod na aplikaci ČSOB Smart klíč se týká jen uživatelů mobilního bankovnictví. Lidem, kteří používají internetové bankovnictví, bude banka SMS dál posílat.

Raiffeisenbank má novou mobilní aplikaci, inspirovala se v Equa

13. 9. 2022 | Olga Skalková | 2 komentáře

Raiffeisenbank má novou mobilní aplikaci, inspirovala se v Equa

Nová mobilní aplikace bude dostupná od 20. září pod názvem Raiffeisen bankovnictví. Velkou inspirací byla aplikace Equa bank, říká v rozhovoru Michal Plzák, ředitel digitálního bankovnictví... celý článek

Zrušíme přihlášení přes SMS, hlásí Moneta. Co dělat bez aplikace?

12. 9. 2022 | Petr Kučera | 9 komentářů

Zrušíme přihlášení přes SMS, hlásí Moneta. Co dělat bez aplikace?

Tak nekompromisně jako Moneta to ještě žádná banka klientům neoznámila: Zrušíme ověřovací SMS, musíte přejít na potvrzování v mobilní aplikaci. Zjišťovali jsme podrobnosti. Výjimka... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.