Expobank už má aplikaci. Ověřuje platby, ale nezadává

Jiří Hovorka | rubrika: Aktuality | 15. 6. 2020
Expobank už má aplikaci. Ověřuje platby, ale nezadává
Ilustrační foto.
Zdroj: Shutterstock

Expobank spustila mobilní aplikaci také pro chytrá zařízení značky Apple s operačním systémem iOS. Pro Android ji zprovoznila už na konci letošního února. 

Do té doby byla Expobank jednou z posledních bank v Česku, která vůbec neměla vlastní mobilní aplikaci. 

Banka sama nazývá novou aplikaci jako autorizační. Je to proto, že umí „jenom“ potvrzovat platby, které předtím uživatel zadá v internetovém bankovnictví, nebo platby kartou u internetových obchodníků, kteří využívají zabezpečení 3D Secure. Klienti si mohou vybrat, zda chtějí platby potvrzovat kódem z SMS jako dřív, nebo tímto novým způsobem. Ověření se v aplikaci provádí skenem obličeje (Face ID), otiskem prstu (Touch ID) nebo zadáním PIN kódu. Vedle potvrzování plateb se lze stejnými způsoby také přihlašovat (potvrzovat vstup) do internetového bankovnictví.

Náhled do aplikace. (Zdroj: Expobank).

Aplikace dále umí ihned zablokovat a odblokovat kartu, nastavovat finanční limity pro platby a výběry hotovosti, měnit PIN kód karty či kartu aktivovat. Aplikace pro iOS má stejné funkce jako její varianta pro Android. Obě je potřeba nejdříve aktivovat v internetovém bankovnictví.

Krátkodobá investice do prověřených faktur – výnos až 16 % p.a.

V aplikaci Expobank však nejde třeba zadávat platby, měnit trvalé příkazy nebo přikupovat nové finanční produkty. Neumožňuje tedy plně ovládat bankovní účet tak, jak už je běžné u většiny konkurentů. „Na takové mobilní aplikaci usilovně pracujeme, nicméně plné využití našeho účtu je pohodlné z prostřednictví našeho responsivního webu,“ vzkazuje zatím banka klientům. 

Poslední z významnějších bank, která zatím nenabízí mobilní aplikaci, zůstává Trinity Bank. Ta sice nabízí i běžný účet, nicméně zaměřuje se hlavně na spoření či firemní úvěry a zakládá si na přímých vztazích mezi klienty a bankéři. Letos chystá rozšířit nabídku o platební karty. 


A tohle už jste četli?

Jiří Hovorka

Autor článku Jiří Hovorka

O osobních financích píše od roku 2009. Začínal v Měšci, pak se stejným tématům věnoval v Aktuálně.cz, po sloučení s vydavatelstvím Economia se jeho texty objevovaly i v Hospodářských novinách. Dlouhodobě se věnuje důchodům,... Další články autora.

KREDITNÍ KARTA SMART

KREDITNÍ KARTA SMART

Získejte nyní 5 % zpět z každého tankování

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

14. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Peníze pošlete i na číslo mobilu. Startují platby na kontakt

Novinku spouští šest bank, další se přidají v příštím roce. Při jedné platbě lze poslat maximálně pět tisíc korun.

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

13. 11. 2023 | Petr Kučera

Snadné ověření přes bankovní identitu už nabízí i mBank

Ověřit totožnost přes bankovní identitu směrem ke státu a úřadům už mohou i klienti mBank. Přidala se tak k devíti bankám, které službu „digitální občanky“ nabídly už dříve.

Kyberšmejdi letos nakradli už miliardu. Jak bránit platební karty a účty

8. 11. 2023 | Olga Skalková | 1 komentář

Kyberšmejdi letos nakradli už miliardu. Jak bránit platební karty a účty

Počet pokusů o průnik do bankovnictví nebo získání údajů k platební kartě roste. Průměrná škoda na podvedenou osobu je 21 tisíc. A polovička napadených po útoku ani nezmění hesla.

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

6. 11. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

Hledáte starší platbu? Porovnali jsme, jak daleko vás banky pustí

Můžete v roce 2023 snadno najít platbu z roku 2020? Délka takzvané transakční historie se u bank výrazně liší. Dobrou zprávou je, že v posledních letech se prodlužuje.

Převod eur bez příplatku? Pozor, banky mají výjimky. I u SEPA

3. 11. 2023 | Olga Skalková

Převod eur bez příplatku? Pozor, banky mají výjimky. I u SEPA

Vysoké poplatky za převody eur v rámci EU musely před čtyřmi lety skončit. Unijní nařízení srovnalo jejich cenu s domácími platbami. U dvou bank ale může klienty zaskočit, že zvýhodněné... celý článek

Partners Financial Services