Lucemburský frank, LUF

Zaniklá měna: poslední známý kurz 31. 12. 2001

ČNB
79,276 Kč/100 LUF

Neoficiální přepočet Eurozóny


58,6140,00 %

Lucemburský frank (LUF) byl oficiální měnou Lucemburského velkovévodství. Jedna setina franku se nazývala cent. Poslední série lucemburských franků před přechodem na euro, k němuž došlo v roce 2002, obsahovala mince o hodnotách 1, 5, 20 a 50 franků. Bankovky se využívaly v hodnotách 100, 1000 a 5000 franků. Na všech bankovkách byl vyobrazen velkovévoda Jean. Mince i bankovky vydával Lucemburský peněžní institut se sídlem v Lucemburku.

Převodník měn – měnová kalkulačka

Graf kurzu lucemburský frank, luf podle kurzovního lístku ČNB

Základní údaje

Název státuLucembursko
Název měnyLucemburský frank, LUF
Dělení měny100 centimů
Množství ke Kč100

Lucemburský frank - Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Informace na této stránce mají povahu diskusního fóra pro registrované uživatele. Byť je pro publikování příspěvku vyžadována registrace, vydavatel neručí za pravdivost zveřejněných informací a neověřuje jejich faktickou správnost či autenticitu. Pokud jste zaznamenali příspěvek, který by tu být neměl, napište nám na redakce@penize.cz

Kurzy měn - Doplňky pro web

Umístěte si na vaše stránky aktuální kurzy až 35 světových měn . Můžete si zvolit, které měny se na vašich stránkách mají zobrazovat. Aktualizace kurzů probíhá každé odpoledne, jakmile Česká národní banka (ČNB) vydá nový kurzovní lístek platný pro příští den.
HTML kód ke stažení zde.

Interaktivní grafiky

Jak je chráněná nová pětisetkoruna

Jak je chráněná nová pětisetkoruna

Od 1. dubna 2009 je v oběhu lépe chráněná pětisetkoruna. Přibyly tři nové ochranné prvky. Podívejte se, jak poznat pravou bankovku od falešné.

Jak je chráněna nová tisícovka

Jak je chráněna nová tisícovka

Tisícikorunu s novými ochrannými prvky začala Česká národní banka vydávat 1. dubna 2008. Podívejte se, jak vypadá třeba pod UV lampou.

Partners Financial Services