Mobilem ovládá svůj účet už 700 tisíc klientů Komerční banky

| rubrika: Aktuality | 22. 7. 2019 11:50 aktualizováno 16:30

Téměř 45 procent klientů Komerční banky, tedy 700 tisíc, už ovládá svůj účet přes mobilní telefon. Meziročně jich přibylo 33 procent, oznámila dnes banka. Měsíční objem plateb zadaných přes chytrý telefon dosahuje téměř 6,5 miliardy korun.

„Zajímavostí je, že každé druhé přihlášení do mobilní bankovní aplikace Komerční banky je přes biometriku – otisk prstu nebo Face ID,“ říká mluvčí Pavel Zúbek.

„Komerční banka má největší podíl klientů vyžívající mobilní bankovnictví. Zájem začal růst zejména poté, co jsme klientům nabídli bezpečnostní řešení Trusteer od IBM a zavedli řadu inovativních prvků, jako například Face ID (identifikace obličejem), potvrzování transakcí otiskem prstu nebo propojení na chytré hodinky Apple Watch a Android Wear,“ upřesňuje David Barczi, který má v Komerční bance funkci digital channels tribe leader.

„Klienti se už nyní mohou těšit na úplně novou generaci Mobilní banky i Mobilní banky Business pro platformu iOS a na zjednodušení aplikací na platformě Android, které obohatíme i o tmavý motiv (dark mód),“ dodává Barczi.

Prostřednictvím mobilního telefonu využívají klienti Komerční banky stále častěji i další služby. Například v červnu uzavřelo 2579 lidí cestovní pojištění přes Mobilní banku a 908 investovalo do podílových fondů Amundi.

Konkurenční Česká spořitelna má téměř 650 tisíc uživatelů mobilního bankovnictví George. Za letošní první pololetí zadali v mobilním bankovnictví George přes devět milionu transakcí v celkovém objemu více než 39,6 miliardy korun. Internetové bankovnictví George využívá v současnosti přes 1,55 milionu klientů, od ledna do června zadali 16,3 milionu transakcí v celkovém objemu 98,3 miliardy korun.

„Zatímco předchozí Servis 24 používalo v mobilním telefonu okolo 14 procent ze všech digitálních klientů spořitelny, v případě George už téměř každý druhý klient. A zatímco mobilní Servis 24 používali klienti v průměru dvakrát za měsíc, do bankovnictví George v mobilu se přihlašují takřka každý pracovní den," upřesňuje Lukáš Kropík z tiskového oddělení České spořitelny.

Počet aktivních uživatelů mobilního bankovnictví ČSOB ke konci března meziročně vzrostl o 24 procent na 308 tisíc. Jako aktivní uživatele počítá banka klienty, kteří mobilní bankovnictví použili aspoň jednou za poslední tři měsíce.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.