Expobank už má aplikaci. Ověřuje platby, ale nezadává

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 15. 6. 2020 13:30
Expobank už má aplikaci. Ověřuje platby, ale nezadává
Ilustrační foto.
Zdroj: Shutterstock

Expobank spustila mobilní aplikaci také pro chytrá zařízení značky Apple s operačním systémem iOS. Pro Android ji zprovoznila už na konci letošního února. 

Do té doby byla Expobank jednou z posledních bank v Česku, která vůbec neměla vlastní mobilní aplikaci. 

Banka sama nazývá novou aplikaci jako autorizační. Je to proto, že umí „jenom“ potvrzovat platby, které předtím uživatel zadá v internetovém bankovnictví, nebo platby kartou u internetových obchodníků, kteří využívají zabezpečení 3D Secure. Klienti si mohou vybrat, zda chtějí platby potvrzovat kódem z SMS jako dřív, nebo tímto novým způsobem. Ověření se v aplikaci provádí skenem obličeje (Face ID), otiskem prstu (Touch ID) nebo zadáním PIN kódu. Vedle potvrzování plateb se lze stejnými způsoby také přihlašovat (potvrzovat vstup) do internetového bankovnictví.

Náhled do aplikace. (Zdroj: Expobank).

Aplikace dále umí ihned zablokovat a odblokovat kartu, nastavovat finanční limity pro platby a výběry hotovosti, měnit PIN kód karty či kartu aktivovat. Aplikace pro iOS má stejné funkce jako její varianta pro Android. Obě je potřeba nejdříve aktivovat v internetovém bankovnictví.

V aplikaci Expobank však nejde třeba zadávat platby, měnit trvalé příkazy nebo přikupovat nové finanční produkty. Neumožňuje tedy plně ovládat bankovní účet tak, jak už je běžné u většiny konkurentů. „Na takové mobilní aplikaci usilovně pracujeme, nicméně plné využití našeho účtu je pohodlné z prostřednictví našeho responsivního webu,“ vzkazuje zatím banka klientům. 

Poslední z významnějších bank, která zatím nenabízí mobilní aplikaci, zůstává Trinity Bank. Ta sice nabízí i běžný účet, nicméně zaměřuje se hlavně na spoření či firemní úvěry a zakládá si na přímých vztazích mezi klienty a bankéři. Letos chystá rozšířit nabídku o platební karty. 


A tohle už jste četli?

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Bankovní identitu začíná nabízet i Raiffeisenbank

1. 9. 2021 | Petr Kučera | 1 komentář

Bankovní identitu začíná nabízet i Raiffeisenbank

Bankovní identitu pro jednoduché ověření při online komunikaci s veřejnou správou mohou začít využívat i první klienti Raiffeisenbank. Službu jim banka zpřístupní postupně během září... celý článek

Číslo účtu na přání. Které banky ho nabízejí?

18. 8. 2021 | Petr Kučera, Veronika Doskočilová | 11 komentářů

Číslo účtu na přání. Které banky ho nabízejí?

U poloviny bank se nemusíte smířit s tím, jaké číslo vašemu kontu přidělí. Chce to ale aktivitu a vejít se do pravidel. Bohužel: Přenést stejné číslo ke konkurenci nejde (přinejmenším... celý článek

Peníze pošlete na číslo mobilu. Novinku chystá sedm bank

11. 8. 2021 | Olga Skalková | 19 komentářů

Peníze pošlete na číslo mobilu. Novinku chystá sedm bank

Banky pokročily s přípravami na nový způsob převodu peněz. Stačí, když budete znát číslo mobilního telefonu příjemce – namísto čísla účtu a kódu banky.

Equa po víkendové chybě už funguje naplno

10. 8. 2021 | Olga Skalková | 1 komentář

Equa po víkendové chybě už funguje naplno

Neplánovaná odstávka systému Equa bank v noci ze soboty na neděli byla znát ještě v pondělí: klientům dál nefungovaly okamžité platby. Od včerejšího odpoledne už běží normálně, ujišťuje... celý článek

Nejlepší mobilní bankovnictví? Tady je porovnání aplikací

12. 7. 2021 | Jan Bachura | 13 komentářů

Nejlepší mobilní bankovnictví? Tady je porovnání aplikací

Analytická společnost Scott & Rose porovnala letos v únoru třináct mobilních aplikací tuzemských bank. Dnes zveřejnila výsledky, které přinášíme i na webu Peníze.cz.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.